Sdílet
 

Typový projekt ANDAMI, s.r.o. - Borůvka

Typový dům | Borůvka
Prohlédnout galerii typového domu (10)

POPIS RODINNÉHO DOMU

Rodinný dům Borůvka patří do kategorie malých rodinných domů a je určen pro bydlení optimálně 4 členné rodiny. V návrhu je řešen bez garáže, s krytým stáním pro auto nebo pro dvě auta za sebou. V dispozici přízemí je situováno zádveří, propojovací chodba, pracovna (možno též užít jako pokoj pro hosty), koupelna s wc, sprchou, umyvadlem, místem pro pračku a kotlem, a hlavní obytný prostor s částečně oddělenou kuchyní. V obývacím pokoji s jídelnou je počítáno s umístěním krbu nebo krbových kamen. V podkroví jsou navrženy tři ložnice, z toho dva menší dětské pokoje a jeden větší pokoj, sloužící jako ložnice rodičů s přímo napojenou šatnou. V podkroví je navíc situována velká koupelna s vanou, wc a umyvadlem.

Z architektonického hlediska je Borůvka jednoduchý kvádr zastřešený sedlovou střechou o sklonu 35°. Na tuto základní hmotu přímo navazuje pultová střecha o sklonu 16° podporovaná třemi dřevěnými sloupky, která kryje místo pro auto. U vstupu do objektu je vytvořeno mírně zapuštěné závětří, které je zároveň zakryto plochou markýzou. Jednoduché fasády jsou členěny vertikálními pásy s různými barvami omítek s různou úpravou povrchu (jemně strukturovaná omítka hladká a s vodorovným drážkováním). Vertikální pásy navazují na okna ve fasádách.

Rodinný dům Borůvka je určen pro menší a střední parcely ve městech i na vesnicích. Zaujme svým střízlivým jednoduchým řešením, kvalitní dispozicí a cenovou přístupností. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je možná od přibližně východu, přes sever až po západ. Zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu na sever.

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
2 650 000 Kč
Cena projektu:
20 900 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Zděné
Počet osob:
4-5
Obytných místností:
5+kk
Nadzemních podlaží:
2
Zastavěná plocha:
90.4 m²
Užitná plocha:
130.2 m²
Obytná plocha:
89.1 m²
Obestavěný prostor:
551.5 m³
Sklon střechy:
35/16°
Tvar střechy:
Sedlová
Výška hřebene:
7.1 m
Orientace hl. vstupu:
,,
Spotřeba energie:
Nízkoenergetické
Počet garážových stání:
2
Terasa:
Ano
Bezbariérový:
Ano
Zařazeno v kategoriích:
Patrové domy

PŮDORYSY A NÁKRESY

POHLEDY

FOTOGRAFIE

Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
« Předchozí dům
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "Borůvka"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "Borůvka"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE