Sdílet
 

Co nového v Jihočeském kraji

Datum vydání: 02.03.2004 | autor:
Dnes se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací atd…
Rádi bychom vás informovali o dění ve vašem regionu.

Jihočeský kraj a kulturní dědictví


Jihočeský krajský úřad nedávno vyhlásil grant na movité kulturní dědictví. K tomuto záměru rozdělí ze svého rozpočtu celkem jeden a půl milionu korun. Alespoň takový je plán jihočeských představitelů.

Dotace je určena na nutnou obnovu. Ucházet se mohou majitelé movitého kulturního dědictví, kteří splní následující podmínky:
 • předmět musí být na území Jihočeského kraje
 • musí být prohlášen za kulturní památku
 • nebo se musí nacházet na veřejně přístupném místě v nemovitých kulturních památkách.
Finanční příspěvek může být až ve výši 100 tisíc korun, maximálně ale do výše 70% z ceny obnovy předmětu, která bude provedena v roce 2004.

Žádosti přijímá Jihočeský krajský úřad do 26. března tohoto roku. Pokud tento termín prošvihnete, máte, jak se říká lidově, smůlu. Stejně dopadnete i v případě, když podáte neúplnou žádost. Veškeré nutné formuláře, potřebné k žádosti na dotaci z grantu na movité kulturní dědictví, najdete přímo na internetových stránkách Jihočeského kraje www.kraj-jihocesky.cz pod heslem „Předpisy a dokumenty“, kde najdete odkaz na „Výběrová řízení a granty“.
Potřebné materiály si můžete také vyžádat elektronickou poštou a to na adresách vozabalova@kraj-jihocesky.cz nebo tyrova@kraj-jihocesky.cz.

Jestliže volíte raději osobní návštěvu, jsou vám k dispozici pracovníci Krajského úřadu Jihočeského kraje na adrese: U Zimního stadionu 1952/2 v Českých Budějovicích. Dotazy spojené s grantem na movité kulturní památky vám zodpoví i na pracovištích památkové péče městských úřadů.

Zdroj: tisková zpráva Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora sdružuje v současné době tisíc firem z jihočeského regionu. V souvislosti s novelizací daňových zákonů ruší firmy po celé české republice své živnosti. Ne ale jihočeští podnikatelé, kteří jsou členy Jihočeské hospodářské komory (JHK).

Na členství JHK se zatím nijak neprojevilo zavedení minimální daně ani zvýšení spotřební daně. Jak sdělila ředitelka JHK Taťána Kozáková, v případě minimální daně je to pravděpodobně z důvodu, že členy JHK jsou plně fungující firmy na plný úvazek. Živnosti začali rušit také ti, kteří mají starší živnostenské listy a teď se jich zbavují, a ti, kteří pracují na značně rozšířený tzv. „Švarc systém“.

Jaký bude ale konečný dopad lze v současné chvíli jen těžko předpovědět. Přesto je velmi pravděpodobné, že velká část živnostníků rozšíří řady nezaměstnaných v České republice.

Jak už bylo na začátku řečeno, úbytkem jihočeských podnikatelů se zatím neprojevilo ani zvýšení spotřební daně. To podle předpovědí odborníků ovlivní především drobné firmy. Na celkové hodnocení je ale příliš brzy. Situaci v jihočeském regionu bude možno zhodnotit zhruba v červnu. V tuto dobu už by měla být k dispozici konkrétní čísla, představující dopad změn daňových zákonů na jihočeské podnikatele.

Zdroj: tisková zpráva Krajského úřadu Jihočeského kraje.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Vstup Česka do Evropské unieVstup Česka do Evropské unie

  Na vstup do EU se připravuje celá Česká republika. Konkrétně v jižních Čechách se bude slavit. Jihočeská hospodářská komora připravuje v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie hned tři akce a to ve spolupráci s…

 • Jihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázkyJihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázky

  Hlásit se do postavení vyzvaného uchazeče o veřejnou zakázku Jihočeského kraje mohou už zájemci na základě oznámení o připravovaném zadání veřejné zakázky, které je k dispozici na webových stránkách kraje. Umožňuje to…

 • Jihočeský kraj a dokument NATURA 2000Jihočeský kraj a dokument NATURA 2000

  Jihočeský kraj nesouhlasí s navrženým dokumentem NATURA 2000. Pro samosprávu kraje je nepřijatelné schválení tohoto dokumentu v podobě, kdy by více než třetina jižních Čech měla charakter chráněných území.

Diskuze na téma "Co nového v Jihočeském kraji"

Buďte první a napište komentář k  "Co nového v Jihočeském kraji"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE