Sdílet
 

Odborná finanční poradna, Stavební spoření: Sankce za doplacení překlenovacího úvěru

Dotaz: Sankce za doplacení překlenovacího úvěru

Dobrý den, od roku 2010 mám překlenovací úvěr od lišky s úrokem 5,4 %. Mohu ho přefinancovat na hypotéku s výhodnějším úrokem? Kolik mě to bude stát?

Dotaz položil/a: Lang A., 19.01.2013

Odpovědi k dotazu: Sankce za doplacení překlenovacího úvěru

Donedávna bylo jednorázové splacení překlenovacího úvěru zdarma, konkrétně ČMSS si účtovala pouze úroky za 2 měsíce. Nyní však vzhledem k nízkým úrokovým sazbám u hypoték, přistoupily stavební spořitelny k sankcím za mimořádnou splátku.

Pro stanovení výše sankce je rozhodující, kdy byla uzavřena smlouva o stavebním spoření a zda již uplynula 6-ti letá vázací lhůta. Pokud jste v roce 2010 zároveň uzavřel i smlouvu o stav. spoření, sankce za předčasné doplacení činí 5 % z výše úvěru.
Odpověděl/a: HYPOCENTRUM ČESKÉ REALITY s.r.o. - Ing. Soňa Štacko, 19.01.2013
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Poradna

HYPOCENTRUM ČESKÉ REALITY s.r.o. - Ing. Soňa Štacko

Vybíráme články

Celkem komentářů: 3

Wüstenrot stavební spořitelna 15.11.2014, 10:40:08

Dobrý den, mám velký problém s překlenovacím úvěrem od Wüstenrot, chtěl bych refinancovat a přišlo mi vyjádření, že mi předčasné doplacení úvěru nedovolují. Úvěr mám od roku 2007. jsou nějaké možnosti?

ČMSS překlenovací úvěr 06.08.2014, 14:40:19

Dobrý den, řešíme stejný problém, máme smlouvu z roku 2010 s pokutou 2 měsíce úroků, chceme doplatit pohledávku ve fázi překlenovacího úvěru, ale bohužel nám to nechce ČMSS povolit. Hledáme skulinku, ale moc se nám to nedaří. Snad se budeme muset kvůli tomu i rozvézt. Jediné možnosti, kdy to ČMSS povoluje jsou rozvod-rozchod, úmrtí a prodej nemovitosti. Pokud se nám to povede, nechci už mít s ČMSS nic společného.

28.10.2014, 09:21:27

Pokud spolu se žádostí o předčasné splacení meziúvěru předložíte i konkrétní nabídku hypotéky na přefinancování, může vám ČMSS nabídnout dodatkem k úvěrové smlouvě dát nižší úrokovou sazbu….

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE