ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Zahrada hrou

Zahrada hrou

Plánujete realizaci své zahrady, kterou jste dlouho odkládali? Nelíbí se vám uspořádání vaší zahrady? Potřebují dřeviny na vaší zahradě omladit? Stavíte nový dům a chcete mít kolem něj oázu klidu a relaxace?

Hledáte inspiraci potřebnou k realizaci své vlastní zahrady? Chcete se dozvědět, jak se zahrada plánuje a navrhuje, jak se modeluje její terén, jaké stavby a kde můžete na své zahradě umístit? Jak si poradit se svažitým pozemkem a zamokřenými plochami zahrady, do jaké míry ovlivní úrodnost půdy na vaší zahradě skladbu rostlin, jak zahradu ideálně zavlažovat a jak vybudovat relaxační zóny s vodními plochami? Součástí zahrady mohou být i schodiště, rampy, kamenné zídky, ploty a další prvky. Slunná a stinná místa, ale i umělé osvětlení, které podtrhne každý večer atmosféru na vaší zahradě. V dalších dílech seriálu "zahrada hrou" vám poradíme s výběrem rostlin pro zahradu okrasnou i užitkovou, se začleněním odpočinkových zátiší a zahradního krbu, s vhodným výběrem a realizací skladovacích prostor a s průběžnou celoroční údržbou zahrady včetně jejího zazimování. Nakonec vám představíme netradiční řešení v podobě zelených střech a rostlin na obvodových stěnách domu.

Doporučujeme Vám nastavení této stránky jako stránky domovské, nebo alespoň její vložení do oblíbených stránek.

Máte-li chuť a potřebu na kterýkoli díl seriálu a informace v něm obsažené reagovat, budeme velmi rádi a na Vaše dotazy či připomínky budeme ochotně a obratem reagovat. Své podněty můžete vkládat do diskusního fóra pod každou konkrétní kapitolou, nebo zasílat na e-mail redakce@ceskestavby.cz.

A - Plánování a návrh zahrady

B - Voda a půdní poměry na zahradě

C - Schodiště, rampy a oplocení zahrady

D - Světlo na zahradě

E - Rostliny na zahradě

F - Relaxace na zahradě

G - Skladovací prostory a údržba zahrady

H - Netradiční řešení zahrady

I - Osazovací plán

Reklama