Sdílet
 

České střechy současnosti: tradiční režná se drží na venkově, ve městech vítězí tmavé odstíny!

Datum vydání: 28.08.2017 | autor:

Dlouhá léta zdobila střechy tuzemských domů hlavně tradiční „červená“ barva. S neustálým technologickým pokrokem v oblasti střešní krytiny však klasiku stále více nahrazují moderní polomatné engoby a lesklé glazury. Proč jsou nová provedení tak populární? Odpovědí může být hned několik - barva, povrch i odlišné funkční vlastnosti.

Tradiční červená je stále vidět na vesnicích a v menších městech, ve větších městech začíná převládat černá a šedá

České střechy se postupně mění. Ještě před dvaceti lety by bylo nemyslitelné, aby se na střechu umístila jinak barevná krytina než režná taška. Ruku v ruce s příchodem nových technologií přišla i barevná revoluce. Dnes je tak naprosto běžné, že jeden soused má na střeše lesklou a černou glazuru, další zase hnědou polomatnou engobu a přes ulici se zrekonstruovaný dům pyšní klasickým červeným režným provedením se stylovou patinou.
Oblíbená taška Stodo 12 s povrchovou úpravou glazura Amadeus Natur. Krytina má přirozený pigment výchozí suroviny a dále je zušlechtěna glazurou. Oblíbená taška Stodo 12 s povrchovou úpravou glazura Amadeus Natur. Krytina má přirozený pigment výchozí suroviny a dále je zušlechtěna glazurou.
Oblíbená taška Stodo 12 s povrchovou úpravou glazura Amadeus Natur. Krytina má přirozený pigment výchozí suroviny a dále je zušlechtěna glazurou.
Obzvláště zřetelná je barevná roztříštěnost v satelitní výstavbě, kde barvy a styl jednotlivých střech jako pomyslné letokruhy naznačují změny trendů v průběhu let. Starší domy ještě sází na červenou, novější se zase svezly na vlně teracotty a zástavba posledních pěti let už z dálky upoutá černým leskem.

TIP: Už máte vybranou ideální krytinu? Nechte si spočítat střechu přímo od výrobce zde.

Právě moderní černé a šedé tašky plně nahrazují původně dominantní červenou ve velkoměstech. Situace je výrazně jiná na menších městech a vesnicích, kde je důraz na dodržování tradice mnohem vyšší. Výhradně režné provedení upřednostňují také majitelé chalup a chat. Nepotřebují lesklý povrch ani moderní vzhled. Na venkov míří proto, aby si od shonu velkoměsta odpočinuli a potěšili se pohledem na klasiku.
Moderní taška Figaro 11 v provedení engoba hnědá. Krytina je vhodná pro novostavby i rekonstrukce. Moderní taška Figaro 11 v provedení engoba hnědá. Krytina je vhodná pro novostavby i rekonstrukce.
Moderní taška Figaro 11 v provedení engoba hnědá. Krytina je vhodná pro novostavby i rekonstrukce.

Kde hledat inspiraci při výběru ideální krytiny?

Jak se postupně mění trendy v architektuře, mění se i ladění českých střech. Pálené tašky nabízejí čím dál větší možnosti výběru provedení, povrchových úprav i barev. Pokud plánujete novostavbu nebo rekonstrukci a ještě nevíte, zda máte navázat na tradici nebo se přidat k neustále rostoucímu zástupu příznivců moderních engob a glazur, můžete se inspirovat krásou střech ve svém okolí.

Odkazy k tématu

Výpočet střechy zdarma přímo od výrobce zde.
Inspirace v aplikaci střechy v okolí zde.
Více informací o českém výrobci TONDACH a o záruce zde.
TONDACH poskytuje rozšířenou 33letou záruku, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny. TONDACH poskytuje rozšířenou 33letou záruku, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny.
TONDACH poskytuje rozšířenou 33letou záruku, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny.
TONDACH Česká republika s.r.o.

TONDACH Česká republika s.r.o.

Hranice, Hranice I-Město, Bělotínská 722, 753 01
Tel: 581 673 111
Web: http://www.tondach.cz/
E-mail: info@tondach.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

TONDACH Česká republika s.r.o.

Hranice, Hranice I-Město, Bělotínská 722, 753 01
Tel: 581 673 111
Web: http://www.tondach.cz/
E-mail: info@tondach.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "České střechy současnosti: tradiční režná se drží na venkově, ve městech vítězí tmavé odstíny!"

Buďte první a napište komentář k  "České střechy současnosti: tradiční režná se drží na venkově, ve městech vítězí tmavé odstíny!"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE