České Stavby

Nejste přihlášen(a).

Zahrada hrou

Zahrada hrou

Plánujete realizaci své zahrady, kterou jste dlouho odkládali? Nelíbí se vám uspořádání vaší zahrady? Potřebují dřeviny na vaší zahradě omladit? Stavíte nový dům a chcete mít kolem něj oázu klidu a relaxace?

Hledáte inspiraci potřebnou k realizaci své vlastní zahrady? Chcete se dozvědět, jak se zahrada plánuje a navrhuje, jak se modeluje její terén, jaké stavby a kde můžete na své zahradě umístit? Jak si poradit se svažitým pozemkem a zamokřenými plochami zahrady, do jaké míry ovlivní úrodnost půdy na vaší zahradě skladbu rostlin, jak zahradu ideálně zavlažovat a jak vybudovat relaxační zóny s vodními plochami? Součástí zahrady mohou být i schodiště, rampy, kamenné zídky, ploty a další prvky. Slunná a stinná místa, ale i umělé osvětlení, které podtrhne každý večer atmosféru na vaší zahradě. V dalších dílech seriálu "zahrada hrou" vám poradíme s výběrem rostlin pro zahradu okrasnou i užitkovou, se začleněním odpočinkových zátiší a zahradního krbu, s vhodným výběrem a realizací skladovacích prostor a s průběžnou celoroční údržbou zahrady včetně jejího zazimování. Nakonec vám představíme netradiční řešení v podobě zelených střech a rostlin na obvodových stěnách domu.

Doporučujeme Vám nastavení této stránky jako stránky domovské, nebo alespoň její vložení do oblíbených stránek.

Máte-li chuť a potřebu na kterýkoli díl seriálu a informace v něm obsažené reagovat, budeme velmi rádi a na Vaše dotazy či připomínky budeme ochotně a obratem reagovat. Své podněty můžete vkládat do diskusního fóra pod každou konkrétní kapitolou, nebo zasílat na e-mail redakce@ceskestavby.cz.

A - Plánování a návrh zahrady

B - Voda a půdní poměry na zahradě

C - Schodiště, rampy a oplocení zahrady

D - Světlo na zahradě

E - Rostliny na zahradě

F - Relaxace na zahradě

G - Skladovací prostory a údržba zahrady

H - Netradiční řešení zahrady

I - Osazovací plán

Reklama