Sdílet
 

Seriály

 • Jak se staví dům

  Potřebujete poradit se stavbou rodinného domu či si jen doplnit informace z této problematiky? Připravili jsme pro Vás seriál, který popisuje krok po kroku přípravu a stavbu rodinného domu.

  V každém článku seriálu "Jak se staví dům" se Vás snažíme seznámit s danou fází stavby domu, jaké jsou možnosti a cenové úrovně. Do konkrétních článků přikládáme fotoinspiraci, případně odkazy do internetových obchodů či katalogu zboží s návody použití a samozřejmě nechybí ani odkazy na realizační firmy ve Vašem okolí.

  • 1. Financování stavby

   Trh s úvěrovými produkty se u nás rozběhl naplno teprve před třemi roky. Ovšem věci se na něm dějí veliké. Finanční ústavy se konečně začaly přizpůsobovat svým klientům a z nich tak přestávají být pouzí vazalové.

  • 2. Výběr pozemku

   Vybrat si pozemek, který bude odpovídat našim potřebám, nemusí být tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Obzvláště, když ještě není stavební parcelou a nemáme vyřešené inženýrské sítě.

  Navštívit seriál Jak se staví dům
 • Jak se staví dřevostavba

  Hledáte vhodný způsob moderního bydlení v souladu s přírodou? Chcete při stavbě svého domu využít nesnadněji obnovitelný stavební materiál – dřevo? Připravili jsme pro Vás seriál o stavbě nízkoenergetické dřevostavby. Krok po kroku Vás seznámí s výstavbou konkrétního domu sendvičového typu ze dřeva. Autorem tohoto seriálu je přímo konkrétní stavebník a získáte tedy informace nejen o výstavbě, ale i užitném komfortu domu po kolaudaci. Jednotlivé díly seriálu jsou prokládané fotodokumentací z realizace konkrétní dřevostavby.

  • 1. Rozhodnuto, budeme stavět dřevostavbu!

   Proč jsme se rozhodli pro tento typ domu, co nás vedlo k výběru společnosti RD Rýmařov a proč jsme nakonec ustoupili od stavby na klíč a rozhodli se zapojit vlastní síly i jiné subdodavatele? Seznamte se se způsobem výběru a úpravami typového projektu dle našich představ a přání.

  • 2. Budujeme novou základovou desku

   Jaká jsou specifika základové desky pro dřevostavby RD Rýmařov? Čemu věnovat pozornost a na co nezapomenout? Zodpovíme i na stále aktuální otázku, zda se pustit do stavby základů sami, nebo vše raději přenechat firmě.

  Navštívit seriál Jak se staví dřevostavba
 • Opravte si sami

  Hledáte vhodný způsob moderního bydlení v souladu s přírodou? Chcete při stavbě svého domu využít nesnadněji obnovitelný stavební materiál – dřevo? Připravili jsme pro Vás seriál o stavbě nízkoenergetické dřevostavby. Krok po kroku Vás seznámí s výstavbou konkrétního domu sendvičového typu ze dřeva. Autorem tohoto seriálu je přímo konkrétní stavebník a získáte tedy informace nejen o výstavbě, ale i užitném komfortu domu po kolaudaci. Jednotlivé díly seriálu jsou prokládané fotodokumentací z realizace konkrétní dřevostavby.

  Navštívit seriál Opravte si sami
 • Rok na zahradě

  Plánujete či zakládáte zahradu? Připravili jsme pro Vás seriál ROK NA ZAHRADĚ, ve kterém se dozvíte, co všechno je v jednotlivých měsících roku třeba dělat na zahradě ovocné, zeleninové i okrasné, abyste ze svého prostoru odpočinku a svobody měli radost a těšily vás i plody krásy či užitku, které zde vyprodukujete. Seriál je členěn do 4 ročních období (jaro, léto, podzim, zima), v rámci každého pak do jednotlivých měsíců.

  • Březen

   Březnové záhony se již začínají probouzet a jarní sluníčko vytahuje paprsky květy cibulovin a některých trvalek. S příchodem jarního počasí se odstartují jarní práce na zahradě. Pro někoho radost, pro jiné pouze starost. Kromě výsadby některých ovocných dřevin, je březen především měsícem řezu.

  • Duben

   Dubnové práce jsou v plném proudu jak v okrasné, tak i v užitkové zahradě. Začínáme se věnovat setí, výsadbě a přesazování. Kromě toho, je třeba věnovat intenzivní péči i trávníku, aby se opět zazelenal po zimě.

  Navštívit seriál Rok na zahradě
 • Zahrada hrou

  Hledáte inspiraci potřebnou k realizaci své vlastní zahrady? Chcete se dozvědět, jak se zahrada plánuje a navrhuje, jak se modeluje její terén, jaké stavby a kde můžete na své zahradě umístit? Jak si poradit se svažitým pozemkem a zamokřenými plochami zahrady, do jaké míry ovlivní úrodnost půdy na vaší zahradě skladbu rostlin, jak zahradu ideálně zavlažovat a jak vybudovat relaxační zóny s vodními plochami? Součástí zahrady mohou být i schodiště, rampy, kamenné zídky, ploty a další prvky. Slunná a stinná místa, ale i umělé osvětlení, které podtrhne každý večer atmosféru na vaší zahradě.

  Navštívit seriál Zahrada hrou
 • Barvy pro dům a zahradu

  Potřebujete poradit, jak si vymalovat svépomocí? Na co určitě nezapomenout? Poradíme vám v deseti bodech, ale poradí vám též kouzelník Richard Nedvěd v instruktážních videích! Nevíte, jak pečovat o dřevěný zahradní nábytek? Jaké přípravky lze použít? Jak často je třeba natírat kovové oplocení, ale i nábytek a jaké barvy jsou na kov vhodné? A co třeba nátěr ocelových plechů? Barvy, laky a nátěry jsou širokým tématem, které tu a tam dopadne na každého z nás...

  Navštívit seriál Barvy pro dům a zahradu
 • Nízkoenergetické bydlení

  Chceme vám představit stavby, které se od okolních domů vnějším vzhledem nijak výrazně neliší. Jiné jsou ale tím, jak byly plánovány a promýšleny s ohledem na spotřebu energie. Představíme vám celkem 6 staveb z Jihočeského kraje a 3 ze sousedního Horního Rakouska. Na příkladech je patrný i rozdíl mezi Rakouskem a ČR. Nejnápadnější je ve velikosti domů a náročnosti technického vybavení. České realizace ukazují, že středně velký rodinný dům v pasivním standardu nemusí znamenat vysokou a nedosažitelnou investici a že vzhled domu může být naprosto „civilní“.

  Navštívit seriál Nízkoenergetické bydlení