Sdílet
 

Odborná finanční poradna: Insolvence

Dotaz: Insolvence

Dobrý den, mám dotaz ohledně insolvence.
Kamarádka je v insolvenci již 4 rokem, bohužel byla po 41 letech propuštěná z práce pro nadbytečnost.V současné době je v pracovní neschopnosti a má přiznaný částečný invalidní důchod od dubna 2013. Moc by nás zajímalo jak to v takovém případě chodí s insolvencí? Je zoufalá a má strach, že ji bude insolvence zrušena.
Děkuji za odpověď.
Martina

Dotaz položil/a: Martina Lebedová, 09.10.2013

Odpovědi k dotazu: Insolvence

Dobrý den,
pokud je insolvence povolena, je podmínkou mít práci a nebýt ve zkušební době. Splácí se dle splátkového kalendáře. Toto se posuzuje při jejím schvalování. Pokud již jí má povolenou a splácí, myslím, že by o ni neměla přijít.
Odpověděl/a: HYPOCENTRUM ČESKÉ REALITY s.r.o. - Ing. Soňa Štacko, 11.10.2013
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Poradna

HYPOCENTRUM ČESKÉ REALITY s.r.o. - Ing. Soňa Štacko

Vybíráme články

Celkem komentářů: 1

Dotaz na život pro neoddlužitelné 22.07.2015, 16:23:11

Dobrý den,
mám dotaz, třebasže se mě netýká: kdo nevyhoví pravidlům ku schválení oddlužení či je mu již schválené oddlužení pro nějaké nedovolené počínání zrušeno, a čeká jej konkurs či opětovné souběžné exekuce , MOHOU si s ním věřitelé a exekutoři pak opravdu ,, dělat , co chtějí " ? Chápu sice,že takový člověk je ,bohužel, odsouzen , třeba i k doživotnímu splácení a věčné chudobě. Pokud ale třeba dlouhá léta a i nyní řádně pracuje a má zjevně zájem splácet , měl by mít i nyní zajištěnu nějakou seriózně vyměřenou nezabavitelnou částku pro sice chudobný,ale aspoň trošku důstojný život a především proto, aby mohl nadále řádně pracovat a splácet. Prosím, jaká jsou pro to pravidla anebo jak to bývá v praxi u těchto případů ? Děkuji za odpověď.

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE