Sdílet
 

Trendy letošního jara a velikonoc

Datum vydání: 13.04.2006 | autor:

Jaro je synonymem pro vůně a barvy, které přinese do našich zahrad. K jaru neodmyslitelně patří jarní výzdoba a s ní spojené velikonoční dekorace. S návratem sluníčka a teplých dní vyhledáváme barevné dekorace, které rozjasní po zimě posmutnělý byt.
I když mnozí z nás uctívají tradice, pojďme se podívat, co nám přináší letošní trendy jara. Nechte se inspirovat a pomocí vlastní fantazie nechte vplout jaro do vašeho interiéru a nejen tam.
K jarní a velikonoční výzdobě patří neodmyslitelně malovaná vajíčka a pomlázka stejně tak jako kuřátka a zajíci. To jsou již dlouhá léta tradiční výzdoby.
Co je však hitem letošních velikonoc? In jsou stále ozdoby z peříček, které byly velice populární již na vánoce. Jarní peříčka by však měla být pestrá. Můžeme jimi dozdobit nejrůznější dekorace ale také vázy tak, že je například připevníme pomocí drátku na větvičky.
Určitě ve své výzdobě nezapomeňte na motýly, bez kterých to letos zkrátka není ono. Aktuálními barvami pro dekorace jsou jemné pastelové barvy růžové, žluté, modré, oranžové a zelené. Opět platí méně je někdy více, s cílem co nejvíce se přiblížit přírodě.

Velice jemně působí dekorace ve skleněných nádobách. Vždyť sklo je jakýmsi symbolem čistoty a elegance. Džbán, misku či jinou skleněnou nádobu zaplníme velikonočními kraslicemi. Všechny tak budou krásně vidět. Dětem udělá největší radost dekorace, je-li vyzdobená zvířátky. Na dno nádoby můžeme dát kousky mechu nebo barevné kousky kokosového vlákna a na ně velikonoční zajíce nebo kuřátka spolu se zdobenými vajíčky ať už barvenými nebo těmi čokoládovými. Vymyté skořápky vajec nevyhazujte, určitě je využijete na další dekorace. Do skořápky např. usaďte malé kuřátko nebo do nich zasejte semínka řeřichy, které za pár dní vyklíčí i na vlhké vatě.

Pořiďte si také veselé postavičky, které jsou k dostání ze dřeva nebo z plechu. Symbolizují velikonoce a přinášejí do interiéru jaro. Moderní jsou jednoduché prvky.
Obklopte se zelení
Vázy se plní zlaticí a větvičkami jívy, břízy nebo smuteční vrby, na které se zavěšují drobné ozdoby. Nezapomeňte však, že více je někdy na škodu. Nevšední aranžmá vytvoříme, když smuteční vrbu necháme pár dní uschnout a pak ji obarvíme tak, aby ladila s interiérem.

Navíc na obarvených větvích dekorace obzvlášť vyniknou. Velice působivá je růžová barva, která je velice křehká. Pořiďte si na sváteční stůl také pár kousků narcisek a tulipánů, které vás potěší také svojí jemnou vůní.

Petrklíč je poslem jara a určitě by v jarní výzdobě neměl chybět. Do velikonoční košilky ho můžeme obléci snadno. Stejně tak jako cibuloviny, i petrklíče se zdobí kraslicemi nebo drobnými ozdůbkami ze dřeva s motivy velikonoc, které jsou připevněny na špejli a takto se zapichují do květináče.

Pomocí stuhy s jarním motivem květinu ovážeme a vytvoříme mašli, na kterou připevníme motýla nebo včelku. V případě, že chceme květinu někomu věnovat, dáváme mu tím jasně najevo, že jaro už je skutečně zpět.

Venkovní výzdoba
Jarní výzdoba by neměla chybět ani na okenních parapetech nebo v okrasných nádobách u vstupních dveří domů. Do misek vysazujeme jarní cibuloviny – hyacinty, tulipány, krokusy, narcisky. Truhlíky zdobí pestrobarevné petrklíče, sedmikrásky, macešky a pryskyřníky.

Pohled z okna je tak veselejší. Vstupní vchodové dveře můžeme vyzdobit věncem ze slámy nebo proutí. Pokud si nevíte rady, čím věnec ozdobit, pořiďte si v papírnictví barevné kousky plsti a pomocí formiček na cukroví vykrájejte např. kytičky, jejichž středy dozdobte plstí odlišné barvy. Tyto kytičky spolu např. s křepelčími vajíčky lepíme tavnou pistolí na věnec.

Určitě bychom neměli zapomenout na zaslání velikonočního pozdravu svým příbuzným a blízkým. Zapojte trochu fantazie a vytvořte přání vlastníma rukama. Jistě je potěšíte. Takové přání lze navíc použít i jako dekoraci.

Nezbývá nic než popřát šťastné velikonoce a mnoho jarního sluníčka.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Obrazy mohou být i zelenéObrazy mohou být i zelené

  Zelené obrazy vytvoří v interiéru výrazný designový prvek, který můžeme snadno obměňovat, čímž se vlastně stáváme tvůrci, malíři, ovšem malíři skutečného života. Malujeme ze živých květin.

 • Léčivá síla solných lampLéčivá síla solných lamp

  Jsou bytové doplňky, které pouze doplňují byt, jsou svítidla, která pouze svítí, ale jsou lampy, kterým se říká solné, a ty především léčí.

 • Inspirujte se, jak si vkusně vybavit interiérInspirujte se, jak si vkusně vybavit interiér

  Přemýšlíte o koupi nového nábytku? Chystáte se renovovat své bydlení? Přijďte načerpat inspiraci na veletrh nábytku MOBITEX, který se koná od 22. do 25. dubna na brněnském výstavišti.

Diskuze na téma "Trendy letošního jara a velikonoc"

Buďte první a napište komentář k  "Trendy letošního jara a velikonoc"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE