Sdílet
 

Termokamery šetří vaše peníze!

Datum vydání: 15.12.2008 | autor:
Pro kontrolu úniku tepla je ideální zimní období, kdy je rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou minimálně 15 stupňů Celsia. Nechcete přece ´topit pánu bohu do oken´ a pokud byste měli po koupi nemovitosti odhalit, že váš dům připomíná síto, kterým teplo uniká ven, určitě byste zaplatili víc, než kolik dáte za prohlídku domu odborníkem ještě před koupí. I ke koupi ojetého vozu se přece doporučuje přizvat automechanika.
Obr: KD Servis
Obr: KD Servis
Jak termokamery fungují?
Termografické měření je bezkontaktní měření teploty, které využívá pro nás neviditelné infračervené záření. Termokamera přesně změří povrchovou teplotu předmětů. Výsledkem je barevný obraz tepelného pole, takzvaný termogram, který odhalí a zdokumentujete místa s odlišnými hodnotami. Každé teplotě je přiřazena barva podle teplotní škály. Nejchladnějšímu místu je přiřazena barva černá a nejteplejšímu bílá.

Co oko nevidí, to vidí termokamery
Termokamera rychle odhalí zjevná i skrytá a překvapivá místa, kudy teplo uniká. Termokamera nemilosrdně detekuje chyby, kterých se dopustili řemeslníci při rekonstrukci nebo stavbě domu, například špatné utěsnění oken nebo nesprávné provedení spár a styků. Pomůže vám také při vyhledávání závad podlahového topení a mnohokrát se osvědčila při odhalování skrytých poruch v elektroinstalaci. Termokamera totiž odhalí nadměrné oteplení a opotřebování jednotlivých spojů a prvků elektrických zařízení. Mimochodem, termovizní kontroly elektrických rozvaděčů jsou také vyžadované některými pojišťovnami!
Obr: KD Servis
Obr: KD Servis
Do boje proti plísním a požáru
Termokamery také pomáhají předcházet vzniku plísní. Zhodnotí stěny, střechy a podlahy. Odhalí, kam zatéká voda, kde se drží vlhko a  kde tedy tvorba alergenních plísní hrozí. Termokamera také prohledá riziková místa z hlediska požární bezpečnosti (kotelny, komíny a pod.).

Termosnímky pomohou i při reklamaci
Pokud si chcete ověřit, jestli vám firma kvalitně zateplila dům, pomůže vám právě termosnímek. Je velmi dobrým argumentem a pomůže vám při následné reklamaci špatně odvedené práce.

Samozřejmě je nejlepším řešením vyhnout se podobným nepříjemnostem a pokud se tedy dům teprve chystáte stavět a nejste si úplně jisti kvalitou stavební firmy, najměte si stavební dozor. Specialisté, kteří mají znalosti v oblasti stavebních konstrukcí a hlavně termografie, odborně provedou měření a zároveň dohlédnou na kvalitu prováděných prací. Předejdete tak případným reklamacím a ušetříte si nemalé starosti i finanční prostředky, energii a čas.
Foto: KD Servis
Foto: KD Servis
Ale pozor, ne každý, kdo tuto moderní metodu měření nabízí, dodá stejně kvalitní termosnímky. Velkou roli hraje rozlišení kamery, zkušenosti i to, zda vám firma snímky pouze předá, nebo z nich dokáže určit a poradit, jak únikům tepla zabránit. Jinak řečeno, pokud už chcete do termosnímků investovat peníze, vyberte si skutečné odborníky!

Hlavní výhody měření termokamerou
 • Znatelně snížíte náklady na spotřebu elektřiny, plynu a dalších energií.
 • Zvýší spolehlivost elektrických zařízení.
 • Upozorní vás na možné budoucí riziko požáru.

Další výhody
 • Měření je bezkontaktní. Bez potíží změříte i těžko přístupná místa, není třeba žádných zásahů do stavby.
 • Mnohem rychleji zaznamená teplotní změny, než kontaktní měření.
 • S předstihem odhalí přehřívající se části elektrických zařízení.
 • Měření je digitální, je tedy možné údaje dál zpracovat i uchovat.
 • Termokamery měří s přesností na 0,2 oC.
KD Servis stavebně obchodní s.r.o

KD Servis stavebně obchodní s.r.o

Olomouc, Sladkovského 656/38, 779 00
Tel: 585 155 007
Web: http://www.k-dservis.cz
E-mail: k-dservis@k-dservis.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

KD Servis stavebně obchodní s.r.o

Olomouc, Sladkovského 656/38, 779 00
Tel: 585 155 007
Mobil: 602 730 612
Web: http://www.k-dservis.cz
E-mail: k-dservis@k-dservis.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  Dnes se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Vstup Česka do Evropské unieVstup Česka do Evropské unie

  Na vstup do EU se připravuje celá Česká republika. Konkrétně v jižních Čechách se bude slavit. Jihočeská hospodářská komora připravuje v souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie hned tři akce a to ve spolupráci s…

 • Jihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázkyJihočeský kraj už zveřejňuje chystané veřejné zakázky

  Hlásit se do postavení vyzvaného uchazeče o veřejnou zakázku Jihočeského kraje mohou už zájemci na základě oznámení o připravovaném zadání veřejné zakázky, které je k dispozici na webových stránkách kraje. Umožňuje to…

Diskuze na téma "Termokamery šetří vaše peníze!"

Buďte první a napište komentář k  "Termokamery šetří vaše peníze!"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE