Sdílet
 
Kovové oplocení, pletivo

Kované a kovové oplocení vám dá pocit bezpečí

Datum vydání: 03.08.2012 | autor:

Oplocení pozemku doplní celkový dojem ze stavby na něm a z jeho zahradnického řešení. Stane se konečnou estetickou úpravou. Nejde tedy jen o ochranný prvek, který chrání nemovitost před nežádoucími návštěvníky. Prostě není důležitý pouze pořádek kolem domu a pěkně vyprojektovaná zahrada, ale i provedení samotné stavby domu a všechny související doplňky včetně dřevěné, kamenné či jiné zahradní architektury a právě oplocení.

Oplocení Pileg® 1 Oplocení Pileg® 1
Oplocení Pileg® 1
Oplocení Pileg® 4 Oplocení Pileg® 4
Oplocení Pileg® 4
Vždy jde o nalezení vlastního, jedinečného stylu, stejně jako u jakéhokoli módního prvku. Třeba oblečení. Teprve vhodně oplocený pozemek představuje dokončený celek. Jenže oplocení nám bude sloužit mnohá desetiletí a proto je třeba klást důraz také na životnost zvoleného řešení.

Ze široké nabídky typů oplocení si přitom vybere každý – od jednoduchého oplocení, vhodného pro modernisticky a jednoduše řešené stavby a pozemky, až po bohatě zdobené oplocení, určené pro velkoryseji navržené vily. Představujeme kovové oplocení Pileg®, které splní představy a přání každého majitele nemovitosti.

Proč právě kovové oplocení Pileg®?

Kovové oplocení Pileg® se stane stylovým zabezpečením vašeho pozemku a domu. Vy tak získáte pocit bezpečí, který bude podtržen kvalitním a pohledným provedením plotu s promyšlenými technologickými řešeními. Svůj pozemek tak zároveň zkrášlíte, a to jak při pohledu zvenčí, tak zevnitř. Oplocení bude ladit se stylem domu a jeho okolím, zvýrazní architektonická řešení a dodá prostoru charakteristický elegantní vzhled. Přitom každý najde v široké nabídce kovových plotů Pileg® vhodný styl právě pro svůj životní prostor. Snadný je i nákup oplocení na jednom místě. Nabízené jsou dva základní plotové systémy: ten první je potažen vrstvou zinku a natřen práškovou barvou (tzv. systém duplex) a ten druhý je natřen pouze práškovou barvou.
Oplocení Pileg® 3 Oplocení Pileg® 3
Oplocení Pileg® 3
Oplocení Pileg® 2 Oplocení Pileg® 2
Oplocení Pileg® 2
Oplocení Pileg® 5 Oplocení Pileg® 5
Oplocení Pileg® 5

Protikorozní ochrana oplocení Pileg®

Takzvaný systém duplex – dvojitá ochrana kovu pomocí vrstvy zinku a vrstvy práškové barvy – představuje dnes nejúčinnější technologii protikorozní ochrany oceli. Na povrch oceli je nanesena vrstva zinku a ta je následně natřena práškovou barvou. Prodlužuje se tak protikorozní trvanlivost oceli a zvyšuje se odolnost proti mechanickému poškození povrchu. Nezapomeňte, že Zinek je třicátým prvkem v Mendělejevově periodické tabulce chemických prvků, ovšem číslem 1 na seznamu nejtrvanlivější protikorozní ochrany. Zinek vytváří neobvykle odolné a těžce rozpustné krycí povlaky, které vznikají při kontaktu se vzduchem a vodou. Zinkový povlak navíc nevyžaduje žádnou údržbu. Dodatečná vrstva práškové barvy pak odolnost ještě více podtrhuje. Zinek je na povrchy nanášen metodou žárového zinkování, což je difúzní jev spočívající v pronikání atomů zinku do vnější vrstvy oceli při její lázni v roztaveném zinku. Na povrchu oceli se tak vytvoří slitina železo-zinek. Na vnějším povrchu však zůstává vrstva čistého zinku. Zinkový povlak je díky žárovému zinkování pevně spojen s ocelovým podkladem. Nátěr práškovou barvou pak probíhá jako nanášení nabitých částic práškové barvy na vodivý povrch kovu. Barva tak důkladně proniká do podkladu a vytvoří se odolný a trvanlivý povlak. Ocel je tak důkladně chráněna před atmosférickými a chemickými vlivy. Povrch oplocení však navíc získává příjemný vzhled. 
Úprava povrchu oplocení
Úprava povrchu oplocení

Technologické přednosti oplocení Pileg®

 • Plotový rám brány a branky získává na vyšší pevnosti zapuštěním latí. Není přitom možné, aby ze svisle postavených latí vytékala rez na podklad rámu.
 • Rámy bran a branek jsou navíc vybavené odtokovými otvory pro odvod vody. Voda, která se bude uvnitř oplocení srážet, může z rámu volně vytékat ven, což snižuje vnitřní rezavění rámu a v zimě zamrzání vody uvnitř rámu.
 • Horní a dolní zástrč brány a závěsy jsou pozinkované a proto také odolnější proti obroušení a korozi.
 • Do sloupků jsou šroubované pozinkované kolínkové závěsy, lze tak regulovat vzdálenost mezi sloupky.
 • Oplocení snadno namontujete svépomocí, můžete však také využít služeb montážní firmy.
 • Oplocení není třeba ke sloupkům navařovat, vystačíte si s pouhým šroubovákem.

Systém Pileg® 9

Systém je navržen pro nízké oplocení obytných usedlostí a zelených ploch. Dobře se osvědčí při ohrazování květinových záhonů a prostranství. Může plnit funkci ochrany zahrady proti zvířatům. Je vybaven brankou, dvoukřídlou nebo posuvnou bránou, může tvořit kompletní oplocení stavební parcely nebo zahrady. Vyznačuje se jednoduchou a rychlou montáží.

Povrchová úprava: zinek + práškový nátěr
Oplocení Pileg® 9 Oplocení Pileg® 9
Oplocení Pileg® 9
Oplocení Pileg® 9 Oplocení Pileg® 9
Oplocení Pileg® 9

Systém Pileg® 7

Tento systém ve velké míře umožňuje rozměrově přizpůsobit oplocení ke každé usedlosti. Byl navržen k moderním domům s modernistickým vzhledem. Je to patnácti laťkový sytém, který má unikátní řešení připevnění laťky do rovné příčky. Hlavními přednostmi je jednoduchá a estetická montáž, atraktivní cena a protikorozní ochrana dvou vrstev (zinek + práškové lakování).

Povrchová úprava: zinek + práškový nátěr
Oplocení Pileg® 7 Oplocení Pileg® 7
Oplocení Pileg® 7
Oplocení Pileg® 7 Oplocení Pileg® 7
Oplocení Pileg® 7

Systém Pileg® 6

Jde o vkusný systém, který je kombinací klasického stylu a zajímavé a originální ornamentiky. Tento systém se dobře slaďuje s klasickými domy, dvorky a vilami. Svým originálním a bohatým zdobením nadchne klienty hledající oplocení, která dodají jejich domovům klasický, originální a krásný charakter. Systém byl opatřen protikorozní ochranou tvořenou nanesením zinkového povlaku na vrstvu kovu a nátěrem práškové barvy.

Povrchová úprava: zinek + práškový nátěr
Oplocení Pileg® 6 Oplocení Pileg® 6
Oplocení Pileg® 6
Oplocení Pileg® 6 Oplocení Pileg® 6
Oplocení Pileg® 6

Systém Pileg® 8

Tento systém se od ostatních typů oplocení Pileg® výrazně liší. Jeho hlavní vlastností je jednoduchost, která nachází své použití v nemovitostech s moderním, urbanistickým stylem. Dobře se komponuje s domy s modernistickou formou, ale nachází též uznání u klientů, kteří hledají oplocení bez zdobení a ornamentiky. Oplocení je natřeno podkladovou barvou a po montáži by mělo být ihned natřeno barvou finální, zajišťující povrchovou protikorozní ochranu.

Povrchová úprava: práškový nátěr

Zdroj: www.pileg.cz
Oplocení Pileg® 8 Oplocení Pileg® 8
Oplocení Pileg® 8
Oplocení Pileg® 8 Oplocení Pileg® 8
Oplocení Pileg® 8
PILECKY s.r.o.

PILECKY s.r.o.

Mokrovraty, Mokrovraty, Mokrovraty 177, 26203
Tel: 318 593 031
Web: http://www.pilecky.cz
E-mail: info@pilecky.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

PILECKY s.r.o.

Mokrovraty, Mokrovraty, Mokrovraty 177, 26203
Tel: 318 593 031
Web: http://www.pilecky.cz
E-mail: info@pilecky.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak vybrat výplň nového plotu?Jak vybrat výplň nového plotu?

  Dřevěnou plotovou výplň, plastovou a nebo kovovou? Vždy záleží na tom, z čeho plot stavíme a jak jeho vzhled skloubit s okolními budovami včetně architektury, která dominuje našemu pozemku.

 • Gabionová architektura s bezpečnými okyGabionová architektura s bezpečnými oky

  Představujeme krásné a bezpečné gabiony, které mohou být instalovány třeba i na dětská hřiště. Proč? Konce drátů jsou ukryté uvnitř koše a nehrozí proto riziko poranění.

 • Navrhněte si sami svůj nový plotNavrhněte si sami svůj nový plot

  Pokud chcete oddělit svůj pozemek od těch okolních, přichází na řadu oplocení. Ovšem svůj nový plot si můžete předem navrhnout a vypočítat i sami. Jak?

Diskuze na téma "Kované a kovové oplocení vám dá pocit bezpečí"

Buďte první a napište komentář k  "Kované a kovové oplocení vám dá pocit bezpečí"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE