Sdílet
 

Navštivte Národní zahradnickou výstavu BuGa 2011

Datum vydání: 05.01.2011 | autor:

BuGa (Bundesgartenschau) je největší něměcká výstava zahradnictví a krajinné architektury s dlouholetou tradicí. Poprvé se konala již roku 1951 ve městě Hannover a poté každé dva roky. V roce 2011 ji hostí přímo ve svém historickém centru malebné město Koblenec na soutoku Rýna a Mosely. Výstava bude veřejnosti otevřena 15. dubna 2011 a potrvá až do 16. října 2011. 

Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Výstava se rozprostře nejen ve třech speciálně upravených areálech, ale také přímo v historickém centru Koblence. Budou tu k vidění unikátní a šlechtěné rostliny, pečlivě vypěstované soukromými sběrateli a nejlepšími zahrádkářstvími. Generálním ředitelem výstavy je nadaný zahradník-krajinář Hans Peter Faas. Květiny pokryjí během výstavy na 48 000 m2. K vidění budou sezónní rostliny, rozmanité druhy růží, pokojové květiny, keře, háje, lesíky, pohřební květiny a také speciální variace rostlin na různá témata. Město Koblenec je v prvním týdnu připraveno až na 3 miliony návštěvníků, kteří budou přijíždět z celého Německa i sousedních zemí.

V ceně sezonní vstupenky je také projížďka lanovou dráhou, která byla postavená speciálně pro tuto výstavu a bude zde fungovat po dobu jejího konání. Dráha vede z centra výstavy až na pevnost Ehrenbreitstein a nabídne tak návštěvníkům pohled na barevné květinové koberce z ptačí perspektivy. Přepraví až 7.000 lidí za hodinu a vyjede do výšky 850 metrů. Zajímavostí je jedna z kabin, která má prosklené dno a návštěvníci si tedy mohou vychutnat rozhled ze všech úhlů.
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Organizátoři mysleli i na děti a připravili pro ně interaktivní programy a hry, čtyři krásná hřiště včetně vodního světa a skateparku.

Koblenec (Koblenz)

Město, které založili před 2 000 lety Římané, se nachází na soutoku řek Rýna a Mosely. Soutok se nazývá „Deutsches Eck“ – Německý roh a zdobí jej monumentální památník s jezdeckou sochou císaře Viléma I. V minulosti byl Koblenec zabrán Franky, byl sídlem německého kurfiřta, obsazen Francouzi a opevňovaný Prusy. Koblenec leží v regionu Horní údolí Středního Rýna, který patří od roku 2002 mezi památky světového dědictví UNESCO. Romantické město chce prostřednictvím výstavy poskytnout potěšení a zábavu pro všechny návštěvníky pozoruhodně krásného regionu v samém srdci Evropy. Výhled na pevnost Ehrenbreitstein, která se tyčí nad Koblencem, soutok dvou řek, příkré svahy vinic a historické město samo slibují nezapomenutelný zážitek.
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de

Tipy:

 • Vstupné: 20 euro za celodenní vstupenku pro dospělé, 5 euro pro děti a studenty a 18 euro za osobu ve skupině větší než dvacet osob. Je také možné zakoupit tzv. sezonní vstupenku, která stojí 110 euro, zahrnuje vstupné na lanovou dráhu a platí po celou dobu konání výstavy. Více na www.buga2011.de.
 • Doprava: Do Koblence se dostanete rychle a levně letadlem přes Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Cena letenky začíná na 19,90 euro a let trvá necelou hodinu. Více informací najdete na www.germanwings.com. Přímo z letiště můžete jet vlakem nebo autobusem, do Koblence je to asi hodinu a půl.
 • Výstava má bezbariérový přístup.
 • Doporučujeme vychutnat si místní víno, jímž je oblast proslulá. Například ryzlink je právem vyhlášený. Je lehce ovocný a aromatický, chutí připomíná jablka, grapefruity, broskve, med a květ růže. Díky vyššímu obsahu kyselin je navíc velmi osvěžující. Na soutoku řek Mosela, Sára a Ruwer se rozkládá vinařská oblast, pyšnící se vysokou mezinárodní přestižní. Specializuje se právě na produkci ryzlinku, jemuž se na místních svazích náramně daří.
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Foto: www.buga2011.de
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Vypěstujte si houby na zahraděVypěstujte si houby na zahradě

  Pro houby nemusíme chodit jen do lesa – můžeme si je vypěstovat i na zahradě. A kdo se jimi chce jen kochat, nemusí je nakonec ani sbírat. Třeba jen zmáčkne spoušť fotoaparátu.

 • Znáte užitečné živočichy ve své zahradě?Znáte užitečné živočichy ve své zahradě?

  V zahradě se prosazuje život, byť byste ji vybetonovali. Jaké užitečné živočichy v zahradě najdeme a měli bychom za ně být rádi a chránit je?

 • Zahrada? Přirozené fitko pro každého!Zahrada? Přirozené fitko pro každého!

  Začít zahradničit znamená omezit nákupy nechutné zeleniny a též udělat něco pro své tělo a zdraví pohybem, který přináší plody v podobě zeleniny, ovoce, ale i okrasných rostlin, bylinek či koření.

Diskuze na téma "Navštivte Národní zahradnickou výstavu BuGa 2011"

Buďte první a napište komentář k  "Navštivte Národní zahradnickou výstavu BuGa 2011"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE