Sdílet
 

Co nového na radnicích

Jindřichohradečtí chtějí postavit atriové rodinné domky.

Datum vydání: 19.01.2004 | autor:
Jindřichohradečtí mají v plánu vystavět u sídliště Hvězdárna atriové rodinné domky. Celkem v této lokalitě vyroste 28 vzhledově stejných přízemních domů. Město je nechá postavit v hrubém provedení.
Původně se radní obávali nezájmu ze strany obyvatel. Teď se ale zdá, že budou mít opačný problém, tedy uspokojit poptávku. Poté, co minulý týden netradiční projekt vedení radnice představilo veřejnosti, se asi o nové domky ve městě strhne pořádná bitva. Beseda totiž přilákala na dvě stě lidí. Takovou účast radnice opravdu nečekala.

Pokud byste i vy měli zájem, tak si pojďme domky v rychlosti představit. Jak už bylo řečeno, město nechá domky postavit v hrubém provedení. To znamená, že na práci radnicí vybrané firmy, navážou budoucí vlastníci. Na nich pak bude zajištění vnitřku domku. Domy vyrostou na parcelách o velikosti kolem 400 metrů čtverečních, zastavěná plocha bude 130 m2 takže zbude místo i na garáž. Každý přízemní dům bude o velikosti 5+1.

Cenu za standardní dům, garáž a ohradní zdi radnice předběžně odhaduje na 2 miliony korun. K této částce ještě připočtěte hodnotu 400m2 veliké parcely. Její cenu zatím město neprozradilo. Rozhodovat bude až zastupitelstvo.
Při představování projektu se ale pochopitelně radní zajímali o cenu, kterou by lidé byli ochotni za pozemek dát. A jak to dopadlo? Vážní zájemci by za přijatelnou částku považovali 500 až 700 korun za metr čtvereční.

Teď musí město přemýšlet, jak do vytipovaného území pod sídlištěm přivede inženýrské sítě. Pokud nenastanou žádné problémy a vše půjde podle plánu, mohly by být domky k nastěhování už koncem příštího roku, tedy roku 2005. K mání bude hrubá stavba (se střechou, dveřmi, okny, bez vnitřku), sami vlastníci si pak zvolí vnitřní vybavení, tj. dlažbu, kuchyňskou linku a podobně.

Celý projekt bude garantovat město a to včetně výběrového řízení na stavební firmu. Radnice zveřejní podmínky pro získání domku v polovině letošního roku.
Zdroj: Městský úřad Jindřichův Hradec.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  Dnes se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Vstup Česka do Evropské unieVstup Česka do Evropské unie

  Na vstup do EU se připravuje celá Česká republika. Konkrétně v jižních Čechách se bude slavit. Jihočeská hospodářská komora připravuje v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie hned tři akce a to ve spolupráci s…

 • Jihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázkyJihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázky

  Hlásit se do postavení vyzvaného uchazeče o veřejnou zakázku Jihočeského kraje mohou už zájemci na základě oznámení o připravovaném zadání veřejné zakázky, které je k dispozici na webových stránkách kraje. Umožňuje to…

Diskuze na téma "Co nového na radnicích"

Buďte první a napište komentář k  "Co nového na radnicích"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE