Sdílet
 

Na co jste se ptali ve stavební poradně?

29. díl seriálu

Datum vydání: 28.11.2011 | autor:
V uplynulém týdnu jste se ve stavební poradně zajímali například o nástavbu RD a připojení RD na obecní kanalizaci.

Dotaz na téma: Nástavba RD

Dotaz: Dobrý den, mám dotaz: máme rodinný dům o výměře 135 m2. Na jaře bychom chtěli přistavět nad garáží, která je součástí domu, ještě jednu místnost. Bylo nám řečeno, že potřebujeme stavební povoleni, vzhledem k tomu, že změníme vzhled domu. Jinde nám bylo řečeno, že potřebujeme jen stavební ohlášení, vzhledem k tomu, že je dům do 150 m2. Navíc nám bylo řečeno, že potřebujeme povolení sousedů. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli potřebujeme opravdu povoleni nebo jestli stačí ohlášení a co se týká sousedů, tak jestli je můžeme obeslat písemnou formou anebo jestli musíme za nimi osobně, aby nám to podepsali? Děkuji za odpověď. MZ

Naše odpověď: Stavby rodinných domů a jejich změny (přístavby, nástavby a stavební úpravy), které splňují parametry uvedené v ustanovení § 104 odst. 2 a) stavebního zákona podléhají, dle podmínek uvedených v ustanovení § 104 odst. 1, pouze ohlášení stavebnímu úřadu. Mezi tyto stavby patří stavby pro bydlení do 150 m2 zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím. Jedním z podkladů, které je nutné k ohlášení stavby předložit, je doklad o tom, že jste o svém záměru informovali vlastníky sousedních pozemků a staveb. Nejde tedy o získání jejich souhlasu, ale o prokázání, že byli o záměru informování. Aby byla informace úplná, musíte je buď osobně seznámit s projektovou dokumentací stavby (což je dokládáno jejich podpisem a sdělením, že o záměru byli informováni) nebo jim musíte poštou na „dodejku“ zaslat kopie podstatných částí projektové dokumentace. Dodejka Vám tak bude sloužit jako doklad o tom, že vlastníci sousedních nemovitostí byli o záměru informováni.

Další dotazy a odpovědi na téma "Povolování staveb pro bydlení" najdete ZDE.

Dotaz na téma: Připojení RD na obecní kanalizaci

Dotaz: Dobrý den, jsem majitel RD s vlastní ČOV. V obci se v současné době začíná budovat obecní kanalizace. Jsem povinen se připojit nebo mám možnost používat vlastní ČOV? VK

Naše odpověď: Jestliže se v obci buduje obecní ČOV, do které bude zaústěna obecní kanalizace, jste povinen (po uvedení této kanalizace a ČOV do trvalého užívání) odvádět splaškové vody do obecní kanalizace. Znamená to tedy přepojit přípojku kanalizace přímo do obecní kanalizace, bez předchozího přečištění v domovní ČOV. Tato povinnost vyplývá ze zákona č. 274/2001 Sb. „o vodovodech a kanalizacích“.

Další dotazy a odpovědi na téma "studen, septiků, čov a kanalizace" najdete ZDE.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Na co jste se ptali ve stavební poradně?"

Buďte první a napište komentář k  "Na co jste se ptali ve stavební poradně?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE