Sdílet
 

Znáte moderní porcelánové trendy?

Porcelán Villeroy & Boch - 257 let tradice

Datum vydání: 16.01.2006 | autor:
Přestože značka porcelánu Villeroy & Boch není u nás tak známa jako například Míšeň nebo Rosenthal a zatím se s ní můžeme setkat pouze v několika vybraných interiérových studiích, ve světě představuje významný pojem již 257 let.
Dnes je firma Villeroy & Boch obrovskou společností, která vlastní řadu závodů v Německu, Francii a Lucembursku. Firma má podíly i v jiných významných evropských porcelánkách a její akcie jsou obchodovány na burze.
Jak to začalo
Původ světoznámé značky sahá až do roku 1748, kdy v jihofrancouzském městečku Audun-le-Tiche založil Francois Boch malou dílnu na výrobu porcelánu každodenní potřeby. Boch výrobu postupně rozšiřoval a založil další továrny v Lucembursku (zde sídlí firma dodnes) a Německu.

V německém Mettlachu se začal porcelán vyrábět ve větších sériích tehdy revolučním vypalováním v peci. V roce 1836 se Boch spojil s Nicolasem Villeroyem, který znechal vzniknout svou porcelánku v roce 1791 v německém Wallerfangenu a společně založili dlouhou tradici firmy Villeroy & Boch, kterou dokonce stvrdili svatbou svých potomků.

Kvalita a odolnost Bochova porcelánu se spojily se svěží dekorativností porcelánu Nicolase Villeroye.

Široký sortiment
Filozofií firmy je heslo „House of Villeroy & Boch“. To znamená, že sortiment firmy je kompletní v celé šíři a umožňuje zařídit domácnost jako celek v jednom stylu. Kromě porcelánu nabízí firma sklo, příbory, ubrusy, prostírání a již delší dobu se zabývá také obory sanitární zboží a design interiérů.

Kromě klasických dekorů vycházejících ze svěžích motivů francouzského venkova nalezneme v nabídce firmy i kolekce od mnoha světoznámých návrhářů, jako je například Paloma Picasso.
Nová vlna
Značka Villeroy &Boch se mimo jiné těší stálé přízni zákazníků také proto, že pružně reaguje na moderní trendy. Důkazem je nejnovější kolekce New Wave, která představuje nezaměnitelnou sadu „vlnícího se“ nádobí vynikajícího moderním designem a elegantní praktičností. Za tuto kolekci byla firma v Německu oceněna cenou za přínos německému průmyslu v oblasti designu a výrobní technologie.

Více na www.villeroy-boch.com, www.ranny.cz, www.dolmengroup.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Bederník 540 Kč
 • Nástěnné hodiny - HM108 POSLEDNÍ KUSY 599 Kč
 • Stojanový ventilátor 40 cm 882 Kč
 • Designové nástěnné 3D hodiny 3004 Nextime La Ville 39cm 1 550 Kč
 • Obraz Ženský akt 890 Kč
 • Obraz Čtvercový tunel 790 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Léčivá síla solných lampLéčivá síla solných lamp

  Jsou bytové doplňky, které pouze doplňují byt, jsou svítidla, která pouze svítí, ale jsou lampy, kterým se říká solné, a ty především léčí.

 • Inspirujte se, jak si vkusně vybavit interiérInspirujte se, jak si vkusně vybavit interiér

  Přemýšlíte o koupi nového nábytku? Chystáte se renovovat své bydlení? Přijďte načerpat inspiraci na veletrh nábytku MOBITEX, který se koná od 22. do 25. dubna na brněnském výstavišti.

 • Jak stínit interiérJak stínit interiér

  Novinkami v interiérové stínící technice jsou například „duhové“ vertikální žaluzie, žaluzie šikmé a zaoblené, ale i spouštěcí garnýže s jednou až třemi kolejničkami.

Diskuze na téma "Znáte moderní porcelánové trendy?"

Buďte první a napište komentář k  "Znáte moderní porcelánové trendy?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE