Sdílet
 

I pod oknem je místo na krásu

… aneb okenní parapety, jak je neznáte.

Datum vydání: 26.06.2007 | autor:
Moderní parapety již neplní pouze funkci nutné ochrany zdiva pod okny, ale jsou také významným estetickým prvkem v celkovém vzhledu exteriéru i interiéru domu. Díky novým speciálním materiálům, jako je poly-mramor, lze docílit zajímavých tvarových řešení současně se zárukou vysoké technické kvality. Technologický a designový vývoj se však nezastavil ani u klasických materiálů. Jejich kvalita a odolnost je s nabídkou dob minulých nesrovnatelná.
Foto INTERPLAST Česko s.r.o.
Foto INTERPLAST Česko s.r.o.
Poly-mramor – odolná krása
Materiál poly-mramor je kombinací přírodního mramoru (95%) a polyesterové živice (5%). Má vynikající mechanicko-fyzikální vlastnosti, jako jsou například vysoká pevnost v ohybu a tlaku, tvrdost povrchu, odolnost vůči mrazu , tepelné rozpínavosti či obrusu. Oproti přírodnímu mramoru nabízí poly-mramor širší škálu barevných odstínů, přičemž je zabezpečena stálost barev.
Široké jsou také možnosti uplatnění tohoto materiálu. Kromě okenních parapetů lze poly-mramor využít při zařizování koupelny, na podlahy, schody, i vnější obklady.

Technologie pokládky poly-mramoru je stejná jako u mramoru přírodního. Materiál se nabízí v tloušťce 2 a 3cm. Délku, šířku, tvar i zaoblení hran lze zcela přizpůsobit individuálnímu přání zákazníka.

Aby se udržela trvalá krása a kvalita poly-mramoru, měly by se při jeho údržbě používat výhradně čisticí prostředky s neutrálním pH, jako jsou přírodní a akrylové vosky a prostředky dosahující lesku.
Foto INTERPLAST Česko s.r.o.
Foto INTERPLAST Česko s.r.o.
Tradiční materiály v novém kabátě
Především dokonalá povrchová úprava zaručuje i u tradičních venkovních parapetů z pozinkovaného plechu jejich odolnost proti povětrnostním podmínkám na desítky let.

Vysoce kvalitní ocelový pozinkovaný plech je pokryt účinnými barvami typu Colorflex a Antislip. Plech je chráněn několika vrstvami – ztmelující, základní a dekorativní. Standardní délky i šířky těchto parapetů jsou běžně ve skladové nabídce firmy Interplast. Jiné šíře na přání zákazníka je firma schopna vyrobit do 7 dnů.

Boční plastové krytky s možností výběru až ze čtyř barevných provedení dodají navíc i klasickému materiálu netradiční vzhled.
Foto INTERPLAST Česko s.r.o.
Foto INTERPLAST Česko s.r.o.

Plastové vnitřní parapety – materiálová harmonie
Vnitřních plastové parapety se vyrábějí z tvrdého polyvinyl-chlóru, tedy stejného materiálu, jaký se používá při výrobě plastových oken a dveří. Je tak dosaženo dokonalého povrchového a vzhledového souladu.

Materiál je stoprocentně voděodolný. Zabraňuje nasakování vody a tím i nebezpečnému bobtnání a tvarové deformaci. I v prostředí s vysokou kondenzací vody se na plastové parapety můžete spolehnout.
Další nepostradatelnou vlastností polyvinyl-chlóru je jeho odolnost proti slunečním paprskům. Nedochází ke změnám barvy ani k deformacím vlivem tepla. Nejen kvalita, ale i šetrnost k životnímu prostředí jsou výsadou plastových parapetů firmy Interplast. Použitý materiál je plně recyklovatelný.

INTERPLAST Česko s.r.o.

Rajhrad, Stará Pošta750, 664 61
Tel: 545 233 031
Web: http://www.iparapety.cz
E-mail: info@iparapety.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

INTERPLAST Česko s.r.o.

Rajhrad, Stará Pošta750, 664 61
Tel: 545 233 031
Web: http://www.iparapety.cz
E-mail: info@iparapety.cz

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
  • CALYPSO - Climax - lrol009 608 Kč
  • Vertikální žaluzie 89mm - Climax - vž002 147 Kč
  • Telis 4 Lounge RTS 1 968 Kč
  • Kyvné střešní okno Velux GZL 1050 B MK04 78x98 5 257 Kč
  • Vertikální žaluzie 127mm - Climax - vž001 113 Kč
  • Kyvné střešní okno Velux GGU 0066 CK04 55x98 11 835 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "I pod oknem je místo na krásu"

Buďte první a napište komentář k  "I pod oknem je místo na krásu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE