Cena a realizace

3 200 000,-
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 3+kk
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 127 m2
Užitná plocha: 145 m2
Tvar střechy: Plochá
Spotřeba energie: Nízkoenergetický
Počet garáží: 1

Popis rodinného domu

Rodinný dům Ibira I spadá do kategorie středních rodinných domů. Nabízí možnost bydlení optimálně čtyřčlenné rodiny. Dům byl navržen speciálně pro parcely s přístupem z jihu, kde je tedy nutné obytný prostor situovat směrem ke vstupu na pozemek. Do domu se vchází přes prostorné zádveří, odkud je realizováno propojení s prostorem garáže a dále vstup do obytné části rodinného domu. Z chodby se vstupuje do technické místnosti, malé koupelny s wc, umývátkem a sprchou, komory a do hlavního obytného prostoru s jídelnou a kuchyní. Z chodby se dále stoupá po schodišti do druhého podlaží, kde jsou dvě ložnice a velká koupelna s vanou, wc a umyvadlem.

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Ibira I navržen jako kombinace patrové hmoty obytné části domu a přízemní hmoty garáže a vstupní partie domu. Objekt je navržen s plochými střechami, čímž získává soudobý ráz. Výrazným prvkem je stříška kryjící vstup do domu, vjezd do garáže a z části pak i terasu před hlavními prosklenými plochami v obývacím pokoji. Dalším dominantním prvkem je moderní komínové těleso při boční fasádě, které v návrhu slouží k odvodu spalin od krbu či krbových kamen v obývacím pokoji. Z hlediska materiálového a barevného řešení je patrová obytná část řešena jako bílé omítaná, přízemní hmota garáže a vstupu je pak navržena v kontrastním šedém obkladu spolu s pásy mezi okny v obytné části rodinného domu. Svým střízlivým a moderním řešením se Ibira I hodí pro městské i příměstské pozemky, nejlépe rovinného či mírně svažitého charakteru.

Rodinný dům Ibira I je navržen zejména pro malé a střední parcely. Dům se hodí i na zejména na méně příznivě orientované parcely se vstupem od jihu, východu a západu. Ibira I zaujme svým střízlivým moderním pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost.

Parametry domu

Stavba na pozemku: Samostatně stojící
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 3+kk
Počet osob: 4
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 127 m2
Užitná plocha: 145 m2
Obytná plocha: 68 m2
Obestavěný prostor: 675 m2
Tvar střechy: Plochá
Výška hřebene: 6 m
Orientace hlavního vstupu: západ, jih, východ
Spotřeba energie: Nízkoenergetický
Počet garáží: 1
Terasa: Ano

Ceny

Cena realizace: 3 200 000 Kč
Cena projektu: 24 500 Kč

Dům nabízí

Podobné typové domy

DIMENZE 90

DIMENZE 90

RD RÝMAŘOV - jižní Čechy

Místností: 5+1

Užitná plocha: 133 m2

Zastavěná plocha: 84 m2

3 034 850 Kč

HEBE

HEBE

HOFFMANN spol. s r.o.

Místností: 4+1

Zastavěná plocha: 94 m2

3 100 000 Kč

MAPLE 20

MAPLE 20

HOFFMANN spol. s r.o.

Místností: 5+kk

Užitná plocha: 134 m2

Zastavěná plocha: 103 m2

3 900 000 Kč