Sdílet
 
Stěhování, vyklízení

Usnadněte si stěhování, jak jen to jde

Datum vydání: 22.02.2012 | autor:

Stěhování a vyklízení bývá nepříjemnou a zdlouhavou záležitostí. Klíčový obrat ovšem nastane tehdy, pokud si ušetříme starosti spojené se stěhováním věcí a zapojíme profesionální firmu. Ta zajistí montáž a demontáž nábytku, zabalení stěhovaných předmětů do kartónů a balících fólií, cenné předměty zabalí do speciálních obalů a poradí si i s těžkými břemeny. Se stěhováním se často pojí i vyklízení, takže oceníme také služby jako třeba odvoz starého nábytku a nepotřebných věcí na skládku. 

Stěhování Stěhování
Stěhování
Stěhování těžkých břemen svépomocí nedokážeme. V takovém případě musíme oslovit stěhovací firmu se speciální technikou. Taková firma nám může nabídnout i kompletní stěhovací servis, tedy demontáž a montáž nábytku, odvoz starého nábytku, instalaci nebo napojení kuchyňského zařízení na odpady a další pomocné práce. Dále nemusíme řešit balení věcí. Stěhované předměty se ukládají do kartónů a obalů, speciální obaly ochrání i dražší a cenné předměty.

Postup při stěhování

Jak stěhování probíhá? Nejprve pracovník objekt prohlédne, zjistí rozsah zakázky a domluvíme se s ním na konkrétních požadavcích (místo nastěhování, nutnost zvýšené opatrnosti u některých předmětů atd.). Již v této fázi se stanoví cena. Po sepsání objednávky nám firma zašle smlouvu o dílo.

Samotné stěhování začíná řádným zabalením, zajištěním a označením předmětů. Po naložení a převezení (v případě požadavku zákazníka i ve vypolstrovaných přepravních prostorech) se předměty nastěhují na určené místo. Nábytek se smontuje a rozmístí podle předem dohodnutého plánu. V posledním kroku se odváží a likviduje balící materiál.
Stěhování těžkých břemen Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen Stěhování těžkých břemen
Stěhování těžkých břemen
Stěhování Stěhování
Stěhování

Stěhování těžkých břemen

Těžká břemena do 30 tun se stěhují s pomocí speciální techniky, jako jsou schodolezy, kladky, jeřáby a další. Díky takovému vybavení lze stěhovat také haly, sklady, průmyslovou techniku a další. Při stěhování drahých strojů a počítačových zařízení je velice důležité nejen vybavení, ale i zkušenosti firmy a samozřejmě kvalitní pojištění.

Vyklízení prostor

Také vyklízení předchází konzultace rozsahu zakázky a domluva se zákazníkem. Podle toho se stanovuje cena. Záleží na typu vyklízeného materiálu, ale také na požadavcích zákazníka na způsob likvidace věcí. Po sepsání konkrétní objednávky nám bude zaslána smlouva o dílo. V den vyklízení je důležité, aby si firma zajistila místo pro své vozy a co nejsnadnější přístupnost. Následuje už jen naložení materiálu a jeho odvoz na skládku.

Zdroj použitých fotografií: www.shutterstock.com, www.stehovani-praha-frydecky.cz
Stěhování Stěhování
Stěhování
Stěhování Stěhování
Stěhování
Stěhování Stěhování
Stěhování
SERF - stěhování Praha

SERF - stěhování Praha

Praha, Kobylisy, Šimůnkova 1604/9, 18200
Tel: 283 880 756
Web: http://www.serf.cz
E-mail: frydecky@serf.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

SERF - stěhování Praha

Praha, Kobylisy, Šimůnkova 1604/9, 18200
Tel: 283 880 756
Web: http://www.serf.cz
E-mail: frydecky@serf.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších …

Diskuze na téma "Usnadněte si stěhování, jak jen to jde"

Celkem komentářů: 19

rudl 21.03.2017, 09:49:37

Nám dost pomogl při stěhování třeba klasický rudl - stěhovali jsme jen já a přítel a i tak jsme to zvládli. Vím, že se dají věci na stěhování i zapůjčit, ale řekli jsme si, že rudl asi i využijeme nejen při stěhování, tak jsme si ho rovnou objednali https://www.obalove-materialy.cz/rudl-001a-350-kg-maxi-lozna-plocha. vzali jsme k tomu pár krabic na stěhování, stěhovací popruhy a bublinkovou fólii a všechno jsme to bez problémů zvládli. Sice to byl trošku blázinec, ale zvládlo se to. A stěhovali jsme se do vlastního, takže to bylo naše poslední stěhování - z toho domu už se nehnu :D

Stěhování do zahraničí 27.02.2017, 11:29:41

Ahojky, já taky kontaktovala stěhovací službu Tavočer, Díky spoustě kladným recenzím jsem měla důvěru..Šlo o stěhování do zahraničí, které právě také nabízí. S manželem nemáme moc času na nějaké přemísťování a tahání se s krabicemi a skříněmi…stěhováci z této firmy nám vše pomohli složit a naskládali a odnosili vše sami..prostě se vším si poradili a nás vůbec nepotřebovali. Upřimě řečeno nedovedu si představit přítele jak se tahá a vymýšlí jak co odstěhovat..není příliš praktický typ:-D , takže stěhovací služba byla nutná. Dostala jsem totiž novou pracovní příležitost na nově otevřené pobočce v Rakousku , jelikož dobře mluvím německy a možnost dobrého přivýdělku několikanásobně vyššího než zde v česku mě prostě přesvědčila ..přítel již rok pracuje také zde, má tady nějaké přátele a já si také kamarádky najdu jsem společenský typ.. takže jsme se rozhodli se přestěhovat. Tuto stěhovací firmu doporučuji, naše stěhování proběhlo bez starostí a problémů, tak jak jsme si naplánovali jsme měli.

stěhování firmy 16.12.2016, 13:33:53

Stěhovat byt, tak se asi zvládnu s přítelem přestěhovat sama, ale když jsme se stěhovali s firnou a já to celé zařizovala, tak bylo jasné, že využijeme stěhováky. Rozeslala jsem maily s cenovou nabídkou a i díky ní jsme nakonec vybrali stěhováky z Tavočeru. Měli jsme hodně stolů, skříni a samozřejmě počítačů, protože dělám v IT firmě. Do toho účetní se všemi šanony, archivačními krabicemi - no bylo toho opravdu hodně. Ale tak stěhovalo se to především kvůli provozu večer a přes noc. Předem jsme měli popsané, kam co bude patřit, takže to nám na novém místě všude roznesly a ráno už se pak jen nábytek doladil a zapojovaly se pc a podobně. No byl to blázinec, ale snad se nic takového v nejbližší době dít nebude. Ale stěhovací službu můžu jen a jen doporučit

stěhování 05.08.2016, 11:04:21

Vzít si stěhovací firmu je velká pomoc, my dali na http://ctvrtecka.cz/stehovani/ a spokojenost. Nejen že jsme od nich měli obalový materiál, ale i šlo všechno podle plánu.

Začít včas 14.04.2016, 12:03:48

Já jsem začala už nyní, tři měsíce dopředu, tím, že pročítám a hledám všemožné články, jak si usnadnit stěhování, ale obávám se, že zatím to spěje jen k tomu, že až do konce budu číst, jak si stěhování usnadnit a pak se jednoho dne vzbudím a zjistím, že se máme stěhovat a já nemám nic zabaleno :D :D každopádně zatím asi nejpřínosnější a nejpraktičtější mi přijde článek s radami zde http://www.obalove-materialy.cz/rady-a-tipy-pro-baleni-pred-stehovanim/t-316

15.05.2016, 16:07:08

děkuji za odkaz :) určitě se bude hodit si přečíst nějaké ty rady, na konci června se stěhujeme a to bude velké halo tedy :) Za tři roky, jsme si toho stihli nakoupit více než dost a tak je nás plný byt, teď to postupně budu muset dávat do krabic, a zjistila jsem, že na obalove-materialy.cz prodávají i krabice a všetkuy obaly, to je bomba, alespoň se nemusím trápit a hlavně to, že to mají i jako 1 + 1 byt na stěhování :) alespoň mi nebude třeba vymýšlet, kolik toho ještě potřebuji.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Stěhování 26.01.2016, 16:54:08

Jako kdybych si četla o našem stěhování. Přesně jsem si říkala, že to bude "zábava" to všechno uskladnit do krabic a tak aby se to všechno nerozbilo. Bohužel stěhování nepatří mezi mé hobby, ale nakonec jsme to úspěšně zvládli. Nejprve jsme si chtěli zavolat stěhovací službu, ale manželů ocino sehnal dodávku a i kamarádů na stěhování :) Jsou to dobří chlapi a silní a proč by mně nepomohly, že? :) Takže dodávka byla zajištěna a obalové materiály jsme si museli opatřit. Nakupovali jsme nakonec přes e-shop obalove-materialy.cz, měli rychlé dodání i dobré doporučení. Vše sklo šlo do bublinkové fólie. Plyšové hračky do pytlů jakož i oblečení. Dnes již tedy zabydlení v novém, ale na stěhování budu vzpomínat :)

16.02.2016, 20:49:05

Stěhování opravdu je strašně psychicky náročné. Ale když si najměte profesionály, je to velké ulehčení nervů i času. Máme vyzkoušené PSS (http://levnestehovani.cz/stehovani-praha/). Jsou rychlí a spolehliví, prostě fajn servis. Naposledy nám stěhovali byt a naší velkou knihovnu, pán byl moc milý a povídal si s námi celou dobu o literatuře. :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Jen obaly 02.11.2015, 22:04:15

Využila jsem při stěhování jen službu obalových-materiálů.cz. Nebylo mi třeba stěhovací službu, protože manžel má v práci dodávku, kterou nám na víkend půjčili, takže jsme se mohli jednoduše přestěhovat. Jasné musela jsem to všechno sbalit a připravit, ale toto bylo jedno z těch jednodušších stěhování v mém životě. Věřím, že kdybych toho měla víc, tak určitě využiji nějakou stěhovací službu ..

Bez stěhováků 10.06.2015, 19:03:18

Velmi mě zajímá, jestli při stěhování i můj manžel bude s jeho nejlepším kamarádem vypadat jako ti pánové na fotce:D Nechtěli zavolat stěhovací službu, že je to "drahé". Tak jsem si řekla, že jim koupím alespoň nějaké krabice a fólie, aby nepoškodili nábytek. Přes Heureku jsem si našla obalove-materialy.cz, které mají pozitivní hodnocení a nevím jestli náhodou i ne certifikát :) Takže to byla jasná volba a celkově jsem spokojená, takže také vřele doporučuji.

21.07.2015, 18:28:17

Tak to budou mít pořádný zážitek, já jsem se stěhovala bez stěhovací firmy jednou a tehdy jsem ještě neměla přítele a dalo to zabrat. Zůstali mi krabice, které jsem pak prodala a příští týden se bude stěhovat kamarád ten si volal ale stěhovací službu a rovnou si od nich koupil i krabice a všechny ty obalové materiály. Myslím, že ta společnost se jmenuje Tavočer? Tak jsem zvědavá jak to celé dopadne:D Těším se, protože jsme tam byli malovat v tom novém bytě a už se jen musí nastěhovat :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
19.08.2015, 18:58:08

Někdy je super se stěhovat bez stěhováků, ale v dnešní době a s tím spoustou věcí si to sama neumím představit:D Věřím, že vám muselo být vesele, ti co jste to zkusili bez stěhováků. obalove-materialy.cz sice neznám, ale věřím, že vám pomohli. Teď přemýšlím, že kolegyně hledala webovou stránku, kde něco takového prodávají, takže super za radu, já jí to doporučím, možná se už na mě nebude tolik zlobit, když jí trošku pomůžu;)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
17.09.2015, 22:07:45

Jako ta stěhovací služba zase není tak drahá. Když jsme si to kalkulovali, tak by nás to vyšlo ještě levnější, kdybychom si zavolali stěhovací firmu, ALE manžel zavelel, že to přestěhujeme sami. Jediné co jsem si dovolila, tak zakoupit obaly. Někde jsem viděla odkaz na obalove-materialy.cz a fakt jsem s nimi velmi spokojená. Měli rychlé a přesné dodání. Už jsem přemýšlela, že si odtud dokoupím i nějaké drobnosti do domácnosti.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Stěhování 03.05.2015, 13:05:02

Tak my už máme všechno sbalené, už jen ve středu se přestěhovat :) Usnadnili jsme si stěhování s tím, že jsme si od našeho majitele "půjčili" parkovací místo, kde může zastavit pak stěhovací služba + nakoupili jsme si přes www.obalove-materialy .cz nakoupili plno obalových materiálů a je to super, protože jsme tak rychle sbalili všechny věci :) Doufám, že i vybalování dopadne tak dobře jako balení;)

Obalove materiály 26.11.2014, 21:10:14

Souhlasím naprosto s titulkem prvního komentu, čas je opravdu důležitý a proto jsem se rozhodla nelítat po obchodech a škemrat o krabice a prostě jsem všechno nakoupila na tech obalovych materiálech. Koupila jsem krabice, pytle, bublinky štítky na poleení, izolepu prostě všechno a rovnou jsem nakoupila i takové ty vycucávací pytle na oblečení, které vím, že nebudu v nejbližší době potřebovat. Nebýt toho že sse stěhujeme do úžasné novostavby tak bych se z toho stěhování asi picla!!!

17.03.2015, 11:51:38

Já jsem se stěhoval s přažskýma stěhovacíma službama a tam mi pujčili právě i ty obalové materiály. No a ceny mi přišly v porovnání s ostatníma fakt dobrý, každej si to může spočitat tady: http://www.stehovani-pss.cz/cs/ceny-stehovani/. ale teda stějně je stěhování haluz.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Usnadněte si stěhování, jak jen to jde"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE