Cena a realizace

7 750 000,-
Konstrukce: Zděný
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 265 m2
Užitná plocha: 229 m2
Tvar střechy: Plochá
Počet garážových stání: 2
Počet garáží: 1

Popis rodinného domu

Moderní dvoupodlažní rodinný dům o velikosti bytové jednotky 5 + KK je vhodný pro užívání 4 – členné rodiny.

Rodinný dům je řešen jako dvojpodlažní stavba, bez podsklepení. Celková zastavěná plocha rodinného domu 265,17 m². Prostorový koncept domu tvoří vlastní hmota rodinného domu ve tvaru T, která je orientována jihozápadním směrem souběžně s uliční čarou. Důležitým faktorem situování navrhovaného RD je dosažení určité intimity obytného prostředí v rámci pozemku, zejména v jeho zahradní části, ve vazbě na obytné prostory domu. Navrhovaný rodinný dům svou základní hmotou důsledně respektuje nejnovější trendy bydlení. I přes prolínání se základních hmotu domu ve dvou úrovních zůstává hmotový koncept celistvý a dokonale odděluje prostor domu na noční a denní část. Dům komunikuje se zahradní částí pozemku pomocí vegetační střechy nad 1.NP a stromu, který se stává součástí exteriérové ​​terasy a tedy i samotného domu.

Dispozičně je dům rozdělen na funkční úseky. Při vstupu do objektu vcházíte pod překrytou část do vstupní předsíně a velkého šatníku umístěného v chodbě. V návaznosti na vstup se nachází toaleta. Po vstupu je možné plynule přejít do denní zóny, kterou tvoří obývací pokoj a kuchyň s komorou, nebo přímo do noční zóny přes schodiště na druhém podlaží. Součástí přízemí je velká dvojgaráž, která je propojena se vstupním prostorem domu. Za garáží se nachází následně technická místnost s prádelnou. V komunikaci s terasou a zahradou se nachází relaxační místnost se saunou jako i kuchyň s obývacím pokojem. Noční zóna se nachází na patře a tvoří ji rodičovská ložnice, pokoj pro hosty, dva dětské pokoje a dvě koupelny, z toho jedna privátní v rámci rodičovské ložnice. Z těchto místností je možné plynule vyjít na terasu z výhledem na vlastní pozemek a vegetační střechu nad 1.NP. Dům svou přehlednou, rozumnou dispozicí a architektonickým výrazem, který reflektuje současné trendy, se řadí mezi moderní architektonická díla.

Poznámka:

Při urbanisticko-architektonického řešení rodinného domu je třeba zohlednit správnou orientaci na světové strany z důvodů proslunění, jednak navrhovaného rodinného domu jako i stávajících RD v bezprostředním okolí.

Parametry domu

Stavba na pozemku: Samostatně stojící
Konstrukce: Zděný
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 265 m2
Užitná plocha: 229 m2
Tvar střechy: Plochá
Počet garážových stání: 2
Počet garáží: 1
Terasa: Ano

Ceny

Cena realizace: 7 750 000 Kč

Dům nabízí

Stavební asistent Kostelní 942/46 České Budějovice Star Přidat k oblíbeným List Zobrazit všechny projekty firmy

Podobné typové domy

DIMENZE 90

DIMENZE 90

RD RÝMAŘOV - jižní Čechy

Místností: 5+1

Užitná plocha: 133 m2

Zastavěná plocha: 84 m2

3 034 850 Kč

HEBE

HEBE

HOFFMANN spol. s r.o.

Místností: 4+1

Zastavěná plocha: 94 m2

3 100 000 Kč

MAPLE 20

MAPLE 20

HOFFMANN spol. s r.o.

Místností: 5+kk

Užitná plocha: 134 m2

Zastavěná plocha: 103 m2

3 900 000 Kč