Proč si pořídit interiér na klíč? Velké množství klientů si ještě před nedávnem neumělo představit co vlastně obnáší najmout si na realizaci interiéru službu architekta. K popularizaci naší práce rozhodně přispěli pořady jako ´Jak se staví sen´ a ´Bydlení je hra´, kdy velké množství diváků, kteří měli možnost některý z těchto pořadů vidět, mohlo ohodnotit výsledné proměny bytů.

Tyto proměny jsou ve většině případů natolik zásadní, že jasně ukazují zkušenosti architektů při navrhování interiérů ve všech aspektech. To se týká dispozičních změn, navrhování nábytku, barevných řešení a použitých materiálů, se kterými v podstatě nemůže mít zákazník vlastní zkušenost. Pochopitelně ne všechny proměny jsou stejně šťastné, ale je potřeba si uvědomit, že se jedná o reklamní pořady, kdy daní za  bezplatnost a rychlost navrhovaných interiérů je to, že interiéry nejsou s konečným zákazníkem konzultovány předem.

V okamžiku kdy se zákazník rozhodne takovouto službu objednat a sám si ji i financuje, je postup trochu odlišný. Návrháři firmy zpracují jakkoli velký interiér domu či bytu. Součástí návrhu může být řešení prostorových dispozic, úprava pro půdní vestavbu a návrh možných stavebních úprav pro získání zajímavějšího a funkčnějšího prostoru. Řeší se i úpravy elektroinstalací a změn rozvodů tak, aby odpovídaly novým dispozicím.
Klient si vybírá z několika variant

Součástí návrhu interiéru bytu či domu je použití moderního nábytku dle návrhu architekta, zpracovaného pro daný interiér klienta na míru, nebo využití nábytku ze sortimentu jiných firem, českých či zahraničních. Pokud je třeba, zakomponují do interiéru i vlastní nábytek klienta a sladí ho s ostatním, neboť ne každý zákazník si může dovolit vše vyměnit za nové. Dál je interiér sladěn se všemi ostatními prvky, jako jsou malířské a dekoratérské techniky, duplexové tapety, dekorativní samolepky a podlahové krytiny.

Také jsou vybrána osvětlovací tělesa z velkého sortimentu světel, který je dnes k dispozici. Pro tato světla se připraví či upraví elektroinstalace. V interiérech jsou rovněž navrženy a sladěny doplňkové prvky, jako jsou sedací soupravy, konferenční stolky, postele, židle, záclony a dekorace, obklady a dlažby včetně sanity. Dnešní trh nabízí pestrou nabídku zboží, ve které by se sám zákazník velmi těžko orientoval.
V nabídce jsou interiéry do všech typů prostorů. Kuchyně včetně spotřebičů a kování, ložnice, dětské pokoje, chodby, koupelny, ale i exteriérové úpravy domů, jako jsou barevnost, tvary oken, zábradlí a balkony. V interiéru mohou být součástí návrhu i schody vnitřní i vnější, krby, či interiérové úpravy tvarovaným sádrokartonem.

Jednou z častých obav zákazníků je, že architekt navrhne prostor ve svém stylu, který nemusí odpovídat tomu, v čem by zákazník chtěl bydlet a cítit se dobře. Je ale profesionální ctí většiny architektů umět se přizpůsobit požadavkům zákazníka, i kdyby se sebevíc odlišovaly od jejich osobního vkusu a zákazníka pouze korigovat žádaným směrem, daným estetikou a funkčností. Vše ale na rozdíl od televizních pořadů probíhá po obsáhlé konzultaci s klientem, během které si může vybírat z více variant jak dispozičních, tak stylových i barevných, aby interiér po následné realizaci skutečně odpovídal stylu a potřebám rodiny, pro kterou byl vytvářen.

Na návrh samozřejmě navazuje cenový rozpočet, který je velmi podrobný, aby zákazníkovi umožnil zvážit jednotlivé investice.