Cena a realizace

2 700 000,-
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 4+kk
Nadzemních podlaží: 1
Zastavěná plocha: 123 m2
Užitná plocha: 93 m2
Sklon střechy: 22°
Tvar střechy: Valbová
Spotřeba energie: Nízkoenergetický

Popis rodinného domu

Katalpa II je moderní dům patřící do kategorie malých rodinných domů. Jedná se o přízemní dům bez obytného podkroví, typu bungalov, který je určen pro bydlení optimálně 4-členné rodiny. Do domu se vstupuje přes prostorné zádveří, odkud je dále přístup do chodby. Ze zádveří jsou rovněž vstupy do hygienických prostor wc a koupelny s odděleným místem pro kotel. V koupelně je situována velká vana, umyvadlo a prostor pro pračku. Z chodby se vstupuje velkými dvoukřídlými dveřmi do obývacího prostoru s kuchyní, jídelnou a dominantním krbem. Dále je z chodby přístup do tří ložnic. Dvě ložnice jsou v návrhu uvažovány jako menší dětské pokoje. Třetí ložnice a obývací pokoj jsou velkými prosklenými plochami přímo navázány na terasu, kterou ze dvou stran obklopují křídla domu. Na terasu je možný přístup i z chodby před ložnicemi. Na venkovní terase je rovněž k dispozici krb s prostorem pro posezení, částečně krytým kovovými slunolamy. Dominantním architektonickým prvkem jsou kovové komíny obou krbů. Objekt je v návrhu řešen bez garáže, s dlážděnou plochou pro parkování auta na pozemku před domem.

Oproti Katalpě I je Katalpa II dispozičně upravena tak,aby lépe odpovídala potřebám i větší rodiny. Její dispozice vznikla na základě poptávky klientů o bungalovy s dispozičním řešením 4+kk.

Z architektonického hlediska je Katalpa II velmi moderně řešeným domem. Jde o jednoduchou přízemní hmotu, půdorysně tvaru písmene "L". Objekt je kryt valbovou střechou o mírném sklonu 22°. Hlavní vstup do objektu je kryt také jednoduchou kovovou stříškou podobné konstrukce jako slunolamy nad terasou. Dům se velkými prosklenými plochami otevírá na terasu a dále do zahrady. Zbylé otvory ve fasádě jsou pojaty jako pásová okna (některá s posuvným otvíráním). K ulici se obrací plnou fasádou budící dojem pevnosti, která je v kontrastu s otevřenou částí domu obrácenou do zahrady. Celý objekt je pojednán v jednoduché kombinaci krémové omítky a obkladu cihelnými pásky (partie směrem k soukromé terase). Červená střecha a piniová okna dotvářejí dojem střízlivosti a jednoduchosti.

Rodinný dům Katalpa II je navržen pro středně velké parcely do příměstské a zejména městské zástavby. Zaujme svým střízlivým pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost. Dům se nejlépe hodí na rovinatý pozemek, zcela nejlepších podmínek oslunění dispozice je možné dosáhnout orientací vstupu od severu po východ, další vhodné orientace vstupu jsou od severu na západ.

Cena realizace je pouze orientační.

Parametry domu

Stavba na pozemku: Samostatně stojící
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 4+kk
Nadzemních podlaží: 1
Zastavěná plocha: 123 m2
Užitná plocha: 93 m2
Obytná plocha: 65 m2
Obestavěný prostor: 558 m3
Sklon střechy: 22°
Tvar střechy: Valbová
Výška hřebene: 4,00 m
Spotřeba energie: Nízkoenergetický

Ceny

Cena realizace: 2 700 000 Kč
Cena projektu: 31 400 Kč

Dům nabízí

Podobné typové domy

MINERVA 2

MINERVA 2

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 5+1

Užitná plocha: 117,65 m2

Zastavěná plocha: 148,16 m2

2 500 000 Kč

PINE

PINE

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 4+1

Užitná plocha: 118,95 m2

Zastavěná plocha: 178,50 m2

2 500 000 Kč

IRIDA

IRIDA

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 5+1

Užitná plocha: 148,78 m2

Zastavěná plocha: 194,03 m2

3 500 000 Kč