Sdílet
 

Jak zabalit vánoční dárky

Datum vydání: 19.12.2007 | autor:
Balení vánočních dárků má v sobě zvláštní kouzlo. Zamkneme se s voňavým punčem v pokoji, užíváme si vánoční atmosféru a představujeme si, jakou udělají dárky radost našim blízkým. Nebaví vás už balit dárky do klasických vánočních papírů převázaných mašlí? Být originální není složité a není to ani velká investice. Chce to jen zapojit fantazii a trpělivost.
Stejně jako oblečení, i dárkové obaly podléhají módním trendům. Objevuje se stále více možností, jak dárky ozvláštnit. Na první pohled by nemělo být zřejmé, co daný balíček obsahuje. V dnešní době trh nabízí dárkový papír různých dekorů a velké množství vázacích či stahovacích stuh. Důležité je vše dokonale sladit a vykouzlit vkusný a elegantní obal. Novinkou je netkaná textilie, do které můžete zabalit cokoliv. Protože je měkká a poddajná, je ideální pro dárky s nepravidelným tvarem. Dlouhodobým trendem je přírodní styl. K obyčejnému balicímu papíru se hodí motouz z přírodního materiálu. Na dárek můžete přivázat či nalepit přírodní ozdoby, které si sami vyrobíte nebo získáte venku v přírodě. Použít můžete plátky sušeného ovoce, skořici, makovice, větvičky či jednoduché mašle z přírodního lýka.
Na přírodním papíru se hezky vyjímají i historické pohlednice či poštovní známky. Koláž uděláme jednoduše za pomoci lepidla. Pokud nechcete pohlednice znehodnotit, použijte fotorůžky.
Zajímavé je i dozdobení dárku různými motivy z tužší hliníkové fólie, která se dá koupit v prodejnách výtvarných potřeb. Tři archy stojí asi 60 Kč. Na výrobu malých motivů můžete použít i hliníkový obal z vyhořelé čajové svíčky.

Dárková krabice či papírová taška
Dárky neobvyklých tvarů přímo vybízejí ke změně balicí techniky a použití dekorativních krabic či tašek. Tato varianta vyhovuje i těm méně zručným či trpělivým nebo i těm, kteří nemají čas. Krabice i tašky koupíte v papírnictví od 20 do 150 Kč. Výhodné jsou sady různě velkých krabic, díky kterým můžete udělat z vybalování dárků celkem napínavou zábavu. Dárkovou krabici si můžete vyrobit jednoduše sami. Stačí polepit krabici od bot nějakým dárkovým papírem či vlnitou lepenkou a dárková krabice je na světě.
Konec obálkové metody
Pokud chcete darovat peníze, nemusíte je předávat pouze v obálce. Použít můžete přání, které vyrobíte z barevných tvrdých papírů doplněných drátky a různými plastickými doplňky. Vyrobit můžete i papírovou peněženku, což je velice originální a vtipné.

Dárky pro naše nejmenší
Děti mají rády pestrost a barevnost, zde neplatí nic o eleganci a decentnosti. Čím bude balíček barevnější a veselejší, tím větší radost dítěti uděláte. Dárek můžete vyšperkovat barevnou koláží s dětskými motivy a dozdobit například barevnými knoflíky. Zajímavá pro ně bude i velká mašle, do které připevníte malého plyšáka či plastové autíčko. Radost dětí tak bude dvojnásobná a to už za tu námahu přece stojí.

Nezbytné jmenovky
Zapomenout nesmíte na jmenovky. Ty můžete vyrobit v barvách balícího papíru, jsou však i jednodušší způsoby. Jedním z nich je popsání balíčků barevným perleťovým fixem či použití koupených jmenovek s vánočními motivy.

Pokud patříte k těm, kterým balení dárků působí potíže a vy máte pocit, že jakýkoliv obal či mašlička se vám vzpouzí pod rukama – nevěste hlavu. Dárky vám zabalí dárková služba, která je již téměř v každém městě. Dovedou zabalit dárek tak krásně a nápaditě, že je až líto ho rozbalit.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Designové nástěnné 3D hodiny 3004 Nextime La Ville 39cm 1 550 Kč
 • Nástěnné hodiny - HM108 POSLEDNÍ KUSY 599 Kč
 • Kovový odpadkový koš Merida Clean, objem 30 l, matný… 3 992 Kč
 • Stojanový ventilátor 40 cm 882 Kč
 • Bederník 540 Kč
 • Obraz Ženský akt 890 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Léčivá síla solných lampLéčivá síla solných lamp

  Jsou bytové doplňky, které pouze doplňují byt, jsou svítidla, která pouze svítí, ale jsou lampy, kterým se říká solné, a ty především léčí.

 • Inspirujte se, jak si vkusně vybavit interiérInspirujte se, jak si vkusně vybavit interiér

  Přemýšlíte o koupi nového nábytku? Chystáte se renovovat své bydlení? Přijďte načerpat inspiraci na veletrh nábytku MOBITEX, který se koná od 22. do 25. dubna na brněnském výstavišti.

 • Jak stínit interiérJak stínit interiér

  Novinkami v interiérové stínící technice jsou například „duhové“ vertikální žaluzie, žaluzie šikmé a zaoblené, ale i spouštěcí garnýže s jednou až třemi kolejničkami.

Diskuze na téma "Jak zabalit vánoční dárky"

Buďte první a napište komentář k  "Jak zabalit vánoční dárky"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE