Sdílet
 

Hladké stěny s bílou sádrovou stěrkou Rimano Glet XL

Datum vydání: 03.09.2012 | autor:

Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky si na českých stavbách již našly své místo. Novinkou na trhu je bílá sádrová stěrka Rimano Glet XL , která svými vlastnostmi šetří stavebníkům čas i peníze. Je to jediná čistě přírodní sádrová stěrka, která dosud na českém trhu nebyla k dostání. Omítky Rimano z přírodního sádrovce jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru a jsou exkluzivním materiálem pro řešení interiérů.

Rimano Glet XL, jediná čistě přírodní sádrová omítka a stěrka na českém trhu. Balení: 25 kg, 12,5 kg. Rimano Glet XL, jediná čistě přírodní sádrová omítka a stěrka na českém trhu. Balení: 25 kg, 12,5 kg.
Rimano Glet XL, jediná čistě přírodní sádrová omítka a stěrka na českém trhu. Balení: 25 kg, 12,5 kg.
Finální vyhlazení (kletování) povrchu se dělá bez broušení. Provádí se fasádní nerezovou špachtlí s oblými rohy. Omítka po navlhčení uvolní jemnou sádru, tzv. sádrové mléko, kterým se v závěrečné fázi zapraví všechny nerovnosti. Finální vyhlazení (kletování) povrchu se dělá bez broušení. Provádí se fasádní nerezovou špachtlí s oblými rohy. Omítka po navlhčení uvolní jemnou sádru, tzv. sádrové mléko, kterým se v závěrečné fázi zapraví všechny nerovnosti.
Finální vyhlazení (kletování) povrchu se dělá bez broušení. Provádí se fasádní nerezovou špachtlí s oblými rohy. Omítka po navlhčení uvolní jemnou sádru, tzv. sádrové mléko, kterým se v závěrečné fázi zapraví všechny nerovnosti.

Unikátní omítka i stěrka v jednom materiálu

S unikátním materiálem je možné pracovat současně jako s podkladovou omítkou i stěrkou pro finální povrchovou úpravu a aplikovat ji v rozmezí 0 až 10 mm.

Během jednoho dne je tedy možné stěnu dokončit a připravit na malování. Technologie zpracování „mokré do mokrého“ dovoluje zkrátit pracovní čas a tím i ušetřit peníze. Použití sádrové omítky Rimano Glet XL tedy zrychlí průběh výstavby či rekonstrukce. Je to ideální produkt pro finální povrchovou úpravu stěn a stropu v interiéru pro jakýkoliv stavební podklad. Finální povrchová úprava se provádí bez celoplošného broušení.

Zdravé prostředí

Spojení vlastností sádry a způsobu zpracování umožňuje vytvořit antialergické a zdravé prostředí v interiérech. Nahrává tomu i pH 5,5, které má sádra a které je stejné, jako má lidská kůže. Pomocí spreje pro měření kyselosti (pH tester) se dá na stěně snadno zjistit, jestli je použitá omítka skutečně sádrová, nebo s příměsí vápna.

Dokonalá hladkost stěn

Omítky zajišťují prodyšnost zdiva díky svému nízkému difuznímu odporu, a tím také nedovolují vzniku plísní. Sádrové omítky a stěrky mají schopnost lepšího přenosu drobného pnutí v podkladu, takže zamezují vzniku mikrotrhlin nebo prasklin, které bývají obvyklé u klasických vápeno-cementových omítek.
Realizované stěny sádrovou omítkou Rimano Glet XL Realizované stěny sádrovou omítkou Rimano Glet XL
Realizované stěny sádrovou omítkou Rimano Glet XL

Jen jedna vrstva malby

Moderní sytě barevné malby stěn s bodovým osvětlením více vyniknou na hladkých stěnách než na omítkách s hrubozrnným povrchem. Málokdo ví, že sádra neabsorbuje pigmenty barev, takže není třeba tak často malovat. Při použití produktu Rimano Glet XL stačí jen jedna až dvě vrstvy malby. U tradičních omítek je nutné vymalovat více než třikrát.

Vysoká vydatnost omítky

Rimano Glet XL je možné aplikovat ručně i strojně. Sádrová omítka při rozmíchání s vodou zvětšuje objem zpracovávané směsi a na rozdíl od tradičních omítek se zvyšuje vydatnost materiálu. Znamená to, že z jednoho pytle (25 kg) se zrealizuje 5,5 m2 omítky v tloušťce 5 mm a stěrky až 25 m2 v tloušťce 1 mm. U tradičních omítek bývá obvyklé, že z jednoho pytle (25 kg) se dá omítnout 2 m2 plochy v tloušťce 5 mm.

Více informací najdete na www.rigips.cz
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Praha, Libeň, Smrčkova 2485/4, 18000
Tel: 420 296 411 777
Web: http://www.rigips.cz
E-mail: info@rigips.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Praha, Libeň, Smrčkova 2485/4, 18000
Tel: 420 296 411 777
Web: http://www.rigips.cz
E-mail: info@rigips.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Hladké stěny s bílou sádrovou stěrkou Rimano Glet XL"

Buďte první a napište komentář k  "Hladké stěny s bílou sádrovou stěrkou Rimano Glet XL"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE