Sdílet
 

Betonové stropní konstrukce Goldbeck

Datum vydání: 13.11.2008 | autor:
Stropní systém z trámů a přibitých prken, který se občas zaizoloval hlušinou či škvárou, fungoval celou řadu desetiletí. S rostoucími nároky na komfort bydlení se však postupně zvyšovaly požadavky i na konstrukce domů. Moderní strop dnes neslouží jen jako horizontálně dělící konstrukce, ale musí také splňovat tepelně technické vlastnosti, být variabilní, nehořlavý, ekologický a také estetický. Jedním z řešení jsou železobetonové předpjaté dutinové dílce.
Obr: STROPSYSTEM GOLDBECK
Obr: STROPSYSTEM GOLDBECK
Uvádí se, že celosvětová produkce betonu v posledních 50 letech vzrostla víc než 12 krát a jeho potřeba nadále vzrůstá. Beton je materiál typický svou dlouhou trvanlivostí. Typickým příkladem použití betonu je už zastřešení Pantheonu v Římě, které bylo realizováno před dvěma tisíci lety a přitom se stále pyšní svou konstrukční kvalitou. Od té doby beton prošel dlouhým vývojem a jeho mechanické i další vlastnosti se výrazně změnily k lepšímu. Konstrukce z betonu mají ještě vyšší životnost a vyžadují minimální náklady na údržbu.

Strop

Strop je vodorovná konstrukce rozdělující budovu na jednotlivá podlaží. Betonové stropy se dělí na stropy monolitické a montované a právě montované betonové stropy se skládají z plných nebo dutých stropních panelů. Výběr vhodné stropní konstrukce se nevyplácí podceňovat, ovlivňuje ho několik aspektů. Zohlednit se musí zejména to, jaké části budovy bude strop oddělovat, zda se jedná o vytápěné či nevytápěné prostory, zda pod ním bude obytná plocha nebo garáž a podobně. Důležité jsou tepelně technické a zvukově izolační vlastnosti, dalším kritériem často bývá cena, obtížnost montáže, ale také způsob realizace.
Obr: STROPSYSTEM GOLDBECK
Obr: STROPSYSTEM GOLDBECK
Výhody betonové stropní konstrukce v kostce

Stropní stavební systém Goldbeck nabízí konstrukční prvky, které lze na míru upravovat a vytvářet tím rozmanité tvary a skladbu stropů. Systém je vypracovaný do posledních detailů a nabízí skutečně široké možnosti uplatnění. V porovnání s jinými materiály mají betonové konstrukce dlouhou životnost, jsou odolné vůči klimatickým vlivům, dobře odolávají opotřebení provozem a málo podléhají degradačním účinkům. Vykazují dobré akustické vlastnosti a nejsou zdrojem toxických emisí, což zajišťuje kvalitní vnitřní prostředí budov. Pochlubit se mohou i vyšší bezpečností před vznikem požáru a působení větru a vody. Bez omezení únosnosti dílce mají minimální požární odolnost 45 minut.

Velmi rychlá montáž

Panely lze podélně řezat na požadované šířky, upravit se mohou i šikmými řezy pod požadovaným úhlem, výřezy, výhraby či vývrty pro nejrůznější vedení. Délka panelů je libovolná podle potřeby zákazníka. Otvory v panelech se dělají už při výrobě dílců, v případě nutnosti je možné dovrtat je až na stavbě.
Obr: STROPSYSTEM GOLDBECK
Obr: STROPSYSTEM GOLDBECK
Stropní dílce se ukládají na vyzrálý podklad do lože ze suchého cementu, které zajišťuje možnost dodatečného výškového vyrovnání stropních dílců. Prefabrikované dutinové stropní dílce jsou samonosné, proto je není potřeba montážně podepírat. S panely se manipuluje v montážní poloze pomocí jeřábu. Jednotlivé dílce jsou pro manipulaci opatřené transportními a montážními závěsy. Drobná poškození hran prefabrikovaných prvků vzniklých při manipulaci a montáži jsou přípustná a rozhodně nejsou na závadu.

Dokončovací práce

Po osazení a rektifikaci dílů je nutné zabetonovat spáry mezi panely a vytvořit tak monolitickou konstrukci. V podstatě se jedná o zálivkovou výztuž spár, případně dobetonování stropu (jde ale o nadstandardní službu). Povrchovou úpravu stropů se doporučuje provádět až po dokončení povrchových úprav stěn a hrubé podlahy. Jako konečné malířské úpravy se doporučuje použít akrylátové barvy.

Konstrukční prvky stropních dílců Goldbeck se vyrábějí na míru nejmodernějšími technologiemi evropské úrovně. Výroba v jednom místě zaručuje vysokou kvalitu, počínaje přípravou betonové směsi přes předpínání výztuže, vlastní betonáž až po manipulaci a skladování vyrobených dílců. Univerzální stropní dílce s dodávkou na klíč jsou sázkou na jistotu, přesvědčte se sami. O to víc, pokud můžete získat projekt zdarma.
GOLDBECK Prefabeton s.r.o.

GOLDBECK Prefabeton s.r.o.

Vrdy, Dolní Bučice, Chrudimská 42, 28571
Tel: 327 397 003
Web: http://www.prefabeton.cz
E-mail: info@prefabeton.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

GOLDBECK Prefabeton s.r.o.

Vrdy, Dolní Bučice, Chrudimská 42, 28571
Tel: 327 397 003
Tel: 327 301 300
Web: http://www.prefabeton.cz
E-mail: info@prefabeton.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • O jaké staré dřevo je zájem?O jaké staré dřevo je zájem?

  Jaké historické dřevěné prvky a konstrukce můžete ještě zhodnotit, byť je budova neudržovaná a rozpadá se? Nepalte staré dřevo!

 • Zbavte se starého dřeva elegantněZbavte se starého dřeva elegantně

  Máte doma staré dřevěné konstrukce a nevíte, co s nimi? Nemáte čas rozebírat je a nebo se je chystáte rozebrat, ale spálit? Máme pro vás elegantnější řešení.

 • Jak vyrovnat klenbový stropJak vyrovnat klenbový strop

  Máte velmi starý dům s klenbovým stropem a rozhodli jste se srovnat jej a vytvořit nový prostor k bydlení? Poradíme vám, jak na to na konkrétním řešení.

Diskuze na téma "Betonové stropní konstrukce Goldbeck"

Buďte první a napište komentář k  "Betonové stropní konstrukce Goldbeck"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE