Sdílet
 

Co nového na radnicích

Datum vydání: 10.06.2004 | autor:
Jihočeský kraj se snaží přilákat co nejvíce zahraničních investorů. S tímto záměrem pomáhá představitelům jižních Čech také jihočeská Regionální rozvojová agentura RERA. Společným cílem je vytvoření příznivého prostředí právě pro investory ze zahraničí.
RERA se především zapojila do řešení problematiky revitalizace starých podnikatelských lokalit v jižních Čechách označované jako „Brownfields“. Vypracován byl zároveň stejnojmenný projekt. Ten je součástí Akčního plánu Programu rozvoje kraje, konkrétně Podpory přílivu investic.

Celý projekt je rozdělen na dvě části – analytickou a návrhovou.
První část, tedy analytická, se zaměřuje na současný stav. Obsahuje informace definující celou problematiku bývalých podnikatelských lokalit z pohledu Jihočeského kraje. Nechybí pochopitelně informace o možnostech financování revitalizace i odstranění ekologické zátěže.
Součástí analytické části projektu je také šetření zaměřené na zmapování lokalit Brownfields v kraji. Veškeré zjištěné lokality jsou rozděleny do 4 základních skupin podle svého minulého využití.
Řešení problematiky Brownfields je provázáno s krajskou koncepcí krizového řízení.

RERA a.s.

Husova tř. 1847/5
České Budějovice
370 01

tel: 387 014 111
fax: 387 014 110 GSM brána: +420 777 146 680
e-mail: info@rera.cz, rera@rera.cz
RERA
Návrhová část projektu pak vychází z informací obsažených v analytické části. Obsahuje postupy a možnosti řešení revitalizace bývalých podnikatelských lokalit v regionu. Zájemci o tuto problematiku tu najdou návod jak při revitalizaci postupovat, dozví se jaká je vhodná forma revitalizace pro určitý typ dané lokality, z jakých zdrojů je možné čerpat finanční prostředky. Projekt především poukazuje na fakt, že nejvhodnějším způsobem řešení revitalizace je spolupráce mezi krajem nebo místní správou a dotyčným investorem. Cílem celého projektu je především ukázat, že revitalizace je pro regionální rozvoj velice důležitá. I přes to, že je náročná na zdroje.

Příkladem úspěšné revitalizace bývalých podnikatelských lokalit je například projekt firmy CEV-TECH. Ta plánuje vybudovat v bývalém areálu Jitony technologický park – Centrum ekologických a vodárenských technologií. Druhou ukázkou je pak návrh revitalizace Schwarzenberské sýpky v Hluboké nad Vltavou a jejího využití pro Jihočeskou univerzitu.

Zdroj: tisková zpráva Regionální rozvojové agentury RERA a.s.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  Dnes se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Vstup Česka do Evropské unieVstup Česka do Evropské unie

  Na vstup do EU se připravuje celá Česká republika. Konkrétně v jižních Čechách se bude slavit. Jihočeská hospodářská komora připravuje v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie hned tři akce a to ve spolupráci s…

 • Jihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázkyJihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázky

  Hlásit se do postavení vyzvaného uchazeče o veřejnou zakázku Jihočeského kraje mohou už zájemci na základě oznámení o připravovaném zadání veřejné zakázky, které je k dispozici na webových stránkách kraje. Umožňuje to…

Diskuze na téma "Co nového na radnicích"

Buďte první a napište komentář k  "Co nového na radnicích"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE