Sdílet
 

Ochrana proti vloupání?

Preventivní řešení je dnes nezbytné

Datum vydání: 20.06.2008 | autor:
Dokázali byste odhadnout, jakou nejpravděpodobnější cestu zvolí zloděj, pokud si vyhlídne zrovna vaše obydlí? V žádném případě se už nebude mořit paklíčem v zámku, aby ´prošel´ dveřmi, to už je víc scéna z filmů pro pamětníky. Zvolí snazší metodu a vstoupí silou, tedy vnikne přes okna či ještě lépe okna francouzská. A to klidně i za bílého dne a se stěhovacím vozem a naprosto suverénně vše naloží před očima nic netušících sousedů.
Foto: Monty servis
Foto: Monty servis
Statistiky mluví jasně – zloděj (ve většině případů laik v problémech) přichází převážně ve dne, v té době, kdy jste v práci nebo ještě lépe na dovolené a vnikne oknem, francouzským oknem či balkónovými dveřmi (až 2/3 všech vloupání jsou právě tudy). Je vůbec možné nevítaným hostům proniknutí do Vašeho obydlí znemožnit?

Samozřejmě že ano. Pokud necháme stranou ostrého bojového psa, ceduli že v domě chováte krokodýly nebo škorpiony, vtipného a neustále hovořícího papouška, všímavé sousedky či různé elektronické zabezpečovací systémy, zbývá ještě jedna, donedávna neuvěřitelná a nerealizovatelná možnost. Jsou to okna a balkonové dveře se speciálním zabezpečením, které lupičům nedovolí okna rozbít či rozšroubovat a vysadit.
Foto: Monty servis
Foto: Monty servis
Konkrétně jde například o moderní plastová okna a dveře značky REHAU, která nabízí firma MONTY SERVIS sídlící v Sokolově a v Plzni. Tato ´chytrá´ okna (a dveře) jsou zkonstruovaná tak, aby případné lupiče odradila od jejich zamýšleného vniknutí. Na rozdíl od běžných plastových oken a dveří obsahují nadstandardní vybavení -  uzamykatelnou kličku na oknech a terasových a balkonových dveřích.

Při pokusech o vloupání, u nichž se rozbije nebo vyřízne sklo a pak se křídlo okna při použití obyčejné okenní kličky otevře, je možné vloupání ztížit právě uzamykatelnou olivou. Okenní kování je pak stabilní s masivním materiálem a speciálními zavíracími čepy. Toto speciální kování odolává i pokusům o vysazení, které znesnadňují díly s hřibovitými čepy a zakotvení závory.
Foto: Monty servis
Foto: Monty servis
Jako ochrana před vysazením pomocí jednoduchých nástrojů (např.šroubovákem) slouží nejlépe kování AhS, což je kování speciálně určené proti vysazení. Uložení Euro-drážky v křídlovém profilu systémů REHAU zajišťuje dostatečné znesnadnění vniknutí páky. Dalšími kroky k zabezpečení jsou bezpečnostní lepené sklo, zasklení odolné proti proražení a vícebodové zamykání u domovních dveří.

Výrobky značky REHAU firmy MONTY SERVIS nejen odrazují zloděje, ale potěší také hospodyňky, neboť se mohou pyšnit velice jednoduchou údržbou a čištěním. Profily materiálu RAU-PVC překvapí každého zákazníka velmi hladkým povrchem, který odpuzuje špínu. Pak už je čištění jednoduchou a rychlou záležitostí, ke které se navíc nemusíte příliš často vracet, skla ani rámy nevyžadují žádnou zvláštní péči. A pokud se přece jenom objeví nějaké šmouhy, lze je jednoduše odstranit speciálním čističem REHAU, který obdržíte u každého z prodejců oken REHAU.
Monty servis - Miloslav Janda

Monty servis - Miloslav Janda

Sokolov, Sokolov, Rooseweltova 2019, 35601
Tel: 352 622 573
Web: http://www.montyservis.cz
E-mail: info@montyservis.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Monty servis - Miloslav Janda

Sokolov, Sokolov, Rooseweltova 2019, 35601
Tel: 352 622 573
Web: http://www.montyservis.cz
E-mail: info@montyservis.cz

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Kyvné střešní okno Velux GLU 0055 FK06 66x118 7 607 Kč
 • Ostění Velux LSC 2000 CK02 55 x 78 4 554 Kč
 • Úchyt řetízku - větší - Barva: Bílý 8 Kč
 • Kyvné střešní okno Velux GGU 0066 CK04 55x98 11 835 Kč
 • HPI Střešní vikýř Bramac alpská, KM Beta 500x600 mm… 2 673 Kč
 • Telis 4 Lounge RTS 1 968 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Stylová okna v zahraděStylová okna v zahradě

  K čemu slouží okna, to každý ví, díváme se jimi ven z domu, zajišťujeme si soukromí a prosvětlujeme interiér. Okna však mohou mít i další funkce.

 • Plastová, dřevěná nebo hliníková okna?Plastová, dřevěná nebo hliníková okna?

  Hliníková okna jsou jedinou a nejlepší volbou pro toho, kdo preferuje velké prosklené plochy s moderním a elegantním vzhledem a minimálně jednogenerační životností.

 • Okna a parapetyOkna a parapety

  Při výběru oken do naší novostavby hraje zásadní roli nejen hledisko tepelně izolační a ochrany před hlukem, společně s řešením ventilace, ale i výtvarné (architektonické). Zásadní je potom tvar oken a jejich poloha v obvodovém…

Diskuze na téma "Ochrana proti vloupání?"

Buďte první a napište komentář k  "Ochrana proti vloupání?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE