Sdílet
 

Představujeme novou technologii plastových dveří - GFK

Datum vydání: 04.02.2013 | autor:

Nové plastové dveře jsou pevné, výborně izolují a vypadají tak dobře, že byste jejich cenu tipovali nejméně jednou takovou. Seznamte se s výplněmi pro plastové vchodové dveře GFK, které převrací vše, co jste si dosud o plastových dveřích mysleli.

„Plastové dveře jsou levné, ale moc nevydrží.“ Přesně to má řada z nás zafixováno už od konce devadesátých let minulého století, kdy český trh zaplavily levné plastové dveře s výplněmi z PVC. Vady jako kroucení, ohýbání nebo dokonce praskání si s těmito dveřmi spojovalo mnoho zákazníků - a jistě ne neprávem.

Dnes už se sice s podobnými historkami o dveřích setkáme jen zřídka, ale i levné plastové dveře s výplněmi z ABS plastů mají svá omezení – nižší stabilitu a vyšší tepelnou roztažnost. Nejlépe uděláte, když je koupíte v základní bílé variantě. Barevné dekory totiž více pohlcují sluneční záření a dveře více pracují.

Právě tato omezení dveřní výplně GFK, které jsou na našem trhu novinkou, úplně odstraňují, a navíc přináší řadu dalších výhod.
Technologie překrytí křídla u dveřní výplně GFK Technologie překrytí křídla u dveřní výplně GFK
Technologie překrytí křídla u dveřní výplně GFK

Čím se liší vchodové dveře s GFK výplněmi?

Prvním rozdílem je skladba výplně. Tu tvoří povrchové desky z materiálu GFK neboli ze speciálního sklolaminátu, který je velmi pevný a odolný (podobný materiál se využívá například pro části trupů letadel a lodí). Desky kryjí jádro z extrudovaného polystyrenu zajišťujícího dostatečnou tepelnou i zvukovou izolaci.

Druhou výraznou odlišností je způsob konstrukce. Zatímco klasické dveřní výplně se do rámu křídla vkládají, GFK výplně se lepí přímo na dveřní křídlo. Plochou lepeného spoje tak posilují celkovou konstrukční pevnost křídla a zlepšují vlastnosti vchodových dveří.

Spojením inovativní konstrukce a moderního materiálu vzniká výplň, která dveřím propůjčuje pevnoststálost.

Konečně překrytí křídla i u plastových dveří

Oproti klasickým výplním odlišuje výplně GFK také vzhled. Jak už jsme psali výše, exteriérová deska výplně se lepí přímo na dveřní křídlo, jehož profil překrývá po celé ploše. Výsledkem je originální a elegantní vzhled bez rámů, který byl na našem trhu dosud dostupný pouze u výrazně dražších hliníkových dveří.

Exteriérovou desku si navíc na přání doplníte hliníkovými rámečky nebo drážkami (nutami) vylitými barvou. Interiérovou desku zdobí hliníkový nebo krycí rámeček, který umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití – opět velké plus pro budoucí údržbu.
Ukázky plastových dveří s výplněmi GFK Ukázky plastových dveří s výplněmi GFK
Ukázky plastových dveří s výplněmi GFK

Plastové vstupní dveře s GFK výplní vás nezruinují

Přes všechny technologické inovace a dlouhou životnost si plastové dveře s výplní GFK zachovávají svou největší přednost – příznivou cenu. Oproti standardním plastovým výplním sice zaplatíte o něco málo více, ale ve srovnání s hliníkovými dveřmi vyjdou tyto dveře stále jen na zlomek ceny.

Pro další příklady dveřních výplní GFK se podívejte na stránky českého výrobce PERITO a jeho novou řadu dveřních výplní GFK Entry.
Perito s.r.o.

Perito s.r.o.

Dyje, Dyje, Dyje 163, 66902
Tel: 515 210 723
Web: http://www.perito.cz
E-mail: perito@perito.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Perito s.r.o.

Dyje, Dyje, Dyje 163, 66902
Tel: 515 210 723
Web: http://www.perito.cz
E-mail: perito@perito.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasovali: 6 uživatelé

  Další články

 • Proč pořídit s novými dveřmi i nové zárubněProč pořídit s novými dveřmi i nové zárubně

  V bytech na nás po výměně dveří často civí původní kovové zárubně, a že nejsou s novými dveřmi vůbec sladěné, je nasnadě. Jaká se nabízí řešení a proč vyměnit právě i zárubně?

 • 13 rad, jak si vybrat dveře13 rad, jak si vybrat dveře

  Na dveře se díváme každý den, zásadně ovlivňují vzhled interiéru, ale i obytný komfort. Provedeme vás ve třinácti postupných krocích právě výběrem nových dveří, konkrétně dveří značky SAPELI.

 • Dveře ve stylu GraffitiDveře ve stylu Graffiti

  Firma VP trend, přední český výrobce dveřních výplní, představila letos na veletrhu Fensterbau v Norimberku novinku, která ukazuje zcela nový směr designu vchodových dveří.

Diskuze na téma "Představujeme novou technologii plastových dveří - GFK"

Buďte první a napište komentář k  "Představujeme novou technologii plastových dveří - GFK"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE