Sdílet
 

Wienerberger získal ocenění v soutěži Výrobek roku 2008/2009

Datum vydání: 05.05.2009 | autor:
Letošní Stavební veletrhy Brno se pro společnost Wienerberger nesly ve znamení úspěchu i v případě její vystavovatelské neúčasti. Dokladem je zisk hned dvou ocenění. V soutěži Výrobek roku 2008/2009 si technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM odnesla cenu v nově vzniklé kategorii hodnocení škol a významného úspěchu dosáhla i cihla POROTHERM 36,5 Ti s perlitovou výplní, která získala cenu v kategorii energetických úspor.
Slavnostní zakončení třetího ročníku soutěže Výrobek roku, kterou pořádá redakce časopisu Stavebnictví a interiér, vydavatelství Vega s.r.o. a Národní stavební centrum Brno proběhlo na Stavebním veletrhu v Brně 24. dubna 2009.

„Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM se v nově vzniklé kategorii, ve které hodnotí studenti vysokých a středních stavebních škol, umístila na druhém místě. Tato novinka, u které se při zdění nepoužívá malta a cihly se ukládají do speciální PUR-pěny, tak opětovně potvrdila svou technologickou výjimečnost. Cenu v kategorii energetických úspor získala cihla POROTHERM 36,5 Ti plněná perlitem. Ta se vyrábí přímo s perlitovou výplní a její úspěch dokazuje, že se jedná o skvělý technologický a inovační krok do budoucna.“ Komentuje výsledky soutěže ing. Richard Slavík, vedoucí marketingu společnosti Wienerberger a dodává „Pokud tyto ocenění spojím s odezvou, kterou dostáváme od samotných stavebníků, je pro nás úspěch v soutěži Výrobek roku nesporným oceněním vynikajících vlastností našich produktů.“
POROTHERM DRYFIX.SYSTEM je speciální technologie zdění, při níž se nepoužívá malta. Cihly se ukládají do speciální PUR-pěny. Tu stavebníci při nákupu broušených cihel POROTHERM CB DF obdrží v odpovídajícím množstvím zdarma. Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM představuje systém speciálního zdění, při němž se nepřenáší z pojiva do zdiva žádná vlhkost. Po dokončení zdění mohou ihned následovat další práce.

Cihla POROTHERM 36,5 Ti je určena pro realizaci energeticky úsporných rodinných domů. Její rozměry 24,8 x 36,5 x 24,9 cm umožňují snadné a rychlé stavění. Zkratka „Ti“ za názvem napovídá, že se jedná o první cihlu ze sortimentu výjimečných tepelněizolačních cihel, které jsou vyplněny perlitem již při výrobě. Vzhledem k použité technologii výroby a vlastnímu složení cihly se jedná o zcela ekologický produkt.
Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?

  Bez zateplení a s cihlami HELUZ. I tak se dá postavit dům. A co víc – vnější zateplení obálky domu se časem ukázalo jako nesmysl, byť je stále ještě novodobou „ekomantrou“ číslo 1!

 • Zateplovat nebo nezateplovat?Zateplovat nebo nezateplovat?

  Normální je nezateplovat! Tedy pokud chcete bydlet zdravě a přitom úsporně a komfortně. Řešením jsou jednovrstvé stavební konstrukce ze zateplených cihle. Tedy vlastně zateplovat, ale jinak!

 • Závady na stavbách a způsoby, jak jim předejítZávady na stavbách a způsoby, jak jim předejít

  Některé závady a nedodělky lze odstranit při předání hotového díla. Jiné, a často mnohem závažnější, se však projeví až během záruční lhůty nebo dokonce až po ní. Náprava pak bývá složitá a finančně nákladná.

Diskuze na téma "Wienerberger získal ocenění v soutěži Výrobek roku 2008/2009"

Buďte první a napište komentář k  "Wienerberger získal ocenění v soutěži Výrobek roku 2008/2009"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE