Sdílet
 

Ytong nabízí řadu výhod

Datum vydání: 23.04.2008 | autor:
Ten, kdo se dnes rozhoduje jaký zvolí stavební materiál, musí zhodnotit mnohem více hledisek, než tomu bylo před lety. Dnešní zdicí materiály vyžadují zcela jinou přesnost, než za dob našich dědečků. Tepelná i akustická náročnost roste spolu se stoupajícím komfortem bydlení. Systém Ytong nabízí řadu výhod, pojďme si je společně představit.
Foto STAVEBNINY LIBUŠÍN
Foto STAVEBNINY LIBUŠÍN
V souladu s přírodou
Použitý stavební materiál do značné míry ovlivňuje konečnou kvalitu díla a jeho vlastnosti. Pórobeton je v podstatě vylehčený beton, jehož vlastnosti závisí na poměru mezi póry a pevnou hmotou. Vyrábí se průmyslově z písku, vápna, cementu a vody. Materiál je bez problémů recyklovatelný a díky nízkému obsahu přírodních radionuklidů i zdravotně nezávadný.

Nepřehlédnutelné výhody
Co se tepelné izolace týče, oceníme ji hlavně u bytových staveb. Tedy zejména u rodinných domů, u nichž lze ušetřit značné prostředky za vytápění. Ytong zaručuje zvukovou izolaci podle normy a též vynikající požární odolnost. Progresivní způsob zdění na tenkovrstvou maltu tzv. “lepení” šetří vás čas a díky minimální spotřebě malty i vaše peněženky. Další nezanedbatelnou předností je jednoduché a přesné vedení veškerých instalací. Vyfrézování potřebných drážek je rychlé a přesné. Výhodou je kompletní ucelený systém který nemusíme kombinovat s jinými zdícími materiály. Zapomínat nesmíme ani na bezprašnost stavby a minimální odpady materiálů které se snadno a přesně opracovávají.
Přesné tvárnice
Jedná se o velkorozměrové tvárnice s vysokým stupněm tepelné izolace. Používají se pro nosné a nenosné obvodové i vnitřní zdi. Vyrábějí se s perem a drážkou. Umožňují rychlé, přesné zdění a velice snadno se opracovávají.

Přesné příčkovky
Jsou velkoformátové výrobky vhodné pro rychlé a přesné zdění nenosných vnitřních příček.

Věncovka
Používá se jako zakončující prvek při montáži stropu. Zaručuje dostatečný tepelný odpor, který zabraňuje tvorbě tepelných mostů.

U-profil
Je speciální tvárnice ve tvaru U používající se jako ztracené bednění.

Překlady
Jsou vyztužené pórobetonové prefabrikáty nepostradatelné při vytváření nadpraží oken a dveří v nosných stěnách i příčkách. K dispozici je celá škála typů, šířek a délek.

Stropní a střešní desky
Vyztužené montážní dílce s vysokým stupněm tepelné ochrany. Jejich předností je rychlá montáž suchou cestou, což nezatěžuje stavbu dodatečnou vlhkostí. Střešní desky jsou vhodné pro provádění plochých i šikmých střech.

Tenkovrstvá zdicí malta
Je hotová suchá směs ve formě prášku. Doba její zpracovatelnosti je tři až čtyři hodiny.

Využijte předností tradičního jednovrstvého zdění, které je rychlé, levné a v našich podmínkách velmi oblíbené. Hlavní výhodou je bezkonkurenční přesnost a tím pádem rychlá a levná stavba.
STAVEBNINY LIBUŠÍN IVO KLUG s.r.o.

STAVEBNINY LIBUŠÍN IVO KLUG s.r.o.

Plzeň, Božkov, Libušínská 125/6A, 32600
Tel: 377 240 488
Web: http://www.stavebniny-libusin.cz
E-mail: info@stavebniny-libusin.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

STAVEBNINY LIBUŠÍN IVO KLUG s.r.o.

Plzeň, Božkov, Libušínská 125/6A, 32600
Tel: 377 240 488
Web: http://www.stavebniny-libusin.cz
E-mail: info@stavebniny-libusin.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?

  Bez zateplení a s cihlami HELUZ. I tak se dá postavit dům. A co víc – vnější zateplení obálky domu se časem ukázalo jako nesmysl, byť je stále ještě novodobou „ekomantrou“ číslo 1!

 • Zateplovat nebo nezateplovat?Zateplovat nebo nezateplovat?

  Normální je nezateplovat! Tedy pokud chcete bydlet zdravě a přitom úsporně a komfortně. Řešením jsou jednovrstvé stavební konstrukce ze zateplených cihle. Tedy vlastně zateplovat, ale jinak!

 • Závady na stavbách a způsoby, jak jim předejítZávady na stavbách a způsoby, jak jim předejít

  Některé závady a nedodělky lze odstranit při předání hotového díla. Jiné, a často mnohem závažnější, se však projeví až během záruční lhůty nebo dokonce až po ní. Náprava pak bývá složitá a finančně nákladná.

Diskuze na téma "Ytong nabízí řadu výhod"

Buďte první a napište komentář k  "Ytong nabízí řadu výhod"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE