Sdílet
 

Čalouněnou nebo dřevěnou postel?

Datum vydání: 29.06.2012 | autor:

V posteli trávíme třetinu svého života. Proto se vyplatí výběr postele dobře rozvážit a zvolit takovou variantu, která bude přesně vyhovovat našim požadavkům. Postel ovšem neslouží pouze jako místo odpočinku a relaxace. Může nabídnout také praktický úložný prostor nebo zajímavý design. Nejoblíbenější jsou klasické dřevěné postele a čalouněné postele. Jaké mají výhody a nevýhody a jaký druh by lépe vyhovoval vám?

Postel Carrera s LED osvětlením, barevnou kompozici si volí zákazník Postel Carrera s LED osvětlením, barevnou kompozici si volí zákazník
Postel Carrera s LED osvětlením, barevnou kompozici si volí zákazník
Pohled do úložného prostoru postele Carrera s LED osvětlením Pohled do úložného prostoru postele Carrera s LED osvětlením
Pohled do úložného prostoru postele Carrera s LED osvětlením
Čalouněné i dřevěné postele jsou oblíbené pro dobrý poměr kvality a ceny. Rozměry postelí i dvoulůžek mohou být standardní, ale v nabídce jsou také prodloužené postele a velká letiště. Minimální šířka postele pro jednoho spáče musí být aspoň 80 cm. Čím širší postel, tím pohodlnější spaní. Optimální výška postele i s matrací se pohybuje kolem 45 až 55 cm. Z vyšší postele se nám bude vstávat pohodlněji, obzvláště pak starším lidem či lidem s omezenou hybností.

Čalouněné postele

Když se řekne čalouněná postel, možná si mnozí představí čalouněnou válendu s péry z nějakého supermarketu. Pokud vybíráme skutečně kvalitní postel, pak vybíráme jinde. V nabídce jsou čalouněné rámy, které podle individuálních potřeb doplníme vybranou matrací, takže i moderní čalouněná postel nabídne komfort a zdravý spánek. Pro mluví také to, že ačkoli jsou současným trendem lehké a vzdušné postele, jsou čalouněné postele pořád stálicí na trhu.

Nabídka designů, vzorů, barev a zajímavých materiálů čalounění je tak široká, že má každý šanci vybrat si tu nejlepší a do interiéru ložnice nejvhodnější variantu. Čalouněné postele mohou mít jednolitý design vybrané látky, nebo se kombinuje čalounění s dřevěnou částí.

Čalouněné postele nabízí praktické možnosti úložného prostoru. Snadno a rychle se do něj dostaneme odklopením postele a máme dobrý přehled o uložených věcech. Nemusíme kupovat žádné sestavy úložných boxů na kolečkách, lámat si hlavu s jejich rozměry a vhodným vzhledem.
Postel Cezar Postel Cezar
Postel Cezar
Postel Atlantis Postel Atlantis
Postel Atlantis
Postel Arte Postel Arte
Postel Arte
Postel Kalipso Postel Kalipso
Postel Kalipso
Postel Nike P Postel Nike P
Postel Nike P
Postel Lastra Postel Lastra
Postel Lastra
Masivní postel Adam Masivní postel Adam
Masivní postel Adam

Dřevěné postele

U dřevěné postele kupujeme pouze rám postele (nebo manželského dvojlůžka), který snadno doplníme roštem a matrací. Nohy dřevěné postele by měly být pevné, aby zajistily dostatečnou stabilitu postele. U dřevěných postelí může být úložný prostor. Nejčastěji má formu výsuvných šuplíků, nebo můžeme dokoupit úložné boxy.

Dalším hlediskem, podle kterého budeme vybírat, je použitý materiál (masiv, dýha), jeho vlastnosti a design. Pokud si přejeme cenově dostupnější postel z masivu, vybereme si z měkčích dřevin, jako je smrk či borovice. Bukové nebo dubové postele jsou samozřejmě dražší. Nicméně dřevo zůstává oblíbeným přírodním a nezávadným materiálem, který má nezaměnitelné kouzlo. Dřevěná postel je vhodnou volbou pro alergiky, protože se snadno udržuje a nedrží se v ní prach a roztoči.
Masivní postel Jana Masivní postel Jana
Masivní postel Jana
Masivní postel Salma Masivní postel Salma
Masivní postel Salma
Masivní postel Petra Masivní postel Petra
Masivní postel Petra
Ať už si vyberete jakýkoli rám postele, nezapomeňte, že je třeba jej doplnit kvalitní matrací, která bude vyhovovat právě vám a vašim potřebám.

Zdroj: www.nabytek-eno.cz

NÁBYTEK-ENO, s.r.o.

NÁBYTEK-ENO, s.r.o.

Bzenec, Bzenec, Dělnická 414, 69685
Tel: 777 311 393
Web: http://www.nabytek-eno.cz
E-mail: nabytek@nabytek-eno.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

NÁBYTEK-ENO, s.r.o.

Bzenec, Bzenec, Dělnická 414, 69685
Tel: 777 311 393
Web: http://www.nabytek-eno.cz
E-mail: nabytek@nabytek-eno.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasoval: 1 uživatel

  Další články

 • Zdravý spánek není zadarmoZdravý spánek není zadarmo

  Při spánku načerpáváme nové síly, celé tělo se uvolní a odpočívá. Zdravý spánek je základem našeho života a základem zdravého spánku je kvalitní postel, matrace a rošt.

 • Teprve zdravé spaní dodá síluTeprve zdravé spaní dodá sílu

  Věnujte dostatečnou pozornost zdravému spánku, pořiďte si kvalitní lůžko, rošt i matraci a využijte aktuálních slev e-shopu.

 • Dobrý spánek nad zlatoDobrý spánek nad zlato

  Chcete spát opravdu kvalitně a v posteli se cítit dobře? Musíte si pořídit kvalitní postel s kvalitním roštem i matrací. Důležitá je i přikrývka a její povlečení.

Diskuze na téma "Čalouněnou nebo dřevěnou postel?"

Celkem komentářů: 5

Postel s masivu 09.09.2015, 22:10:12

U mě jednoznačně zvítězil masiv. Nějak mi to přirostlo k srdci a hlavně už mám s těmi ostatními materiály své zkušenosti a velmi dobře to nedopadlo. Koupili jsme si tedy postel ze Žluté haly ak tomu rošty z masivu a kvalitnou 7 zón matraci. Spíme jako v bavlnce, tedy alespoň já. Partner má problémy se stresem a tak velmi dobře nespí. Za to však nemohou matrace ale stres :(

Masiv 23.11.2014, 00:04:07

Já bych taky určitě volil masiv, především údržba je snazší a je to posle mě hygieničtější. Ale není masiv jako masiv, je docela zajímavé, že každý má svá pro a proti https://www.maxi-postele.cz/Tema/Poradna/Vybirame-novou-postel-neni-masiv-jako-masiv-2-3

Masíííív 15.11.2014, 09:40:40

My s manželem jsme určitě za dřevěnou postele, která v našem interiéru je naprosto dokonalá. Kupovali jsme v eshopu www.nabytekmirek.cz, jsme spokojen.

Postel z masivu levně? 01.07.2013, 14:41:36

Dokážete mi poradit? Hledám levnou postel někde v okolí bruntálu. Kousek od baráku mám obchod s postelemi a rošty, mají i eshop s postelemi v akci - http://www.davlen.cz/kategorie/postele-akce/ ale nevím kterou vybrat.
Poraďte prosím! Díky :)

Den Země ve škole 01.07.2013, 14:40:14

ve škole

Přidat nový komentář k  "Čalouněnou nebo dřevěnou postel?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE