Sdílet
 

Příjem žádostí o dotace je zastaven

Datum vydání: 27.10.2010 | autor:

Přijímání žádostí o dotace z programu Zelená úsporám pro rok 2010 bude od konce října přerušeno. Rozhodl o tom Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP) a Ministerstvo životního prostředí (MŽP). Hlavním důvodem je výrazný růst počtu žádostí v posledních měsících a s tím související nutnost překontrolovat správnost všech dosud podaných žádostí a zjistit sumu disponibilních prostředků. 

Ilustrační obr: www.shutterstock.com
Ilustrační obr: www.shutterstock.com
Vzhledem k vysokému počtu přijímaných žádostí je potřeba překontrolovat jejich správnost a úplnost, vše vyhodnotit a všechny podané žádosti zpracovat. Je tak zaručeno, že všechny žádosti budou řádně posouzeny a zkontrolovány. Navíc někteří žadatelé, i přesto, že mají dotaci schválenou, realizaci z různých důvodů nezahájí, a proto je potřeba situaci vyhodnotit a zjistit skutečnou sumu disponibilních prostředků.

Žadatelé, kteří mají své žádosti připraveny, ale nestihli doposud podat projekt k posouzení na krajských pracovištích či poslat poštou, mají možnost tak učinit do 29. října. Krajské pobočky budou mimořádně otevřeny od 8 do 16 hodin. Příjem žádostí v bankách pověřených administrací už skončil v pondělí 25. října 2010.

Žadatelů, kteří již žádost a projekty podali, se toto oznámení nijak nedotkne, jejich žádosti budou průběžně kontrolovány a v případě jejich správnosti postoupeny do schválení Rady fondu. Její nejbližší zasedání je naplánováno na 11. listopadu.

Program bude znovu pokračovat od 1. února 2011. MŽP předpokládá další prodej emisních kreditů, jejichž výnos bude vložen do programu Zelená úsporám. 

Program Zelená úsporám se stal u široké veřejnosti velmi oblíbeným a používaným nástrojem pro úspory energie a využití obnovitelných zdrojů energie v obytných domech. V současné době je podáno 50 tisíc žádostí zahrnujících přibližně 200 tisíc domácností. Ročně program přinese úsporu energie ve výši větší než 1 mil. tun CO2 a to po dobu více než 30 let. 

V případě zájmu o bližší informace, se prosím obraťte na bezplatnou Infolinku 800 260 500 či webovou stránku www.zelenausporam.cz. Důvody pozastavení příjmu žádostí najdete v otázkách a odpovědích ZDE.

Zdroj: Zelená úsporám, zpráva Libora Michálka, ředitele SFŽP ČR
Ilustrační obr: www.shutterstock.com
Ilustrační obr: www.shutterstock.com
Ilustrační obr: www.shutterstock.com
Ilustrační obr: www.shutterstock.com
ZELENÁ ÚSPORÁM

ZELENÁ ÚSPORÁM

Tel: 800 260 500
Web: http://www.zelenausporam.cz
E-mail: dotazy@zelenausporam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ZELENÁ ÚSPORÁM

Tel: 800 260 500
Web: http://www.zelenausporam.cz
E-mail: dotazy@zelenausporam.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • I střecha domu může vydělávat!I střecha domu může vydělávat!

  Bydlíte v paneláku a vaše účty za teplou vodu se stále zvyšují? Pořiďte si solární kolektory na její ohřev. Jejich instalace na plochou střechu domu je snadná, kolektory optimálně natočíte a dosáhnete tak na vysoké úspory.…

 • Nevíte jak získat dotace ze Zelené úsporám?Nevíte jak získat dotace ze Zelené úsporám?

  Dotace na zateplování fasády, střechy i výměnu oken; podpora solárních systémů, tepelných čerpadel a kotlů na biomasu – to všechno zahrnuje program Zelená úsporám, který podporuje realizaci opatření vedoucích k úsporám…

 • Spočítejte si, kolik dostanete od Zelené úsporámSpočítejte si, kolik dostanete od Zelené úsporám

  Zasloužil by si váš dům rekonstrukci, ale nemáte na ni dostatek finančních prostředků? Vaší šancí je program Zelená úsporám! Spočítejte si orientační náklady a kolik můžete z programu Zelená úsporám získat.

Diskuze na téma "Příjem žádostí o dotace je zastaven"

Buďte první a napište komentář k  "Příjem žádostí o dotace je zastaven"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE