Sdílet
 

Nové okenní profily pro úspory energií

Datum vydání: 25.07.2011 | autor:

Nové německé okenní profily ALUPLAST IDEAL 8000 a ALUPLAST IDEAL 8000 ENERGETO jsou určené pro energeticky úsporné a pasivní bydlení. Jde o 6 komorové okenní profily s trojitým těsněním, u ALUPLAST IDEAL 8000 ENERGETO jsou navíc ocelové výztuhy nahrazené unikatními plastovými přepážkami, vyztuženými skleněným vláknem (powerdur inside).

Foto: Alu.plast, IDEAL 8000 Classic-line Foto: Alu.plast, IDEAL 8000 Classic-line
Foto: Alu.plast, IDEAL 8000 Classic-line

Profily IDEAL 8000® Classic-line

Tyto profily se stavební hloubkou 85 mm jsou určené pro útulné, energeticky úsporné bydlení, nabízí kvalitní a velmi pohledné provedení v široké barevné škále. Velká stavební hloubka a šestikomorová konstrukce zajišťují optimální tepelnou izolaci a příjemné ticho v domě. Profily IDEAL 8000® Classic-line jsou vybavené systém středového těsnění s třemi úrovněmi těsnění, design křídla je klasicky štíhlý, ocelové výztuže uvnitř profilu zajišťují stabilitu i u velkých okenních elementů, konstrukce přitom umožňuje skladbu skla až do tloušťky 51 mm. Hodnota Uw je až 0,67 W/m2K. V profilu je uložena kovací drážka, chránící objekt před vloupáním. 
Foto: Alu.plast
Foto: Alu.plast
Foto: Alu.plast
Foto: Alu.plast
Foto: Alu.plast, IDEAL 8000 ENERGETO Foto: Alu.plast, IDEAL 8000 ENERGETO
Foto: Alu.plast, IDEAL 8000 ENERGETO

Profily ALUPLAST IDEAL 8000 ENERGETO®

Opět jde o šestikomorové profily se stavební hloubkou 85 mm a trojitým těsnením. Osazené jsou izolačním trojsklem Ug 0,8, Ug 0,6 nebo Ug 0,5. Jejich ocelové výztuhy jsou však na rozdíl od předchozího typu profilů nahrazené unikatními plastovými přepážkami, vyztuženými skleněným vláknem (powerdur inside). Jejich koeficient tepelného prostupu Uw dosahuje hodnot až do 0,61 W/m2K, což snižuje náklady na vytápění i emise CO2 do ovzduší. Tyto okenní profily jsou speciálně vyvinuté pro novostavby a vynikají rovnými liniemi. Klasická a neobvyklá optika profilů je určena pro světlem zalitý obytný prostor. Profily vynikají zvukově izolačními schopnostmi až do třídy IV. Jejich konstrukce přitom umožňuje skladbu skla až do tloušťky 51 mm. Třída bezpečnosti proti vloupání je WK2. Opět je nabízena široká škála barevných provedení. 
Foto: Alu.plast, ukázka barevného provedení
Foto: Alu.plast, ukázka barevného provedení
Foto: Alu.plast, ukázka barevného provedení
Foto: Alu.plast, ukázka barevného provedení
Foto: Alu.plast, ukázka barevného provedení
Foto: Alu.plast, ukázka barevného provedení
Foto: Alu.plast Foto: Alu.plast
Foto: Alu.plast

Okna ENERGETO® 8000

Jsou to okna bez ocelových tepelných mostů v konstrukci rámů a křídel. Tento systém vyniká ve všech svých variantách a stavebních hloubkách pozoruhodnými tepelně izolačními vlastnostmi, což aktivně přispívá ke snížení emisí CO2 do ovzduší. Spojují vynikající technologii s estetickým designem. A jak se stalo bezocelové okno realitou? Použitím vlepení izolačního dvoj či trojskla do křídla (bonding inside) a zároveň právě náhrazením ocelových výztuh přepážkami vyztuženými skelnými vlákny (powerdur inside).

bonding inside + powerdur inside = ENERGETO®

Tato okna mohou být použita jak při renovaci (70 mm stavební hloubka), tak u novostaveb (85 mm stavební hloubka). Okna výrazně překračují požadavky norem kladených na okna v oblasti tepelné izolace, jejich UW dosahuje hodnot do 0,61 W/m2K. Výrazné zlepšení kvality tepelné izolace ukazuje i Thermografie.

Vyznačují se klasickými i neobvyklými tvary a přesvědčují i svými vynikajícími vlastnostmi v oblasti bezpečnosti, což bylo i oficiálně potvrzeno zkušebnou. Okna ENERGETO® jsou vyráběna ze 100% recyklovatelných materiálů, které jsou navíc použitelné pro další zpracování. Použité PVC je samozřejmě odolné vůči vlivům počasí a vůči exhalátům.
Foto: Alu.plast, ukázky snímků termokamerou, vpravo je okno ENERGETO
Foto: Alu.plast, ukázky snímků termokamerou, vpravo je okno ENERGETO
Alu.plast s.r.o.

Alu.plast s.r.o.

Kaplice, Kaplice, Samota 850, 38241
Tel: 380 311 002
Web: http://www.alu.plast.cz
E-mail: info@alu.plast.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Alu.plast s.r.o.

Kaplice, Kaplice, Samota 850, 38241
Tel: 380 311 002
Web: http://www.alu.plast.cz
E-mail: info@alu.plast.cz

Vybíráme články

Katalog zboží

Novinky v katalogu zboží
 • Kyvné střešní okno Velux GZL 1050 FK06 66x118 5 370 Kč
 • CALYPSO - Climax - lrol009 608 Kč
 • Kyvné střešní okno Velux GZL 1050 B MK04 78x98 5 257 Kč
 • Kyvné střešní okno Velux GGU 0066 CK04 55x98 11 835 Kč
 • Elektrické ovládání střešního okna 7 623 Kč
 • Vertikální žaluzie 127mm - Climax - vž001 113 Kč

Další kategorie e-shopu

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Stylová okna v zahraděStylová okna v zahradě

  K čemu slouží okna, to každý ví, díváme se jimi ven z domu, zajišťujeme si soukromí a prosvětlujeme interiér. Okna však mohou mít i další funkce.

 • Plastová, dřevěná nebo hliníková okna?Plastová, dřevěná nebo hliníková okna?

  Hliníková okna jsou jedinou a nejlepší volbou pro toho, kdo preferuje velké prosklené plochy s moderním a elegantním vzhledem a minimálně jednogenerační životností.

 • Okna a parapetyOkna a parapety

  Při výběru oken do naší novostavby hraje zásadní roli nejen hledisko tepelně izolační a ochrany před hlukem, společně s řešením ventilace, ale i výtvarné (architektonické). Zásadní je potom tvar oken a jejich poloha v obvodovém…

Diskuze na téma "Nové okenní profily pro úspory energií"

Buďte první a napište komentář k  "Nové okenní profily pro úspory energií"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE