Nová tvář a novinky značky Cemix v roce 2020

Josef Dostál, mistr svého oboru, se v letošním roce stal tváří společnosti LB Cemix, výrobce a dodavatele špičkových stavebních řešení a hmot. Tento rychlostní kajakář je synonymem živé energie, překonávání svých hranic a radosti z dobře odvedeného výkonu, stejně tak jako Cemix.

Dotace na tepelné čerpadlo z NZÚ

Hledáte možnosti, jak co nejvýhodněji vyřešit změnu vytápění svého domu? Nebo jak dosáhnout na dotaci pro nový dům? Řešením může být program Nová Zelená Úsporám.

VELUX poskytuje dotaci 1000 Kč za výměnu střešního okna

Více oken přináší více života - s novými střešními okny VELUX získáte nejen více denního světla, ale i dostatek čerstvého vzduchu. Nyní navíc můžete střešní okna VELUX pořídit výhodněji díky dotaci 1000 Kč na každé vyměněné střešní okno s trojsklem.

Společnost Xella zavedla opatření kvůli Covid-19 bez omezení výroby a dodávaek materiálu a služeb

Všeobecná opatření s cílem zabránit rozšíření virové pandemie Covid-19 společnost Xella CZ, výrobce stavebního materiálu značek Ytong, Silka a Multipor, přijala napříč celou firemní strukturou. Objem výroby tato opatření nijak nezasáhla. Dodávky materiálu a také veškeré služby jako technické poradenství, výpočty materiálů či zakládání rohů poskytují v plném rozsahu.

Panasonic H&C představil na Aquatherm Praha 2020 nové rezidenční klimatizace a tepelná čerpadla

Panasonic Heating & Cooling, zaměřující se na výzkum a vývoj energeticky efektivních řešení pro chlazení a vytápění, představil na březnovém veletrhu Aquatherm Praha 2020 produktové novinky pro rok 2020. Mezi ty hlavní patří klimatizace Panasonic TZ s úzkou vnitřní jednotkou a mimořádně úsporná tepelná čerpadla Panasonic Aquarea Generace J, která se vyrábí v Plzni.

Panasonic H&C představil novinky pro komerční použití včetně chladicí jednotky s chladivem CO2

Panasonic Heating & Cooling, zaměřující se na výzkum a vývoj energeticky efektivních řešení pro chlazení a vytápění, se představil na březnovém veletrhu Aquatherm Praha 2020. Panasonic H&C na akci prezentoval celou šíři svého produktového portfolia pro komerční vytápění i chlazení včetně novinek. Tou hlavní byla kondenzační jednotka pro komerční chlazení, která využívá přírodní chladivo CO2 (R744).

Jak splnit požadavky nové směrnice NZEB na stavbu rodinných domů?

Odpověď můžete najít na odborných školeních společnosti Zehnder, které budou probíhat po celý rok 2020 a na kterých odborníci vysvětlí, jak systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder pomůže postavit dům odpovídající novým předpisům.

Schneider Electric získal nejvyšší ocenění v soutěži jF Design Award 2020

LED pracovní světlo Thorsman získalo hlavní cenu Gold Design Award 2020 v kategorii Nástroje.  Nezávislá odborná porota prestižní mezinárodní soutěže iF DESIGN AWARD ocenila zejména jeho inteligentní plastový rám, který je zároveň dostatečný pro uložení kabelu, chrání lampu před poškozením a umožňuje jednoduchou a variabilní manipulaci. 

Novinky a inovace mezi větracími systémy inVENTer®

Větrací systém inVENTer® každoročně uvádí na trh nějaké novinky či inovace svých produktů. Ani minulý rok nebyl výjimkou, od léta je například v prodeji nový multifunkční odtahový ventilátor Aviant, jako jediný na trhu je vybavený pachovým senzorem, který získal navíc prestižní cenu Reddot award 2019.

Prodej tepelných čerpadel loni vzrostl celkem o 15%

Meziročně rostl počet instalací čerpadel systému vzduch-voda a naopak klesl zájem o čerpadla využívající energii ze země. Vyplývá to z obchodních výsledků firmy STIEBEL ELTRON za uplynulý rok.

ČR má obrovský potenciál snižovat národní emise oxidu uhličitého, pomoci může i pěnový polystyren

Evropská unie chce do roku 2030 snížit emise oxidu uhličitého o 55 % a do roku 2050 dosáhnout uhlíkově neutrální ekonomiky. I u nás se zavádí strategické kroky vycházející ze zákonem stanovených pravidel k plnění závazků pro snižování oxidu uhličitého. Tyto kroky se naplňují i novými a přísnějšími požadavky na tepelně-izolační vlastnosti budov. Česká republika má v tomto směru potenciál snížit emise z provozu budov do roku 2075 až o 66 %.

ANVI TRADE s.r.o. se stává výhradním distributorem TISCA

Tradiční rodinná společnost Tisca, s více než padesátiletou tradicí, je respektovaným výrobcem textilních podlahovin prvotřídní kvality. Bohatý sortiment představuje množství strojově i ručně tkaných, stejně jako všívaných kolekcí koberců s možností individuálních konstrukcí a designů již od malých zakázek.

Inspirujte se moderními způsoby osvětlení uvnitř budov

Zajímá vás denní osvětlení a stavebně-technické návrhy pro rodinné domy či komerční prostory? Rádi vás uvítáme na našem stánku se světlovody Solatube v PVA EXPO PRAHA v hale č.4, stánek 424. Novinkou budou ploché světlovody vhodné zejména památkově chráněných staveb!

Středočeský kraj pokračuje v kotlíkových dotacích

Výzvy kotlíkových dotací, které proběhly v letošním roce, měly být poslední. Již na podzim však Ministerstvo životního prostředí avizovalo možné pokračování stejného, případně podobného programu na výměnu kotlů za nové ekologické zdroje – např. tepelná čerpadla.

Kostel ve Velkém Týnci má novou fasádu

Od letošního roku zdobí kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velkém Týnci nový fasádní nátěr, díky kterému se barevnost exteriéru navrátila k historické předloze. Použitý typ nátěru zajistí dlouhodobou životnost fasády barokní památky a bude ji lépe chránit vůči náročným klimatickým jevům.