Sdílet
 

Otevírejte vrata a brány mobilem

Datum vydání: 19.08.2010 | autor:
Víte, jak takové ovládání vrat a bran funguje a která vrata je možné s GSM Klíčem otevírat? Je omezen počet uživatelů, kteří tak vrata ovládají? Jak funguje kontrola otevřených vrat a není použití mobilu pro tento účel příliš drahé?
Schéma: EUROBYT CB, gsm klíč
Schéma: EUROBYT CB, gsm klíč
Jak ovládání vrat a bran funguje?

Ovládání se uskutečňuje na základě GSM Klíče, do kterého je vložena SIM karta zajišťující spojení s „ovladačem“, tj. vaším mobilním telefonem. Do GSM klíče se ukládají oprávněná telefonní čísla a pouze jejich majitelé jsou schopni pak ovládat otevírání a zavírání vrat. Stejně jednoduché jako přidání nového telefonního čísla je jeho vymazání z GSM klíče a zabránění vstupu přes bránu. Toto právo má pouze administrátor, telefonní číslo je tedy uložené pod jménem „Master.“

A jak k otevření dojde v praxi? Blížíte se vozem k domovu. Ideálně pomocí jednotlačítkové rychlé volby jednou prozvoníte GSM Klíč a zavěsíte. A dveře se otevírají, stejně jako s použitím běžných ovladačů.

Která vrata je možné s GSM Klíčem otevírat?

Výhodou zařízení je univerzální rozhraní, které umožňuje připojení ke všem typům pohonů, vrat a bran.
Foto: EUROBYT CB, křídlová garážová vrata
Foto: EUROBYT CB, křídlová garážová vrata
Je omezen počet uživatelů, kteří vrata ovládají?

GSM Klíč je nabízen ve dvou variantách HOME a PROFI. Verzi HOME může ovládat až 20 uživatelů a je vhodný pro rodinné domy a malé společnosti. GSM Klíč PROFI dokáže obsloužit až 300 uživatelů. Tato verze je vhodná pro velké společnosti, kancelářská centra, parkovací domy nebo například v hotelech a penzionech. Výhodou je možnost záznamu ať už platných nebo odmítnutých pokusů přístupu a otevření vrat do registru, který pojme až 1.000 záznamů. Máte tak neustálý přehled o tom, kdo vrata otevírá. A nehrozí to, co u běžných ovladačů, že někdo zachytí signál vašeho ovladače, a někdy později si vrata otevře sám. Ovládací systém využívající moderní GSM technologie, je bezpečný a ani v nejmenším neumožňuje zneužití neoprávněným telefonem.

Administrace 300 uživatelů už jistě není snadná záležitost. Toto úskalí už však řeší intuitivně ovladatelný software GSM Klíč ADMIN. Ten zvládá najednou administrovat neomezený počet zařízení, každé se svým vlastním seznamem autorizovaných osob, přidávat, mazat a i navzájem sdílet mezi GSM klíči jednotlivé kontakty.
Foto: EUROBYT CB, křídlová brána a sekční garážová vrata EVO
Foto: EUROBYT CB, křídlová brána a sekční garážová vrata EVO
Kontrola otevřených vrat

Už se vám stalo, že jste si nebyli jisti, zda jste zamkli dveře, zavřeli za sebou branku nebo vrata? A museli jste se kvůli tomu vracet? A nebo jste už byli tak daleko, že to nebylo možné a celý den pak ve vás vrtal červ pochybností? Tak tohle vás už s GSM Klíčem nečeká. Pomocí jednoduché SMS zprávy máte možnost se GSM klíče „zeptat,“ zda se brána nachází ve stavu otevřeném nebo zavřeném a v případě nutnosti bránu s GSM Klíčem zavřít.

Není použití mobilu příliš drahé?

Cena vlastního zařízení se pohybuje od 5.000,- Kč a další provozní náklady spojené především s provozem SIM karty jsou zanedbatelné. Pro provoz stačí nejlevnější dostupný tarif, a vaše náklady jsou pouze za občasné kontrolní SMS zprávy. Samotné otevírání a zavírání se děje prozvoněním, tedy zdarma.
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
EUROBYT CB s.r.o.

EUROBYT CB s.r.o.

České Budějovice, České Budějovice 1, U Zlaté stoky 554, 37001
Tel: 387 330 758
Web: http://www.eurobyt-cb.cz
E-mail: info@eurobyt-cb.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

EUROBYT CB s.r.o.

České Budějovice, České Budějovice 1, U Zlaté stoky 554, 37001
Tel: 387 330 758
Tel: 800 158 365
Mobil: 777 193 073
Web: http://www.eurobyt-cb.cz
E-mail: info@eurobyt-cb.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Otevírejte vrata a brány mobilem"

Buďte první a napište komentář k  "Otevírejte vrata a brány mobilem"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE