Předúprava povrchů zvýší odolnost Řeč je o celoplastových postřikových strojích pro předúpravu povrchů před práškovým lakováním ocelových, hliníkových, pozinkovaných či jiných výrobků, ale i polotovarů a komponentů. Vlastně jde o takzvané celoplastové svařence, které mají z plastu i rozvody provozních médií, odsávacích potrubí a ventilátorů, včetně odpadního hospodářství.

Vlastnosti a charakteristika postřikových strojů

Tyto postřikové stroje se vyznačují vysokou životností, užitností, snadnou údržbou, ekonomickým provozem a přijatelnou cenou v porovnání s odpovídajícími výrobky nerezovými, nebo z jiných druhů ocelí. Zajištěn je na ně samozřejmě i servis záruční a pozáruční, vždy do 24 hodin od nahlášení poruchy, případně dle dohody a akutnosti případu (odstávky lakovny).

Typy postřikových strojů

Celoplastové postřikové stroje známe dvou základních typů, PPS (průjezdní postřikové stroje) a TPS (taktované průjezdní stroje). Pro každý konkrétní případ a podle požadavků zákazníka je vždy navržen stroj přímo na míru. Záleží na rozměrech postřikovaného zboží, četnosti výroby, velikosti výrobních prostor, míry znečištění povrchu, případně univerzality stroje.

Dodané postřikové stroje mohou být takzvaně surové, případně plně vyzbrojené, vždy podle požadavků a konkrétních možností zákazníka. Vybrat si též lze mezi jednoduchými nebo vícestupňovými oplachy.
Dodávka – montáž, doprava a zkušební provoz

Postřikové stroje jsou stavěné ve výrobních prostorách dodavatele a ve větších komponentech pak přepravené na místo montáže. Zde jsou dozbrojené a zákazníkovi předané až po zkušebním provozu. Stroje samozřejmě splňují nejnáročnůjší legislativní a ekologické podmínky EU. Podstatné jsou i dobré reference jejich výrobce a tedy prvořadá spokojenost jeho zákazníků.

Mořící linky z termoplastu

Mořící linky z termoplastu jsou zařízeními vhodnými pro jakékoli předúpravy povrchů ocelových součástí a komponentů konstrukcí. Termoplast (Polypropylen - PP) je velmi vhodný materiál, který odolává vlivům korozívních médií, jež se při postřikových procesech používají. Mořící linky se používají převážně v zinkovnách pro žárové a odstředivé zinkování. Využít je ale lze i v dalších procesech povrchových úprav.

Konstrukce mořících linek

Konstrukce mořících linek je z ocelových skeletů, do kterých se vkládají PP vany. Tyto jsou opatřené potřebnými armaturami pro obsluhu a manipulaci a též při údržbě. Vany jsou dodávané v několika provedeních, která se řeší vždy individuálně, dle možností a potřeb zákazníka, na základě zadaných parametrů a způsobu budoucího provozování.
Vany a skelety mořících linek

Vany a skelety mořících linek jsou tedy navrhované na základě konkrétních specifikací rozměrových, užitných i kapacitních a v návaznosti na typu mořených dílů. Při jejich výrobě jsou dodržované harmonizované normy EN ČSN a DVS. Návrh konstrukce mořící linek je dimenzován metodou MKP (IDA NEXIS 32).

Linky pro žárové zinkování

Žárové zinkování je speciální technika pokovování ponorem. Zinek na zinkovaných dílech vytvoří pevný a nepropustný povlak, který má dlouhou životnost a chrání ocel i elektrochemicky. Na rozdíl od jiných povrchových úprav však povlak zinku nevzniká jen na oceli, ale vytváří se i intermetalické fáze železa a zinku. Ty mají vysokou tvrdost a odolnost proti otěru.

Tloušťka vytvořené ochranné vrstvy se obvykle pohybuje mezi 50 až 190 mikrony. Záleží však na  teplotě zinkování, délce ponoru, tloušťce pokovovaného dílu, obsahu křemíku, fosforu a jiných stopových prvků v oceli.
AMM OTÁHAL, s.r.o. - z plastu neumíme jen slunce Poslat poptávku