Dobrý den,
chceme s přítelem koupit starší RD, který jsme si vyhlídli za 1 500 000,- kč, protože nemáme zkušenosti chtěla jsem se zeptat, na co by jsme se před koupí neměli opomenout zeptat realitní kanceláře, popřípadě majitele, abychom později nelitovali. děkuji předem za vyřízení!

S koupí staršího domku máte zcela téměř jistotu, že v průběhu času najdete věci, které jste při koupi přehlédli či jste o nich neměli dostatečbé informace. Ale nemělo by se jednat o zásadní problémy.

Makléř by Vás měl v každém případě seznámit se současným stavem nemovitosti a upozornit na případné nedostatky. Nejdůležitější jsou případná věcná břemena, dluhy na domě či přípojky inženýrských sítí a zda je nemovitost řádně zkolaudovaná i se všemi vedlejšími stavbami. Ke kupní smlouvě se vypracovává i znalecký posudek, který řeší technické věci, pozemky i přístupové cesty. Určitě by bylo vhodné si na prohlídku domku objednat nějakého nezávislého znalce, který si jeho stav prohlédne a zodpovědně Vás upozorní na případné nedostatky domu( napadá mě poškozený krov, vlhkost apod.) Pokud se nějaké problematické oblasti najdou, je zde většinou důvod k jednání o ceně.

RK Stejskal.cz s.r.o.