Sdílet
 
Vybíráme z článků -

Zahrada

Vyznáte se v banánech?

Banány (Musa) patří mezi velmi zdravé ovoce, obsahují mnoho látek, které nám prospívají. Především draslík a hořčík, což jsou prvky, které působí výborně na krevní tlak a nervovou soustavu a také snižují únavu svalů. Dále obsahují vitamíny A, B a C a jsou lehce…

 • Jaké exotické ovoce můžete ochutnat nejen na Vánoce? Jaké exotické ovoce můžete ochutnat nejen na Vánoce?

  I exotické ovoce rozlišujeme pro nás již tradiční (např. banány, pomeranče, mandarinky) a netradiční, které jsme mnohdy nejen ještě nevyzkoušeli, ale ani neviděli a neznáme. Představujeme některé vybrané druhy.

 • Jak chránit ovocné dřeviny v zimě? Jak chránit ovocné dřeviny v zimě?

  Hrabání listí a jeho kompostování, likvidace mumiových plodů, ošetření kmenů a odstranění klejotoků, zarytí hnojiva a přidání kompostu, zálivka, ochrana před okusem. To jsou zásadní kroky podzimní a zimní péče o ovocné dřeviny, které pomohou zajistit v dalším roce bohatou úrodu.

 • Jak pěstovat eukalyptus Jak pěstovat eukalyptus

  Blahovičník (Eucalyptus), česky nazývaný též eukalyptus, je tropickou rostlinou z čeledi myrtovité. Je pro ni typická intenzivní mentolovo-citrónová vůně díky silici zvané eukalyptol (cineol). Ta působí blahodárně na horní cesty dýchací a pomáhá při léčbě astmatu, ovšem zdravotní účinky blahovičníku jsou…

 • Jakou zeleninu sklízíme i zpod sněhu? Jakou zeleninu sklízíme i zpod sněhu?

  Skutečně existují druhy zeleniny, které zdárně přežívají i za mrazu a pod sněhem. A my můžeme tuto zeleninu v zimě sklízet. Sníh je pro tuto zeleninu výborným izolantem a navíc jí poskytuje dostatek vláhy, jakmile vysvitne sluníčko a trochu povolí mrazy.

 • Proč pěstovat angínovník? Proč pěstovat angínovník?

  Angínovník (Belamcanda chinensis, syn. Iris domestica) je nádherně kvetoucí okrasná rostlina, která však zároveň zaručeně pomůže při bolestech v krku, tedy při začínající angíně. A není ani třeba žádná zvláštní příprava, stačí chvíli žvýkat kousek jeho palčivého listu. Angínovník tak pomůže se…

 • Proč mít v zahradě trnku? Proč mít v zahradě trnku?

  Trnka obecná (Prunus spinosa), jinak též slivoň trnka nebo slivoň trnitá, je listnatý keř, případně i malý strom, který dorůstá obvyklé výšky až 2 metry (výjimečně až 5 m). Domovinu má v Evropě, Asii a severní Africe. Patří do čeledi růžovitých (Rosaceae), která je sice známa velkou různorodostí v morfologii…

 • Jak osázet nejen nábytek Jak osázet nejen nábytek

  Máte doma staré kusy nábytku, ale třeba i staré hrnce, ošatky, dřevěné díže na chléb, staré kožené boty a jiné předměty, které jsou na první pohled určené k vyhození? Nevyhazujte je a vyrobte si z nich pěstební nádoby, tedy mobilní nádoby na rostliny. Některé se budou hodit i do bytu, jiné najdou uplatnění…

 • Znáte rychle rostoucí dřeviny? Znáte rychle rostoucí dřeviny?

  Rychle rostoucí dřeviny jsou takové dřeviny, které za velmi krátkou dobu obmýtí a svým přírůstkem hmoty zásadně převyšují průměrný hmotový přírůstek ostatních dřevin. Proto jsou především pěstovány a sklízeny jako energetické plodiny určené k výrobě obnovitelné energie.

 • Čím jsou specifické permakulturní zahrady? Čím jsou specifické permakulturní zahrady?

  Permakulturní pěstování má několik specifik. Za prvé se zcela obejde bez chemie, respektive chemie je nemilosrdně vyloučena, za druhé se liší způsob výsadby a skladba rostlin. Na tradiční záhony s „vymazlenými,“ vypletými řádky a pravidelné zalévání zapomeňte.

 • Nepodceňujte zazimování zahradního nábytku Nepodceňujte zazimování zahradního nábytku

  Na zimu není třeba připravit jen dům a zahradu, chatu či chalupu, ale také zahradní nábytek, aby nám vydržel co nejdéle. Jak tento nábytek zazimovat, který uklidit a který nechat venku?

 • Jak si vnést do bytu kousek tropů Jak si vnést do bytu kousek tropů

  Malý kousek tropů přinesou do našich obydlí levitující kapradiny pojmenované podle podobnosti svých listů s parožím kopytníků – parožnatky! Kam se hodí a jak je pěstovat?

 • Vyzdobte si okna a terasy podzimem Vyzdobte si okna a terasy podzimem

  I na podzim můžeme osázet květináče a truhlíky, ale třeba i předzahrádku před domem tak, aby vše barevně zářilo a také i kvetlo. Velmi pěkně navíc vypadá podzimní výsadba v kombinaci s neživými přírodninami (větvičky obalené lišejníky, větvičky s trnkami či šípky, různé kousky kůry, uschlé rostliny, ale i…

 • Jak kultivovat problematický trávník Jak kultivovat problematický trávník

  Krásný trávník je typický svěží zelenou barvou a hustým travním porostem. Ovšem udržet trávník v takovém stavu, to je tak trochu umění. Už samotné založení trávníku není vůbec jednoduché, zdaleka nestačí jen vysít osivo (či položit travní koberec) a zalít. 

 • Nekácejte, přesazujte! Nekácejte, přesazujte!

  Problematika přesazování vzrostlých stromů neni mezi zahradnickou komunitou žádnou novinkou, četné pokusy dokonce zaznamenáváme i z historických fotografií, v mnoha případech ale byl pokus o přesazení stromu nepovedený a pro strom pak v konečném důsledku fatální.

Aktuální akce a slevy

Nakupte zboží za zvýhodněné ceny. Zobrazit akce a slevy v regionu