Zájem o online nákup čerpadel stoupá, přinášíme 5 rad, jak se při nákupu nespálit

Přichází jaro a s ním i čas na odzimování zahrady, případnou výměnu čerpadla a další povinnosti kolem rodinného domu či chaty. Řada obchodů je bohužel kvůli aktuální situaci zavřená, ale nakupovat přes internet je možné bez omezení. Podle dat jednoho z největších prodejců čerpací techniky Pumpa,a.s. zájem o nákup čerpadel po internetu rok od roku vytrvale roste. Přinášíme proto pět rad, jak se v online nabídce čerpadel zorientovat a nakoupit kvalitní produkt za výhodných podmínek.

Čerpací systém FRANKLIN ELECTRIC HES získal Velkou cenu AOVT 2019 v kategorii čerpací technika

Představenstvo Asociace obchodu voda – topení (AOVT) každoročně oceňuje inovativní výrobky, služby a procesy v oboru voda – topení udílením Velkých cen AOVT. Za rok 2019 získal toto ocení v kategorii čerpací technika systém FRANKLIN ELECTRIC HES, který na českém trhu exkluzivně nabízí brněnská společnost Pumpa,a.s. FRANKLIN ELECTRIC HES je výjimečný tím, že zajišťuje úsporu v nákladech na provoz čerpací techniky až 20 %.

Návrh fasády ve třech krocích!

Společnost LB Cemix se dlouhodobě řadí mezi přední české dodavatele fasádních systémů, omítek a barev. Aktuálně to potvrzuje i novou jedinečnou online aplikací Cemix COLOR PLAN, která zákazníkům umožňuje navrhovat barevné řešení fasády domu. Každý si tak může vyzkoušet roli architekta a vytvořit exteriér domu, o jakém snil.

Jak po zimě zprovoznit čerpadlo a domácí vodárnu?

Jaro se hlásí o slovo a s ním spojené přípravy na „odzimování“ zahrady nebo setí, což jsou činnosti, které se bez vody neobejdou. Je tedy ideální čas na pár užitečných rad před spuštěním domácí vodárny nebo čerpadla na vaší chatě či zahrádce.

Proč vsadit na plastové okno vyrobené z profilu třídy A?

Pokud plánujete instalaci plastových oken či jejich výměnu, určitě v rámci výběru nezapomeňte na důležité kritérium – třídu okenního profilu, ze kterého je plastové okno vyrobeno. Okenní profily se totiž dělí do 3 tříd – A, B a C – přičemž třída profilu má přímý vliv na pevnost, stabilitu i životnost okna.

Úzká, tichá a ovladatelná hlasem - to je nová rezidenční klimatizace Panasonic TZ

Panasonic Heating & Cooling se začátkem března představil na veletrhu Aquatherm Praha, kde poprvé ukázal novou řadu rezidenčních klimatizací Panasonic TZ. Ty se vyznačují především úzkým a kompaktním designem vnitřní jednotky, velmi tichým provozem a mimořádně jednoduchým ovládáním prostřednictvím aplikace Panasonic Comfort Cloud. Ta dokonce umožňuje klimatizaci ovládat hlasem!

Jarní proměna obývacího pokoje

Jaro je tady a s ním i ideální čas na proměnu vašeho bytu, domu, chaty nebo chalupy. Prvek, který je nedílnou součástí většiny domácností je televizor. Ale jak ho správně umístit, abyste se při sledování oblíbeného pořadu cítili pohodlně a zároveň, abyste v pokoji ušetřili místo?

Nová tvář a novinky značky Cemix v roce 2020

Josef Dostál, mistr svého oboru, se v letošním roce stal tváří společnosti LB Cemix, výrobce a dodavatele špičkových stavebních řešení a hmot. Tento rychlostní kajakář je synonymem živé energie, překonávání svých hranic a radosti z dobře odvedeného výkonu, stejně tak jako Cemix.

Dotace na tepelné čerpadlo z NZÚ

Hledáte možnosti, jak co nejvýhodněji vyřešit změnu vytápění svého domu? Nebo jak dosáhnout na dotaci pro nový dům? Řešením může být program Nová Zelená Úsporám.

VELUX poskytuje dotaci 1000 Kč za výměnu střešního okna

Více oken přináší více života - s novými střešními okny VELUX získáte nejen více denního světla, ale i dostatek čerstvého vzduchu. Nyní navíc můžete střešní okna VELUX pořídit výhodněji díky dotaci 1000 Kč na každé vyměněné střešní okno s trojsklem.

Společnost Xella zavedla opatření kvůli Covid-19 bez omezení výroby a dodávaek materiálu a služeb

Všeobecná opatření s cílem zabránit rozšíření virové pandemie Covid-19 společnost Xella CZ, výrobce stavebního materiálu značek Ytong, Silka a Multipor, přijala napříč celou firemní strukturou. Objem výroby tato opatření nijak nezasáhla. Dodávky materiálu a také veškeré služby jako technické poradenství, výpočty materiálů či zakládání rohů poskytují v plném rozsahu.

Panasonic H&C představil na Aquatherm Praha 2020 nové rezidenční klimatizace a tepelná čerpadla

Panasonic Heating & Cooling, zaměřující se na výzkum a vývoj energeticky efektivních řešení pro chlazení a vytápění, představil na březnovém veletrhu Aquatherm Praha 2020 produktové novinky pro rok 2020. Mezi ty hlavní patří klimatizace Panasonic TZ s úzkou vnitřní jednotkou a mimořádně úsporná tepelná čerpadla Panasonic Aquarea Generace J, která se vyrábí v Plzni.

Panasonic H&C představil novinky pro komerční použití včetně chladicí jednotky s chladivem CO2

Panasonic Heating & Cooling, zaměřující se na výzkum a vývoj energeticky efektivních řešení pro chlazení a vytápění, se představil na březnovém veletrhu Aquatherm Praha 2020. Panasonic H&C na akci prezentoval celou šíři svého produktového portfolia pro komerční vytápění i chlazení včetně novinek. Tou hlavní byla kondenzační jednotka pro komerční chlazení, která využívá přírodní chladivo CO2 (R744).

Jak splnit požadavky nové směrnice NZEB na stavbu rodinných domů?

Odpověď můžete najít na odborných školeních společnosti Zehnder, které budou probíhat po celý rok 2020 a na kterých odborníci vysvětlí, jak systém komfortního řízeného větrání s rekuperací tepla Zehnder pomůže postavit dům odpovídající novým předpisům.

Schneider Electric získal nejvyšší ocenění v soutěži jF Design Award 2020

LED pracovní světlo Thorsman získalo hlavní cenu Gold Design Award 2020 v kategorii Nástroje.  Nezávislá odborná porota prestižní mezinárodní soutěže iF DESIGN AWARD ocenila zejména jeho inteligentní plastový rám, který je zároveň dostatečný pro uložení kabelu, chrání lampu před poškozením a umožňuje jednoduchou a variabilní manipulaci. 

Novinky a inovace mezi větracími systémy inVENTer®

Větrací systém inVENTer® každoročně uvádí na trh nějaké novinky či inovace svých produktů. Ani minulý rok nebyl výjimkou, od léta je například v prodeji nový multifunkční odtahový ventilátor Aviant, jako jediný na trhu je vybavený pachovým senzorem, který získal navíc prestižní cenu Reddot award 2019.

Prodej tepelných čerpadel loni vzrostl celkem o 15%

Meziročně rostl počet instalací čerpadel systému vzduch-voda a naopak klesl zájem o čerpadla využívající energii ze země. Vyplývá to z obchodních výsledků firmy STIEBEL ELTRON za uplynulý rok.