Sdílet
 

Připravte se na den plný květin

Datum vydání: 14.02.2006 | autor:

14. únor, den zasvěcený sv. Valentýnu, si bez květiny snad ani nelze představit. Neobdařit v tento den své blízké květinou je neodpustitelný hřích. Způsobů, jak květinu darovat, však může být nepřeberné množství.
Originálně můžete pojmout i květinovou výzdobu bytu. K Valentýnu zcela jistě patří červená barva, ale byla by škoda nevyužít barvy i jiné, když jich květiny nabízejí takové množství.

Foto Holandská květinářská kancelář
Foto Holandská květinářská kancelář
Valentýnská kytice již nemusí být pouze součástí romantické večeře. Svátek trvá celý den, tak proč toho nevyužít a nepřipravit Valentýna plného květinových překvapení?

Začít můžete hned ráno. Překvapte svoje okolí svěže zbarvenými květy gerber, nebo vtipně schovejte květinu na místo, o němž víte, že k němu budou po ránu směřovat dotyčného kroky, třeba mezi ručníky v koupelně.

K ránu patří i snídaně. Jídlo, které za normálních okolností v rychlosti odbýváme, můžeme zpestřit květinovou výzdobou, a učinit tak z něj nevšední zážitek. Skvěle vyniknou opět květy gerber naaranžované mezi jahodami, které udělají radost i v únoru.

V únoru se stále ještě stmívá poměrně brzy a přichází ta pravá chvíle, kdy nejlépe zapůsobí něco klasického, ale zároveň šokujícího. Jako například velká kytice temně rudých růží, která vždy naprosto ohromí. Překvapení z růží může být o to silnější, jestliže je darujete například v aranžmá ve tvaru srdce.

Svěží menší kytice ze světlounce zelených růží nápaditě zkombinovaných s kalinou překvapí svoji čistou elegancí.

I den sv. Valentýna může být hravý, barevný a plný překvapení. Vše nakonec záleží jen na vás a na květinovém překvapení.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Znáte druhy ibišků?Znáte druhy ibišků?

  Ibišek je původem tropický a subtropický rod, ovšem některé druhy můžeme pěstovat i u nás, v interiéru, ale i v zahradě. Přinášíme inspiraci druhovou pestrostí rodu Hibiscus.

 • Monardu jsme dostali od severoamerických indiánůMonardu jsme dostali od severoamerických indiánů

  Tato krásná rostlina s vonnými květy i listy je trvalkou pocházející z prérií severoamerických indiánů. Její český název je zavinutka, ale jinak se jí též říká závinutka, zavrnutka a také indiánská kopřiva.

 • Jak si namnožit růžeJak si namnožit růže

  Obdarování růží neurazí žádnou ženu, nejenže jsou nádherné, ale také úžasně voní a je s nimi spjata výrazná symbolika. Ovšem jejich pěstování patří mezi květinami k nejnáročnějším.

Diskuze na téma "Připravte se na den plný květin"

Buďte první a napište komentář k  "Připravte se na den plný květin"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE