Sdílet
 

Jaké jsou nové trendy v oboru interiérových dveří ?

Datum vydání: 12.01.2012 | autor:

 Především bytoví designéři, ale i koncoví uživatelé stále více vybírají interiérové dveře v souladu s tím,  jaký záměr je sledován  v interiéru jako celku.

Tak tomu ale pokud se nemýlím bylo vždy?

Ano, ale jinak. Dříve se výběr omezoval víceméně pouze na materiálové, popřípadě barevné sladění zárubní a křídel s podlahovou krytinou nebo nábytkem. Konstrukce však zůstávala posledních zhruba 15 let pořád stejná. To znamená křídlo v dnes už vlastně klasické obložkové zárubni, v drtivé většině ve standardní výšce 197 cm. Nepřetržitý inovační proces se však nevyhnul ani oboru interiérových dveří a tak dnes nejenom ve volbě materiálu a barvy, ale především v konstrukčním řešení existuje daleko více možností.

O jaké možnosti se jedná?

Těch možností je celá řada a když to hodně zjednoduším jde o to, jak nebo jakým způsobem jsou dveře do stěny osazeny. Výsledek potom může být takový, že interiérové dveře se stanou buď jedním z ústředních, velmi „viditelných“ prvků interiéru, nebo naopak můžou zůstat nenápadné, takřka „neviditelné“. To znamená, že výběr již nespočívá pouze ve volbě materiálu a barvy ale především ve volbě konstrukčního řešení. Také rozměry se mění. V podstatě novým standardem je průchozí výška 210 cm, ale velmi často se dělají dveře i daleko vyšší.
Interiérové dveře Interiérové dveře
Interiérové dveře
Interiérové dveře Interiérové dveře
Interiérové dveře
Detail interiérových dveří s i-systémem Detail interiérových dveří s i-systémem
Detail interiérových dveří s i-systémem

To však přináší i zcela jiné požadavky na stavební připravenost?

Máte pravdu. Aby zůstalo co nejvíce možností otevřených, je třeba komunikovat s dodavatelem dveří včas. Nejlépe již ve fázi tvorby projektu nebo nejpozději krátce po zahájení stavby. Dalším problémem je, že pokud chceme použít nových konstrukčních možností, které v důsledku přináší do interiérů velmi čisté a „moderní“ provedení detailů, jsou zde daleko větší nároky na přesnost provedení stavebních prací. Časopisy jsou plné obrázků velmi pěkně provedených detailů, ale na stavbě skoro nikdo neví, jak to vlastně udělat.

Dobře, ale pak je zde problém?

Je, ale jenom pro ty „pohodlnější“, kteří se o změny v oboru příliš nezajímají. Převratnou novinku v tomto směru přináší značka weetey se svým i-systémem (bližší informace najdete na www.arnold.cz). Tento vysoce sofistikovaný soubor výrobků fixujících správné podmínky stavební připravenosti řeší komplexně a přitom velmi jednoduše a také levně předmětnou problematiku. Dříve problematické detaily napojení zárubeň vs. stěna vs. soklová lišta se naopak stávají ozdobou interiéru.

Více informací najdete na www.arnold.cz.
Zdroj použitých fotografií: www.arnold.cz
Odpovídal pan Jan Zámečník ze společnosti ARNOLD / Váš domov na téma interiérové dveře a zárubně.
SF Arnold spol. s r.o.

SF Arnold spol. s r.o.

České Budějovice, České Budějovice 2, České Vrbné 2376, 37011
Tel: 800 191 547
Web: http://www.arnold.cz
E-mail: info@arnold.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

SF Arnold spol. s r.o.

České Budějovice, České Budějovice 2, České Vrbné 2376, 37011
Tel: 800 191 547
Mobil: 602 416 428
Web: http://www.arnold.cz
E-mail: info@arnold.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Objevte nový rozměr dveří a zárubníObjevte nový rozměr dveří a zárubní

  Patříte mezi náročné? S DORSIS získají vaše dveře a zárubně nový rozměr. Tato ryze česká firma nabízí ucelené dveřní systémy určené do moderních interiérů.

 • Proč pořídit s novými dveřmi i nové zárubněProč pořídit s novými dveřmi i nové zárubně

  V bytech na nás po výměně dveří často civí původní kovové zárubně, a že nejsou s novými dveřmi vůbec sladěné, je nasnadě. Jaká se nabízí řešení a proč vyměnit právě i zárubně?

 • 13 rad, jak si vybrat dveře13 rad, jak si vybrat dveře

  Na dveře se díváme každý den, zásadně ovlivňují vzhled interiéru, ale i obytný komfort. Provedeme vás ve třinácti postupných krocích právě výběrem nových dveří, konkrétně dveří značky SAPELI.

Diskuze na téma "Jaké jsou nové trendy v oboru interiérových dveří ?"

Buďte první a napište komentář k  "Jaké jsou nové trendy v oboru interiérových dveří ?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE