Jak se měří intenzita umělého osvětlení

Jak se měří intenzita umělého osvětlení

Měření intenzity osvětlení se provádí z hygienických důvodů, respektive kvůli hygienickým normám, načež je vystaven doklad potřebný ke kolaudaci budovy. Jak se intenzita osvětlení měří?

Radon a ochrana před ním

Radon a ochrana před ním

Radon je radioaktivní plyn, který má schopnost pronikat z geologického podloží a hromadit se v uzavřených prostorech budov. Jak se tomu bránit?

Proč se bát radonu a gama záření

Proč se bát radonu a gama záření

Radon (Ra) je přírodní plyn, který se uvolňuje rozpadem radioaktivních prvků v zemi. Do domu se však dostane nejen ze země, ale i z radioaktivních stavebních materiálů (resp. s nimi).

Jak se kalibrují a cejchují váhy

Jak se kalibrují a cejchují váhy

Kalibrovat můžeme úplně každou váhu, ovšem cejchování podléhají pouze měřidla konstruovaná pro obchodní styk, přímý prodej a pro zdravotnictví.

Protiradonová prevence novostaveb

Protiradonová prevence novostaveb

Protiradonová prevence zabraňuje pronikání radonu z podloží do staveb. Radon je stálou součástí přírodního prostředí, nelze jej regulovat ani odstranit. Proto nám nezbývá, než se před ním chránit. Jeho dlouhodobé působení ve větší koncentraci podporuje růst rakovinných buněk.

Termokamery odhalí vady konstrukcí

Termokamery odhalí vady konstrukcí

Měření termokamerou se určitě vyplatí. V budoucnu ušetří nemalé finanční prostředky za zbytečné úniky tepla tepelnými mosty, špatně provedené a nedostatečné izolace, konstrukční vady, pronikání vlhkosti do zdiva, případně zatékání. Termokamera nejen detekuje problémová místa, ale i ověřuje provedené změny stavu, a to velmi rychle..

Osvětlení LED = nízká spotřeba + dlouhá životnost

Osvětlení LED = nízká spotřeba + dlouhá životnost

10 x nižší spotřeba a dlouhá životnost, to jsou LED svítidla. Jejich světlo je přitom kvalitní a přirozené a samotná svítidla narozdíl od klasických žárovek či halogenek pouze svítí a zbytečně nevytápí své okolí.

Termokamery šetří vaše peníze!

Termokamery šetří vaše peníze!

Chystáte se koupit hotový dům či byt? Stojíte před kolaudací? Je dobré znát skutečnou strukturu zdiva pod omítkou a odhalit, kudy vám uniká drahocenné teplo. V dnešní době, kdy ceny energií neustále rostou, se vyplatí nechat si zkontrolovat nemovitost pomocí termokamery.

Zbavte se radonu pomocí rekuperace!

Zbavte se radonu pomocí rekuperace!

Na to, aby radon pronikl do objektu, postačí několik prasklin v základové desce či stěně sklepních prostor podsklepeného domu. U starších objektů je problém ještě jednoznačnější, ty totiž často nemají radonovou izolaci žádnou. Přitom je radon plyn vzácný, však radioaktivní.

Radon a jeho izolace

Radon a jeho izolace

Kdo z nás již měl možnost vybírat stavební pozemek, jistě potvrdí, že se jedná o záležitost nelehkou a závažnou. Vždyť stavba rodinného domu zatíží finanční rozpočet na několik let dopředu, a proto je nezbytné důkladně zvážit nejen výběr projektu, materiálů, ale i pozemek, na kterém bude dům stát. Proč? Hledisek k výběru pozemku je mnoho - pojďme se zaměřít na geologické podmínky a radonové zatížení.

Nenechte se překvapit počasím

Nenechte se překvapit počasím

Počasí je někdy nevyzpytatelné. Svými rozmary nás dokáže mnohdy pěkně potrápit. Buďte vždy o krok před ním a zařiďte se s patřičným předstihem. Pokud chcete mít jistotu, že vaše prádlo na sušáku nezmokne stejně jako vy na výletě, pořiďte si pomocníky.
Pomocí fyzikálních vlastností atmosféry můžeme určit předpověď počasí. Lze měřit nejenom teplotu a vlhkost vzduchu, ale také sluneční záření, rychlost a směr větru a v neposlední řadě oblačnost a srážky. Meteorologové používají nejmodernější techniku, pro nás laiky jsou na trhu k dostání domácí meteorolo gické stanice, vlhkoměry, speciální teploměry a barometry.

Radon – aby neškodil

Radon – aby neškodil

Radon je nebezpečný radioaktivní plyn pronikající na zemský povrch z horninového podloží, kde zamořuje objekty. Způsobuje mimo jiné rakovinu plic. Tento plyn, respektive jeho projevy, je možné diagnostikovat a stavebními úpravami omezit jeho koncentrace v objektech na únosné množství.
Pozornost veřejnosti je dnes spíše zaměřená na umělé zdroje záření (jaderné záření, problematiku radioaktivních odpadů atd.). Mnohem více by ji však mělo zajímat, že největší ozáření obyvatel je způsobeno přírodní radioaktivitou. Z ní na prvním místě jednoznačně vede radon v ovzduší budov.

Prodlužte si posezení na terase

Prodlužte si posezení na terase

Kdo by neměl rád teplé večery s posezením na terase ať už u kávy či grilování. Blížící se podzim však s sebou přináší chladné večery a rána a tak s příchodem sychravých dní si kávu raději vypijeme v teple svého domova. Pokud však rádi odpočíváte na terase a chcete si tento způsob relaxace co nejvíce prodloužit, pořiďte své terase tepelný zářič. Nic vám potom nezabrání sledovat každým dnem přicházející podzim plný barev.

Žijme zdravě!

Žijme zdravě!


Každý z nás tráví ve vnitřních prostorách 70 - 90% svého času.
Vzduch v místnostech pochopitelně velmi ovlivňuje naše zdraví.
Přítomnost škodlivin v bytě či domě se nedá jednoduše poznat např. podle plísně v rohu pokoje. Konkrétní příčinu znečištění poznáte speciálním měřením ovzduší v dané místnosti.
Jen tak zjistíte, kde je problém.

Nenechte teplo domova unikat

Nenechte teplo domova unikatTermovize neboli také termokamera je přístroj, který jako detektor infračerveného záření dokáže bezkontaktně na dálku měřit povrchovou teplotu objektů.

S vysokou geometrickou rozlišovací schopností dokáže zachytit a z naměřených teplot rekonstruovat takzvaný teplotní obraz objektu.