Sdílet
 

AČVOV se distancuje od projektu OKNA.eu

Datum vydání: 17.02.2014 | autor:

Podobnost aktivity firmy OKNA.EU s.r.o. prezentované na www.zarucenekvalitniokna.cz a tím také možnost zaměnitelnosti s projektem Zaručeně česká okna, jehož je Asociace českých výrobců otvorových výplní původcem, je evidentní jak názvem, tak také logem a obchodní značkou projektu.

Asociace českých výrobců otvorových výplní obdržela několik upozornění, které se týkaly veřejnost matoucí podoby názvů obou programů a webovských adres, lišících se pouze slovy „česká“ a „kvalitní“, ale zejména nápadné podobnosti log obou programů. Na základě upozornění ze strany Asociace českých výrobců otvorových výplní na zásah do práva k ochranné známce Zaručeně česká okna, registrovanou Úřadem průmyslového vlastnictví, neučinil dosud provozovatel webu www.zarucenekvalitniokna.cz, společnost OKNA.EU s.r.o., žádnou nápravu. Do doby vyřešení této podobnosti proto Asociace českých výrobců otvorových výplní upozorňuje veřejnost na možnost záměny. Od uvedené aktivity OKNA.EU se AČVOV distancuje, OKNA.EU s.r.o. není členem Asociace českých výrobců otvorových výplní a není ani certifikovaným dodavatelem dle projektu Zaručeně česká ona. 
Projekt Zaručeně česká okna vznikl na začátku roku 2012 jako reakce na zvyšující se konkurenční boj o zákazníka mezi českými výrobci otvorových výplní a dodavateli oken ze zahraničí. Ti se v mnohých případech prosazují u českých zákazníků nejen prostřednictvím nižší ceny, což se mnohdy odráží v nižší kvalitě produktu a v následných možných problémech s dodržením záruk, ale i vydáváním svých výrobků za tuzemské. Certifikátem Zaručeně česká okna se mohou prokazovat pouze subjekty, které vyrábějí nebo prodávají výhradně česká okna. Zákazník, který vybírá pro novostavbu či rekonstrukci dodavatele oken a dveří, si může ověřit původ jím dodávaného zboží v databázi certifikovaných firem Zaručeně česká okna na www.zaruceneceskaokna.cz.

Stručné informace o Asociaci českých výrobců otvorových výplní (AČVOV)

Předmětem a cílem AČVOV je zpřehlednění tuzemského trhu se stavebními otvorovými výplněmi, posílení informování spotřebitele, ale i posílení postavení poctivých tuzemských producentů. AČVOV se věnuje i lobbingu u příslušných státních orgánů – normotvůrců. Asociace byla založena v roce 2011 a prostřednictvím projektu Zaručeně česká okna zastupuje v současnosti více než deset tisíc zaměstnanců českého okenářského průmyslu a navazujících činností.

Více informací naleznete na 
www.acvov.cz.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Kyvné střešní okno Velux GGU 0066 CK04 55x98 11 599 Kč
 • APOLLO - Climax - lrol 010 924 Kč
 • Kyvné střešní okno Velux GLU 0055 FK06 66x118 7 607 Kč
 • Žaluzie IDS - Climax - hž004 249 Kč
 • Telis 4 Pure RTS 1 776 Kč
 • Telis 4 Lounge RTS 1 968 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasoval: 1 uživatel

  Další články

 • Okna a parapetyOkna a parapety

  Při výběru oken do naší novostavby hraje zásadní roli nejen hledisko tepelně izolační a ochrany před hlukem, společně s řešením ventilace, ale i výtvarné (architektonické). Zásadní je potom tvar oken a jejich poloha v obvodovém…

 • Trendem jsou velké prosklené plochyTrendem jsou velké prosklené plochy

  Jedna věc je trend, ovšem je také třeba, aby velkými prosklenými plochami unikalo co nejméně tepla a naopak jsme pasivně získávali co nejvíce solární energie.

 • Proč se okna rosí a jak tomu zabránit?Proč se okna rosí a jak tomu zabránit?

  Je rosení oken, čili kondenzace vodních par na okenním zasklení (ale i rámu), skutečně na vadu a co způsobuje? Jak kondenzaci eliminovat?

Diskuze na téma "AČVOV se distancuje od projektu OKNA.eu"

Celkem komentářů: 1

OKNA EU 03.07.2014, 13:14:20

No jo klasika, prodejci polských oken se stydí za původ, ani se nedivím, když mají tak pošramocenou pověst. Chtěl jsem české okna, ale dneska vám pravdu nikdo neřekne, každý tvrdí, že vyrábí Česku a konkurence je z Polska. Tak jsem se ujistil, že Vekra má fabriky v Česku, koupil jsem u nich a spokojenost.

Přidat nový komentář k  "AČVOV se distancuje od projektu OKNA.eu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE