Sdílet
 

Světla v letní zahradě

Zahrada prostě láká k posezení pod hvězdami. Jasná noční obloha je samozřejmě romantická, ale jako osvětlení to nestačí. Zkuste kolem rozmístit pár svíček a uvidíte co to udělá.

Datum vydání: 19.07.2003 | autor:
K tomu, abyste navodili tu správnou romantickou atmosféru stačí trocha fantazie. Samozřejmě, můžete zvolit náročněji řemeslně zpracovaný svícen nebo lucernu, ale můžete si i trochu zaimprovizovat. Pojďme si teď svícny a lucerny blíže představit.

Zahradní svícny můžou mít různou podobu.

Můžete pro ně využít i nádoby, které původně byly určeny pro jiný účel. Nejlepší je do svícnu použít silnou, robustní svíčku. A protože bude svícen umístěn na zahradě, měli by jsme svíčku (alespoň částečně) ochránit před větrem.

Ta správná atmosféra se okamžitě rozplyne, když musíte neustále běhat po zahradě se sirkou v ruce. Svíčku můžete umístit do sklenice nebo vázy, zvolit můžete čiré sklo ale i barevné – plamínek pak dokáže dělat úplné zázraky. Aby nám svíčka ve sklenici nebo váze dobře držela a nepadala, zajistíme její stabilitu tím, že na dno nádoby nasypeme například písek nebo drobné kamínky.

Lucerny také rozdělujeme do několika typů.

Slepovaný svícen z barevných sklíček.
Slepovaný svícen z barevných sklíček.
Některé můžeme postavit na stůl nebo zavěsit, jiné můžeme „posadit“ do trávy. Lucerny bývají kovové nebo dřevěné. Tento druh je určen pro stůl, lze je zavěsit například na strom nebo zapíchnout do trávy – pokud jsou tedy vybaveny tyčí s bodcem. Do těchto typů luceren se dávají tzv. čajové svíčky nebo svíčky jiné velikosti, která se do konkrétní lucerny hodí. Lucerna je po stranách vybavena sklem, takže svíčka je dokonale chráněna před větrem.

Dalším typem jsou keramické nebo kamenné lucerny.

Kamenná sůl jako stojánek pro svíčku.
Kamenná sůl jako stojánek pro svíčku.
Ty navodí atmosféru japonské zahrady, většinou jsou to na sobě, jakoby nahodile, navršené kameny. Nejsou nijak chráněny proti větru, proto se doporučuje umístit je někde v závětří.

Nemusíte ale hned sáhnout po výrobku z obchodu, můžete použít i svou fantazii a vytvořit si vlastní „svíčkové“ království. Stačí k tomu například naprosto jednoduchá miska, do které naaranžujete svíčky. Ty mohou být bílé, barevné, mohou mít stejnou velikost nebo může být každá jiná. Záleží jen a jen na vás, na tom co se vám líbí. Na dno misky můžete i nalít trošku vody a vložit do ní několik květů. Po zahradě můžete rozmístit i lampiónky, ty seženete například v papírnictví, nebo i vánoční elektrická světýlka.
Vyrobte si- zaleží na vaší fantazii.
Vyrobte si- zaleží na vaší fantazii.
Nejpůsobivější jsou staré olejové svícny.
Nejpůsobivější jsou staré olejové svícny.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Houpací síť Caribeňa - modrá 1 503 Kč
 • Venkovní krb Leda / Troll 700 49 499 Kč
 • Kosatec japonský - Iris ensata - semena - 5 ks 44 Kč
 • Zahradní sestava Malaga, stůl a 4 křesla s polstrem 15 495 Kč
 • Lehátko LEVI polohovací 10 480 Kč
 • GARDENA 6-plošný zavlažovač BOOGIE 406 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Vše pro stavbu a interiéryVše pro stavbu a interiéry

  Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, DESIGN SHAKER, BYDLENÍ, nové projekty, a letos poprvé i Světlo v architektuře.

 • Zahrada v předjaříZahrada v předjaří

  Jaké práce nás v předjaří čekají v zahradě, jakou sadbu připravujeme, co můžeme vysévat a co si můžeme koupit v zahradních centrech?

 • Začněte učit děti zahradničit již nyníZačněte učit děti zahradničit již nyní

  Jak naučit děti zahradničit? Udělat pro ně zahradničení hrou, zábavou a nikoli nutným zlem či plahočením? I zahradničení naučí děti lásce k přírodě.

Diskuze na téma "Světla v letní zahradě"

Buďte první a napište komentář k  "Světla v letní zahradě"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE