Čalouněnou nebo dřevěnou postel? Zobrazit fotky zobrazit 12 fotek

V posteli trávíme třetinu svého života. Proto se vyplatí výběr postele dobře rozvážit a zvolit takovou variantu, která bude přesně vyhovovat našim požadavkům. Postel ovšem neslouží pouze jako místo odpočinku a relaxace. Může nabídnout také praktický úložný prostor nebo zajímavý design. Nejoblíbenější jsou klasické dřevěné postele a čalouněné postele. Jaké mají výhody a nevýhody a jaký druh by lépe vyhovoval vám?

Čalouněné i dřevěné postele jsou oblíbené pro dobrý poměr kvality a ceny. Rozměry postelí i dvoulůžek mohou být standardní, ale v nabídce jsou také prodloužené postele a velká letiště. Minimální šířka postele pro jednoho spáče musí být aspoň 80 cm. Čím širší postel, tím pohodlnější spaní. Optimální výška postele i s matrací se pohybuje kolem 45 až 55 cm. Z vyšší postele se nám bude vstávat pohodlněji, obzvláště pak starším lidem či lidem s omezenou hybností.

Čalouněné postele

Když se řekne čalouněná postel, možná si mnozí představí čalouněnou válendu s péry z nějakého supermarketu. Pokud vybíráme skutečně kvalitní postel, pak vybíráme jinde. V nabídce jsou čalouněné rámy, které podle individuálních potřeb doplníme vybranou matrací, takže i moderní čalouněná postel nabídne komfort a zdravý spánek. Pro mluví také to, že ačkoli jsou současným trendem lehké a vzdušné postele, jsou čalouněné postele pořád stálicí na trhu.

Nabídka designů, vzorů, barev a zajímavých materiálů čalounění je tak široká, že má každý šanci vybrat si tu nejlepší a do interiéru ložnice nejvhodnější variantu. Čalouněné postele mohou mít jednolitý design vybrané látky, nebo se kombinuje čalounění s dřevěnou částí.

Čalouněné postele nabízí praktické možnosti úložného prostoru. Snadno a rychle se do něj dostaneme odklopením postele a máme dobrý přehled o uložených věcech. Nemusíme kupovat žádné sestavy úložných boxů na kolečkách, lámat si hlavu s jejich rozměry a vhodným vzhledem.

Dřevěné postele

U dřevěné postele kupujeme pouze rám postele (nebo manželského dvojlůžka), který snadno doplníme roštem a matrací. Nohy dřevěné postele by měly být pevné, aby zajistily dostatečnou stabilitu postele. U dřevěných postelí může být úložný prostor. Nejčastěji má formu výsuvných šuplíků, nebo můžeme dokoupit úložné boxy.

Dalším hlediskem, podle kterého budeme vybírat, je použitý materiál (masiv, dýha), jeho vlastnosti a design. Pokud si přejeme cenově dostupnější postel z masivu, vybereme si z měkčích dřevin, jako je smrk či borovice. Bukové nebo dubové postele jsou samozřejmě dražší. Nicméně dřevo zůstává oblíbeným přírodním a nezávadným materiálem, který má nezaměnitelné kouzlo. Dřevěná postel je vhodnou volbou pro alergiky, protože se snadno udržuje a nedrží se v ní prach a roztoči.
Ať už si vyberete jakýkoli rám postele, nezapomeňte, že je třeba jej doplnit kvalitní matrací, která bude vyhovovat právě vám a vašim potřebám.

Zdroj: www.nabytek-eno.cz