Sdílet
 

Životnost i cena hovoří pro plast

Okna jsou oči našich domovů.

Datum vydání: 13.09.2005 | autor:

V posledních letech přestala být oslava lidské práce jaksi v módě. Daleko víc píšeme o světu peněz, majetku, blahobytu. Jistě, je to atraktivnější prostředí, a ani tělo z něj tolik nebolí. Jenže tento svět peněz by bez lidské práce nemohl být tak blýskavý, někdo prostě na počátku být musí, někdo, kdo vyrobí předmět, s jehož prodejem lze onoho světa bohatství dosáhnout.
Jedním z takových předmětů je okno. Je mnoho způsobů, jak postavit dům.
Foto sídla firmy CONTOUR CZ.
Foto sídla firmy CONTOUR CZ.
Ať je to však dům jako zámek nebo chatka na zahrádce, jeho vzhled, jeho charakter a výraz určují okna. Je to jako u lidí, oči prozradí víc než sebekrásnější tvář.

Krásné oči se rozhodli dávat domům před pár lety tři nadšení mužové. Pánové Macháček, Brázda a Skorunka měli jisté zkušenosti, měli také touhu vyrobit oči krásné, elegantní, takové, aby jimi dostaly domy výraz elegantní dámy. Založili tedy v roce 1997 firmu CONTOUR CZ spol. s r.o a pustili se do práce.
A už jsme u toho, už jsme u té práce, u tvořivosti, u nadšení. Zmínění pánové se rozhodli dělat okna plastová. Prosím, to dělá kde kdo, ale oni chtěli dělat okna nejlepší, nejkvalitnější. Že by při jiné koncepci rychleji zbohatli, třeba kdyby při menším důrazu na kvalitu chtěli víc kusů, rychleji je prodávali, víc vnucovali? To je možné, dokonce pravděpodobné, ale co by to bylo za fachmany! Cíl byl jasný. Jestli se někde v Evropě dělají špičková plastová okna, my je budeme dělat stejně dobrá, a možná i lepší.

Koupili tedy zmínění pánové kousek za Českými Budějovicemi elegantní dům, ničím nepřipomínající fabriku. Jenže ona to fabrika je, a jaká! Vybavena nejmodernějšími počítačem řízenými stroji vyrábí plastová okna nejrůznějších tvarů, barev a rozměrů, jak si zákazník přeje.
Ano, jak si přeje konkrétní zákazník, okna se zde zásadně dělají na míru, v marketech žádná okna CONTOUR nekoupíte. Pracovník firmy provede se zákazníkem technickou konzultaci, společně vyberou tvar, dekor, barvu, okna firma vyrobí a do domu nainstaluje a ještě pár let o ně v rámci záručního a pozáručního servisu pečuje.

Proč zrovna okna plastová?

Inu, protože v Evropě je o ně zájem, víc než 50% všech prodaných oken je zde plastových. A firma CONTOUR do Evropy vyváží téměř 50% své produkce.
Dlouhá životnost i cena pro plast hovoří. Vedle oken dělá CONTOUR i vchodové dveře, rolety a vůbec stínící techniku, ale i garážová vrata, zimní zahrady, sítě proti hmyzu a parapety.
Foto CONTOUR CZ-dveře, rolety, zimní zahrady.
Foto CONTOUR CZ-dveře, rolety, zimní zahrady.
Vlastně jsem chtěl psát o práci lidí, dobrá tedy.
Prolezl jsem tuto fabričku a pozorně se díval na lidi zde pracující, sem tam slovíčko prohodil. Veliké soustředění bylo v jejich tvářích. A v celé dílně klid, pořádek, systém.
To mě tolik nepřekvapilo, vždyť firma CONTOUR získala certifikát kvality ISO 9001, což představuje značné kvality v celé organizaci práce.

Mě překvapilo, že se skoro všichni lidé při práci tak trochu usmívali. Neculili se na mě nebo na procházejícího šéfa. Usmívali se jakoby dovnitř, asi na to, jak jim práce jde, jaké je tady pěkné prostředí, možná i na hrdost na to, jaké pěkné výrobky jim z rukou vycházejí.

V té chvíli jsem porozuměl výroku jednoho z šéfů o tom, že spokojený zaměstnanec je předpokladem spokojeného zákazníka.
To je veliká pravda, která se bohužel z mnoha našich pracovišť vytratila.
CONTOUR CZ - plast.okna, garážová vrata, rolety, zimní zahrady

CONTOUR CZ - plast.okna, garážová vrata, rolety, zimní zahrady

Boršov nad Vltavou, Boršov nad Vltavou 247, 37382
Tel: 387 250 776
Web: http://www.contour.cz
E-mail: moravek@contour.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

CONTOUR CZ - plast.okna, garážová vrata, rolety, zimní zahrady

Boršov nad Vltavou, Boršov nad Vltavou 247, 37382
Tel: 387 250 776
Mobil: 777 729 961
Web: http://www.contour.cz
E-mail: moravek@contour.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Životnost i cena hovoří pro plast"

Buďte první a napište komentář k  "Životnost i cena hovoří pro plast"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE