Sdílet
 

Typový projekt ANDAMI, s.r.o. - Modřín

Typový dům | Modřín
Prohlédnout galerii typového domu (10)

POPIS RODINNÉHO DOMU

Modřín je rodinný dům spadající mezi malé domy. Jedná se o přízemní dům typu bungalov, bez obytného podkroví, který je určen pro bydlení optimálně 4 až 5ti členné rodiny. Do domu se vstupuje skrze úsporně řešené zádveří, ze kterého je přístupná chodba. Z chodby jsou přístupné všechny další prostory domu - hlavní obytný prostor s jídelnou a kuchyňským koutem, pracovna poblíž vstupu do domu, koupelna s prostorem pro technické zázemí objektu, oddělené wc a velká šatna tvořící předprostor před vstupy do dvou rovnocenných ložnic. V obývacím pokoji je umístěn komín pro realizaci krbu nebo krbových kamen. Parkování auta je možné na zpevněné ploše při vstupu do domu. Ke všem obytným místnostem přísluší částečně krytá terasa, která tvoří ochoz kolem celého domu.

Z architektonického hlediska je Modřín řešen jako jednoduchá hmota o půdorysném tvaru písmene L. Střecha nad tímto atypickým bungalovem je zlomena nad obvodovými stěnami, a tak ochoz kolem celého domu kryjí přesahy o menším sklonu. Toto řešení umožňuje v letních měsících dostatečné zastínění oken orientovaných na jih a západ (slunce vysoko na obloze), naopak v zimě (kdy je slunce celý den poměrně nízko nad obzorem) jsou prostory dostatečně osluněny. Tyto větší přesahy jsou po celém obvodu podporovány dřevěnými sloupky (sloupky na nárožích doplněny o vodorovnou treláž). Okna jsou řešena jako francouzská s posuvným otevíráním. Fasády jsou pojednány v kombinaci jemně žluté omítky a obkladu dřevem, vždy na nárožních partiích.

Rodinný dům Modřín se hodí pro střední parcely do příměstské, městské i venkovské zástavby. Zaujme svým netradičním architektonickým řešením, s důrazem kladeným na dřevo a přírodní materiály. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, orientace vstupu je libovolná.

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
2 600 000 Kč
Cena projektu:
19 900 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Zděné
Počet osob:
4-5
Obytných místností:
4+kk
Nadzemních podlaží:
1
Zastavěná plocha:
126.2 m²
Užitná plocha:
87.3 m²
Obytná plocha:
70.3 m²
Obestavěný prostor:
535.2 m³
Sklon střechy:
12/22°
Tvar střechy:
Valbová
Výška hřebene:
5.2 m
Orientace hl. vstupu:
,,,
Spotřeba energie:
Nízkoenergetické
Počet garážových stání:
1
Terasa:
Ano
Bezbariérový:
Ano
Zařazeno v kategoriích:
Bungalovy

PŮDORYSY A NÁKRESY

POHLEDY

FOTOGRAFIE

Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "Modřín"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "Modřín"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE