Sdílet
 

Dveřím dominují čisté linie a tepelné úspory

Datum vydání: 04.01.2012 | autor:

Interiérovým dveřím dominuje střídmý vzhled a masivní dřevo, vchodové dveře se spíš než na design zaměří na tepelné úspory.

Dveře ŠTĚTÍN s prosklením a v bílé barvě Dveře ŠTĚTÍN s prosklením a v bílé barvě
Dveře ŠTĚTÍN s prosklením a v bílé barvě
Interiérům posledních let dominují čisté a jednoduché linie, nejinak je tomu i v sortimentu interiérových dveří. Nejoblíbenějším materiálem potom dlouhodobě zůstává masivní dřevo, ideálně s příčným dýhováním dveřního křídla. „Střídmý design může zpestřit výrazný dekorativní prvek nebo detail v podobě efektní rozetové kliky. Zkrátka stále platí staré známé: v jednoduchosti je krása,“ říká Radim Grygárek ze společnosti Porta Doors. Mezi nejžádanější dřeviny dlouhodobě patří buk, dub, z tmavších potom ořech nebo wenge. Za přírodní vzhled je však potřeba si připlatit, cena masivních dveří je výrazně vyšší než u běžnějších materiálů. Pokud chcete ušetřit, zvažte výběr dveří s folií imitující strukturu dřeva. Jsou nejen levnější, ale i méně náročné na údržbu a nepodléhají tak snadno přírodním vlivům.

Hlavní vchodové dveře je třeba vždy volit velmi rozvážně, neboť jsou jedním z prvků, které výrazně určují vzhled vašeho domu a navenek prezentují váš vkus. „Při jejich výběru je důležité myslet na to, že by svou barvou i stylem měly odpovídat nejen vzhledu venkovní fasády či střechy domu, ale i interiéru,“ upozorňuje Grygárek. Podle zahraničních průzkumů se přibližně dvě třetiny výrobců dveří stále více věnují jejich designu, přesto lze v chování zákazníků sledovat mírně odlišný trend, když upřednostňují jejich praktické funkce před tou estetickou. I proto se nejlépe prodávají tepelně úsporné varianty dveří s termo-izolační výplní, trojskly a teplým rámečkem. Ty dokáží dlouhodobě výrazně ušetřit náklady na vytápění a zamezit nepříjemnému průvanu. I tyto úspornější varianty dveří jsou však dnes již dostupné v designově atraktivním provedení. Jejich efektivita tak rozhodně není na úkor jejich vzhledu.

„Nezpochybnitelným trendem poslední doby je výběr dveří v kompletní sadě včetně všech doplňků jako jsou například kování, zámky nebo i zárubně a prahy. Je proto dobré si vybrat dveře od takového výrobce, který tuto možnost nabízí, pokud možno včetně odborné montáže,“ uzavírá Grygárek.

Zdroj: PORTA DOORS
Dveře Natura TREND Dveře Natura TREND
Dveře Natura TREND
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Objevte nový rozměr dveří a zárubníObjevte nový rozměr dveří a zárubní

  Patříte mezi náročné? S DORSIS získají vaše dveře a zárubně nový rozměr. Tato ryze česká firma nabízí ucelené dveřní systémy určené do moderních interiérů.

 • Proč pořídit s novými dveřmi i nové zárubněProč pořídit s novými dveřmi i nové zárubně

  V bytech na nás po výměně dveří často civí původní kovové zárubně, a že nejsou s novými dveřmi vůbec sladěné, je nasnadě. Jaká se nabízí řešení a proč vyměnit právě i zárubně?

 • 13 rad, jak si vybrat dveře13 rad, jak si vybrat dveře

  Na dveře se díváme každý den, zásadně ovlivňují vzhled interiéru, ale i obytný komfort. Provedeme vás ve třinácti postupných krocích právě výběrem nových dveří, konkrétně dveří značky SAPELI.

Diskuze na téma "Dveřím dominují čisté linie a tepelné úspory"

Buďte první a napište komentář k  "Dveřím dominují čisté linie a tepelné úspory"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE