Sdílet
 

Z Plané nad Lužnicí do Oxfordu

Datum vydání: 19.12.2012 | autor:

Pod pojmem dřevostavba si většina lidí představí hlavně rodinný dům. Společnost ELK ale nabízí z tradičních sendvičových panelů i objekty z oblasti občanské výstavby. V posledních letech se jí v této kategorii kromě střední a západní Evropy mimořádně daří i na britských ostrovech. Potvrzuje to i dodávka dvou čtyřpatrových budov, do kterých se budou v průběhu roku 2013 stěhovat studenti univerzity v Oxfordu.

Společnost ELK a.s., která již od roku 1989 vyrábí montované dřevostavby ve svém závodě v Plané nad Lužnicí, a která patří do největšího evropského koncernu na výrobu montovaných domů ELK, se může pochlubit dalším zajímavým projektem v oblasti občanské výstavby. Po úspěšně realizovaném bytovém a kancelářském domě Garden Road v anglickém Richmondu, který se vyráběl v závodě v Plané nad Lužnicí ve dvou etapách v letech 2011 a 2012, se nyní připravuje ve zmodernizovaných a zvětšených výrobních prostorách pro investora ve Velké Británii projekt vysokoškolských kolejí pro univerzitu v Oxfordu.

Koleje jsou rozděleny do dvou čtyřpatrových budov, z nichž každá má celkovou užitnou plochu cca 3.000 m2. Projekty tohoto charakteru mají vždy své výrobní a stavební zvláštnosti a je tomu tak i u zakázky pro Oxford. Obvykle se výškové budovy stavějí po jednotlivých patrech: napřed se udělá kompletní patro celé budovy a pak se na to postaví další. V Oxfordu se bude stavět trochu jinak. Každá budova se bude stavět na výšku a bude složena z celkem tří bloků - to znamená, že nejdříve se postaví na výšku jeden blok a k němu se pak přidá další. Budovy jsou uvnitř rozděleny příčkou, která je neprůchozí.
Nové studentské koleje v Oxfordu Nové studentské koleje v Oxfordu
Nové studentské koleje v Oxfordu
Další zvláštností je nevšední vzhled fasády. Fasádu zdobí imitace pohledových lícových cihel, typických právě pro stavby ve Velké Británii. Vedle těchto cihel je fasáda tvořena hliníkovými deskami a modřínovým dřevěným obložením, což kolejím dodává originální vzhled. Jednotlivé stěny odcházejí z výroby již se zabudovanými dřevěnými okny s hliníkovým opláštěním, která mají atypickou výšku. Rovněž neobvyklé je, že součástí dodávky společnosti ELK není koupelna, ale tu si řeší investor sám tím, že do všech obytných jednotek namontuje speciální koupelnové boxy, které již obsahují vše potřebné pro plně funkční koupelnu.

Celá zakázka se bude montovat od začátku ledna 2013 a měla by být hotova během několika týdnů. Předání stavby se očekává v I. čtvrtletí 2013. Jednotlivé stěny budou průběžně, dle předem schváleného harmonogramu, odjíždět na celkem cca 40 kamionech.
Nové studentské koleje v Oxfordu Nové studentské koleje v Oxfordu
Nové studentské koleje v Oxfordu

Shrnutí:

  • dvě čtyřpatrové budovy jako vysokoškolské koleje
  • výroba od prosince 2012, stavba od ledna 2013 do konce I. čtvrtletí 2013
  • cca 3.000 m2 obytné plochy u každé budovy
  • atypická konstrukce stěn
  • atypická výška dřevěných oken s hliníkovým opláštěním
  • anglický styl fasády – pohledové lícovací cihly (imitace) + hliníkové desky + modřínové obložení
  • bude se stavět po blocích na výšku
  • každá budova je po celé výšce rozdělena na samostatné části (neprůchozí)
  • koupelnu dodává anglický investor sám již hotovou, formou boxu
  • přepravu z Plané do Oxfordu bude zajišťovat 40 kamionů

Zdroj: www.elk.cz

ELK s.r.o.

ELK s.r.o.

Planá nad Lužnicí, Planá nad Lužnicí, Strkovská 297, 39111
Tel: 381 604 101
Web: http://www.elk.cz/
E-mail: elk@elk.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ELK s.r.o.

Planá nad Lužnicí, Planá nad Lužnicí, Strkovská 297, 39111
Tel: 381 604 101
Web: http://www.elk.cz/
E-mail: elk@elk.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Z Plané nad Lužnicí do Oxfordu"

Buďte první a napište komentář k  "Z Plané nad Lužnicí do Oxfordu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE