Sdílet
 

Typový projekt EKOPANELY CZ - Nízkoenergetická dřevostavba E Singl 88

Typový dům | Nízkoenergetická dřevostavba E Singl 88

POPIS RODINNÉHO DOMU

Dřevostavba E Singl je rodinný dům obsahuje jednu bytovou jednotku a je projektovaný jako difúzně otevřená dřevostavba z ekopanelů je určený pro všechny zájemce o kvalitní bydlení ve funkčním a nízkoenergetickém domě ve variantě s přístavbou na 4+kk se sedlovou střechou vystavěnou z přírodního materiálu. Dispoziční řešení vychází z jednoduchého a funkčního konceptu za použití nových a moderních technologií.

Obvodové konstrukce jsou navrženy ze systému ekopanel „EKO3“ o celkové tloušťce obvodové konstrukce 392 mm (nosná konstrukce z KVH hranolů profilu 60/140 mm a opláštění ekopanely). Celý objekt je založen na základových betonových pasech/desce. Podlahy nad terénem v objektu jsou tvořeny dále tepelnou izolací, ekopanelem, deskami durelis a nášlapnou vrstvou podlahové krytiny dle účelu místnosti (v koupelně je navržena anhydritová podlahová konstrukce s podlahovým topením, stěny koupelny jsou ochráněny speciální deskou tl. 12,5 mm). Střešní konstrukce je řešena jako tesařská se zateplením z minerální izolace tl.200mm. Venkovní fasáda je řešena dle přání investora. Výplně otvorů tvoří dřevěná okna i dveře.

Vytápění objektu je zajištěno topnými foliemi. Tyto fólie jsou umístěny ve všech místnostech (umístění v podlahové konstrukci) a zajišťují tepelnou pohodu a temperaci místností v době, kdy nejsou využívána kamna na dřevní hmotu umístěná v kuchyni. Kamna jsou napojena na výměník, který zásobuje teplou užitkovou vodou celý dům (záložním zdrojem je elektrický bojler na TUV). Systém bude řízen elektrickým regulátorem s možností regulace topného systému.

Zastavěná plocha rodinného domu je 88 m2, plocha zádveří je 11 m2. U domu se počítá a jedním stáním na automobil o ploše 17 m2 a se zpevněnou plochou pro terasu 12 m2. Nízkoenergetická dřevostavba má obstavěný prostor 356 m3. Dřevostavba patří do třídy energetické náročnosti budov: A – Mimořádně úsporná. Dům je vhodný pro 4-5 osob. Dispozici lze různě upravovat dle přání a možností investora.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE O OBJEKTU – E Singl PLUS 1

Počet bytových jednotek: 1

Zastavěná plocha RD: 88 m2 

Zastavěná plocha závětří: 11 m2 

Zastavěná plocha stání pro 1 automobil: 17 m2 

Zpevněná plocha terasy: 12 m2 

Obestavěný prostor RD: 356 m3 

Počet obyvatel: 4-5 osob

Třída energetické náročnosti budov: A – Mimořádně úsporná
 

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
1 850 000 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Dřevostavby
Počet osob:
5
Obytných místností:
4+kk
Nadzemních podlaží:
1
Zastavěná plocha:
88 m²
Užitná plocha:
75 m²
Obestavěný prostor:
356 m³
Tvar střechy:
Sedlová
Spotřeba energie:
Nezařazené
Terasa:
Ano
Zařazeno v kategoriích:
Bungalovy

SOUBORY

Ekopanely - leták Singl Obecný leták k singlu
Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
« Předchozí dům Další dům »
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "Nízkoenergetická dřevostavba E Singl 88"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "Nízkoenergetická dřevostavba E Singl 88"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE