Sdílet
 

Odborná realitní poradna, Ostatní: Oplocení výběhu

Dotaz: Oplocení výběhu

Dobrý den, chováme na pozemku za zahradou slepice již 30 let. Sousední chalupu s pozemky si loni koupil nový vlastník a požaduje po nás oplocení našeho pozemku, protože "slepice se prý peleší nejen na našem, ale i na jeho pozemku, ničí tam trávu a on prý navíc nechce šlapat ve slepičincích." My ale pozemek oplotit nechceme, je to příliš nákladné. Co máme dělat? Vždyť to 30 let nikomu nevadilo.

Dotaz položil/a: Anna, 10.02.2014

Odpovědi k dotazu: Oplocení výběhu

Dobrý den, podle nového Občanského zákoníku (NOZ) má váš nový soused skutečně právo žádat vás o oplocení pozemku, jelikož pronikání a volné pobíhání domácích zvířat na jeho pozemku je považováno za jeden ze závažných důvodů. Pokud nemáte na oplocení celého pozemku dost peněz, nebo je nechcete takto investovat, budete muset alespoň v menším rozsahu oplotit své slepice - prostě jim vyrobíte menší výběh. A nebo se budete muset svého chovu slepic vzdát. Bohužel. Pokud navíc "způsobí věc, zvíře, roj včel nebo výkon práva podle odstavce 1 na pozemku škodu, má vlastník pozemku právo na její náhradu." Viz Omezení vlastnického práva - § 1014, Škoda způsobená zvířetem - § 2933, Omezení vlastnického práva - § 1013.
Odpověděl/a: Autodoprava a CK Šmídl Bohuslav, 10.02.2014
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Celkem komentářů: 1

oploceni z vojenske maskovaci site 07.08.2015, 07:58:42

náš soused vylepšil oplocení vojenskou maskovací sítí,na původní dřevěný plot připevnil do výše asi dvou metrů tyto sítě,připadáme si jako ve vojenském lágru,

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE