Sdílet
 

Jak rychle proměnit interiér?

Datum vydání: 06.01.2011 | autor:

Rychlými změnami jsou myšleny takové změny, které nejsou  spojeny se stavebními úpravami. Může to být nová výmalba, přeskupení nábytku, dokoupená dekorace nebo výměna textilií. I když se jedná o drobné změny, výsledný efekt může být ohromující. A až se nám tyto změny omrzí, můžeme vše snadno vrátit do původního stavu, nebo se rozhodnout pro jiné rychlé a radikální řešení.

Ilustrační foto (www.shutterstock.com) Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)

Změňte barvu 

Jednoduchá, ale výrazná změna nastane, pokud se rozhodnete změnit barvu interiéru. Někdy stačí vymalovat pouze jednu stěnu novým odstínem, spojit ho s doplňky a nová atmosféra je na světě. Jednotlivé části místnosti můžeme také pomocí barevného ladění efektně rozdělit a tím vzniknou jednotlivé optické plochy, jejichž efekt opět můžeme podpořit přeskupením nábytku či novými bytovými doplňky. Výraznou roli v interiéru hrají například obrazy, jejichž výměnou můžeme spolu s novými barvami interiér výrazně obměnit.

Nový interiér si nalepte

Stále populárnějším nástrojem pro vytváření změn jsou samolepící fólie. Jsou vyráběné v nepřeberných designech, od jednobarevných přes květinové až po pestře zbarvené. Můžeme je přitom aplikovat na nejrůznější povrchy. Jejich lepení zvládne opravdu každý, i údržba je nenáročná - pomocí teplé vody se saponátem. Díky fólii můžete vytvořit například nový vzhled kuchyňských dvířek. Nebo se můžete inspirovat třeba designem z Francie, kde je populární kuchyň bez dvířek, kdy je všechno nádobí pěkně na očích. V tomto případě můžete nalepit fólii do vnitřku polic. Získat krásnou a originální kuchyň za pár korun může být velmi jednoduché. 
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com) Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)

Vsaďte na doplňky 

Interiér můžete odlehčit nejrůznějšími vitrínkami a komodami. Současný trend volí spíše strohé vitríny s velmi lehkou konstrukcí, jejichž úkolem je být nosičem zajímavých předmětů a chránit je před usedajícím prachem. Kombinace skla s kovovými nožkami a chromovými madly se hodí téměř do každého interiéru. V dekoraci vsaďte spíše na jeden výrazný originální prvek než na dvacet malých nevýrazných, interiér tak bude působit luxusněji.

Převlékněte polštáře

Módní trendy ovládají i design polštářů a ložních souprav. Populární stále zůstává fialová, ke které přibudou všechny odstíny hnědé a béžové, také černé i šedé. Nově nastupuje především tmavě modrá. Obecná pravidla pro výběr polštářů napovídají, že větévky a květiny jsou vhodné především do dřevěných interiérů, geometrické tvary a metalické barvy se naopak hodí do moderních interiérů s kovovými doplňky. 
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Obraz Obličeje 890 Kč
 • Stojanový ventilátor 40 cm 882 Kč
 • Obraz Ženský akt 890 Kč
 • Chromovaný stojanový věšák 1 414 Kč
 • Obraz Čtvercový tunel 790 Kč
 • Digitální budík s projekcí času RM 308PW (HODINY A… 878 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Obrazy mohou být i zelenéObrazy mohou být i zelené

  Zelené obrazy vytvoří v interiéru výrazný designový prvek, který můžeme snadno obměňovat, čímž se vlastně stáváme tvůrci, malíři, ovšem malíři skutečného života. Malujeme ze živých květin.

 • Léčivá síla solných lampLéčivá síla solných lamp

  Jsou bytové doplňky, které pouze doplňují byt, jsou svítidla, která pouze svítí, ale jsou lampy, kterým se říká solné, a ty především léčí.

 • Inspirujte se, jak si vkusně vybavit interiérInspirujte se, jak si vkusně vybavit interiér

  Přemýšlíte o koupi nového nábytku? Chystáte se renovovat své bydlení? Přijďte načerpat inspiraci na veletrh nábytku MOBITEX, který se koná od 22. do 25. dubna na brněnském výstavišti.

Diskuze na téma "Jak rychle proměnit interiér?"

Buďte první a napište komentář k  "Jak rychle proměnit interiér?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE