Jak ušetřit na stavbě? Koupit lešení!

Jak ušetřit na stavbě? Koupit lešení!

Stavíme dům. Rekonstruujeme fasádu. Zateplujeme panelák. V hlavě nám stále běží jedna a ta samá otázka. Jak na stavbě ušetřit? Na materiálu ani na práci ne. A co lešení?

Kdy ušetříme pronájmem lešení

Kdy ušetříme pronájmem lešení

Pro firmy a živnostníky, kteří potřebují lešení pravidelně, je koupě lešení výhodnější, jinak je však většinou úspornější jeho pronájem. Jaké lešení si lze pronajmout?

Kdy a proč si lešení pronajmout?

Kdy a proč si lešení pronajmout?

Půjčovny vám lešení pronajmou a vy se nebudete muset starat o jeho přepravu a montáž a nebudete si muset lešení kupovat. Investice do něj by byla mnohdy zbytečně vysoká.

Pronájem lešení vám ušetří

Pronájem lešení vám ušetří

Systémové rámové lešení, tradiční lešení trubkové, snadno přemístitelné hliníkové věže, ale také složité konstrukce lešení a nebo lešení pojízdné. Pronajmout si lze jakékoli lešení včetně zaměření, dopravy, montáže a demontáže.

Nejpoužívanější typy lešení v ČR

Nejpoužívanější typy lešení v ČR

Pro pravidelně prováděné stavební práce vyžadující lešení je lepší lešení koupit. V opačném případě se ale vyplatí pronájem. Jaké typy lešení lze na stavbách využít?

Jaký druh lešení použít?

Jaký druh lešení použít?

Existují různé druhy materiálů lešení (ocel, hliník, dřevo), různé rozměry a způsoby využití pro konkrétní stavbu. Na českém trhu jsou tři nejpoužívanější typy lešení - hliníkové věže, lešení rámové dílcové a trubkové.

Pronajměte si lešení od odborné firmy

Pronajměte si lešení od odborné firmy

Lešení je středobodem vesmíru každé stavby a bez lešení se žádná stavba nehne z místa. Co všechno pro vás dovedou zařídit odborníci na lešenářské služby?

Stavební výtah je výhodnější si pronajmout

Stavební výtah je výhodnější si pronajmout

Pronájmu výtahů často využívají především stavební či pokrývačské firmy. Z jakých typů výtahů si lze vybrat? Jaké jsou nejběžnější, které parametry splňují a za kolik si stavební výtah pronajmete?

Skladové výtahy moderní doby

Skladové výtahy moderní doby

Výtahy užíváme už od baroka, kdy byli postaveni první dědečkové dnešních moderních výtahů. Běžně výtahy známe z bytových domů, obchodů a různých administrativních center. S výtahy se ale setkáme i na stavbách a třeba právě ve skladech, kde od nich požadujeme dopravu materiálu a zboží.

Výtahy si můžete i půjčit

Výtahy si můžete i půjčit

Vybíráte si na vaši stavbu výtah a nevíte jak se rozhodnout? Důležitým faktorem je kromě nosnosti a dosažitelné výšky bezpečnost provozu. A vysoké nároky v tomto směru splňují výtahy řady NOV. Ty si však nemusíte jen kupovat. Mnohdy bude stačit, když si je jen zapůjčíte.

Stavební výtahy

Stavební výtahy

Každý, kdo jste alespoň jednou procházel staveništěm, máme v živé paměti pocit zvýšené opatrnosti. A to opravdu na stavbu patří! Stavba musí být tudíž vyprojektována a zároveň provedena s ohledem na bezpečnost nejen pro stavební profese, ale i pro budoucí obyvatele. Hluk, lešení, hromady materiálu, kluzké plochy, překážky i možnost pádu z výšky - tak nějak to na stavbě vypadá během stavebních prací, které vyžadují technické pomůcky i mechanizaci, ulehčující nejen práci, ale i lidskou dřinu a čas.

Jak si půjčit lešení?

Jak si půjčit lešení?

Pokud se chystáte nějak zásadně měnit tvář svého domu, sháníte ty nejlepší materiály a výrobce na omítku, okna, střechu a okapy a možná vám ani nechybí to nejdůležitější, bez čeho se taková rekonstrukce v žádném případě neobejde, totiž lešení. Lešení je potřeba k jakékoliv práci, která se týká rekonstrukce nebo úpravy domu, či jiných objektů. Protože je s těmito záležitostmi vždy spojeno spoustu starostí, neexistuje nic jednoduššího, než si lešení velice výhodně zapůjčit a k tomu si ho v podstatě „poskládat“ podle svých představ.

Hledáte půjčovnu výtahů a lávek?

Hledáte půjčovnu výtahů a lávek?

Stavíte-li, nebo jste se pustili do údržby domu, budete mimo jiné pravděpodobně potřebovat i zdvihací techniku pro stavebnictví – výtahy a závěsné lávky. Jejich koupě je ekonomicky poměrně náročná, ovšem záleží také na tom, jak často tato zařízení využijete. Pro jednorázové opravy apod. vyšly některé firmy svým zákazníkům vstříc a na trhu se objevily půjčovny výtahů a závěsných lávek, které se stávají více a více využívané – jak jednotlivci, tak i celými firmami, mezi něž patří stavební firmy, pokrývačství, sklady a mnoho dalších.
Z čeho můžete vybírat?