Jak si vybudovat zahradu na balkóně?

Jak si vybudovat zahradu na balkóně?

Mrzí vás, že nemáte ani kousek zahrádky a chtěli byste si vypěstovat alespoň 2 rostliny s chutnými rajčaty, chilli papriky a podobně? Zkuste to na balkóně či lodžii!

Proč a jak revitalizovat balkón a lodžii?

Proč a jak revitalizovat balkón a lodžii?

Balkóny a lodžie jsou součástí obvodových plášťů domů a jejich stinnou stránkou je nejrychlejší degradace ze všech částí staveb. Můžeme tomu však účinně zabránit, případně problémy napravit.

Jak správně zazimovat balkónové rostliny

Jak správně zazimovat balkónové rostliny

Balkon patří z hlediska povětrnostních vlivů mezi extrémní stanoviště, čemuž by měla odpovídat i naše péče o rostliny na něm. Především pak před příchodem prvních mrazíků.

Vchodové a balkonové dveře

Vchodové a balkonové dveře

Vchodové, balkonové a terasové dveře. Kromě oken jediné výplně stavebních otvorů ve vnějším (obvodovém) zdivu, kterými se může do našeho domu někdo dostat. Včetně nás. Jediné výplně otvorů, kterými budeme procházet my a naši přátelé. Ale možná i někdo, koho nevítáme.

Proč zasklít lodžii

Proč zasklít lodžii

Zasklená lodžie zvětší obytný prostor, uspoří na spotřebě energií a stane se místem, kde se bude obzvlášť dobře dařit pokojovým rostlinám.

Zasklením lodžie a balkonu zvětšíte byt

Zasklením lodžie a balkonu zvětšíte byt

Pokud máte lodžii nebo balkon a zdá se vám, že tyto prostory nejsou dostatečně využité, nabízí se velice jednoduché a efektivní řešení. Zasklením lodžie nebo balkonu můžete získat další místnost, která se dá využít jako úložné prostory, menší terasa nebo malý skleník.

Balkon – ozdoba nebo ostuda paneláků?

Balkon – ozdoba nebo ostuda paneláků?

Máte chuť zrealizovat vaše kreativní nápady v prostoru panelákového balkonu a ať zdobíte jak zdobíte, vypadá pořád jenom jako zašedlá příšera? Navíc si často musíte dávat pozor kam šlapete a ozývají se vám pod nohama prapodivné a nevábné zvuky staré nemoderní konstrukce. Odpuzují vás vybledlé šedé barvy stěn a hnědavá rez na zábradlí? A kolik času vlastně na balkonu trávíte? Nebo vám pobyt na vašem balkonu ani nepřipadá jako přitažlivě a příjemně strávený čas v pěkném a komfortním prostředí? Chcete změnu?

Zasklívat balkony, lodžie, či ne?

Zasklívat balkony, lodžie, či ne?

Balkony a lodžie jsou vítanými doplňky bytů a domů hlavně proto, že zvětšují obytnou plochu, poskytují výhled na zeleň a umožňují oddychnout si na čerstvém vzduchu. Lodžie i balkony zpestří exteriérovou, ale zároveň i interiérovou část domova a přinášejí nový rozměr v bydlení s bohatším využitím světla, zdravé posezení na vzduchu či příjemný stín v teplých a slunečních dnech. Na druhé straně se dnes často přistupuje k jejich zasklívání, což má význam z hlediska úspory tepla v domácnosti.